dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 74 z 74
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    Dom w malinówkach 11, SSZ + zrobiona elektryka, przyłączę wod-kan, zrobiona podłoga z osb na strychu. 191 tyś zł.

    Na dachu dachówka cermiaczna nelskamp nibra f8, okna z oknoplastu w tym slide 3.3m obustronny gładki antracyt. Dwa okna dachowe.

    Budowa zaczęta w czerwcu 2021.

    Całość zlecona, ja tylko organizowałem materiał.
    Heh, wczoraj Cię chyba na grupie na FB pytałem o to czy macie wylewki, kojarzę domek

  2. #62
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel_P Zobacz post
    Heh, wczoraj Cię chyba na grupie na FB pytałem o to czy macie wylewki, kojarzę domek
    Fakt, było takie pytanie . Wrzucam , bo ogólnie jest przekonanie, że taki domek jak budujemy SSZ to minimum 210-220 tyś zł...

  3. #63
    Banned
    Gumex

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-098
    Posty
    1

    Domyślnie

    cześć powiem Wam, że bardzo ciekawy temat

  4. #64
    Banned
    Dudi77

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    xxx
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    9

    Domyślnie

    Nie ma się co zastanawiać, trzeba działać. Taniej to już było. A co dom, to dom! Mi udało się część materiałów zabukować jeszcze w ubiegłym roku, to z czym mam problem teraz, to wykonawstwo - fundamenty są, ściany się robią, ale dekarze to jakiś horror! Albo nie ma terminu, albo cena jest zaporowa, albo nie mają doświadczenia. A temat prosty - dwuspadowy dach, tradycyjna więźba, klasyczna dachówka ceramiczna), bez deskowania. Jakby ktoś miał namiar na jakąś sprawdzoną ekipę, to biorę (y)
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 17-06-2022 o 09:58

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał KondSmug Zobacz post
    Cześć,

    Powoli z żoną chcemy się decydować na budowę domu. Szokują mnie informacje ze za parterówkę niedużą trzeba dać 1mln.

    Jeśli chodzi o nasz budżet to działkę nieogrodzoną budowlaną mamy i to tyle.

    Chcę oszacować mniej więcej koszty budowy takiego domu parterowego około 120m2. Czy 600tys kredyt powinien starczyć na wybudowanie takiego domu i wykończenie? Nie oczekuję tutaj nie wiadomo jak drogich mebli, czy raczej mogę pomarzyć?
    A czy projekt został już wybrany? Jaka jest lokalizacja budowy? Mógłbym podjąć się realizacji takiego przedsięwzięcia, ale jak już kilka osób zauważyło jest obecnie wiele zmiennych, które mogą w tym przeszkadzać. W kwocie jaką dysponujesz można wykonać SSO przy nieskomplikowanym projekcie może nawet SSZ. Jeśli masz jakieś pytania zapraszam do kontaktu

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał danielkn Zobacz post
    W kwocie jaką dysponujesz można wykonać SSO przy nieskomplikowanym projekcie może nawet SSZ.
    Bez jaj. Trzy lata temu SSO takiego domu wyniosło mnie 120 tyś, a SSZ 144 (z roletami). A teraz 600 tyś na SSO, 5 razy więcej?
    Ja rozumiem, że ceny poszły do góry, ale litości...
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Przykład jak działa rynek - granicę wyceny wyznacza tylko skłonność do zgodzenia się na ofertę .... To tak jak z kładzeniem płytek - cena usługi jest zależna od ceny płytek
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Bez jaj. Trzy lata temu SSO takiego domu wyniosło mnie 120 tyś, a SSZ 144 (z roletami). A teraz 600 tyś na SSO, 5 razy więcej?
    Ja rozumiem, że ceny poszły do góry, ale litości...
    Piszą żeby pisać. Dam Ci przykład jak wzrosły ceny. Wyceniam obecnie nowy dom. Za wiązary na dach dwuspadowy 13,5m x 7m zapłaciłem w 2018 roku 14 tys zł. Obecnie ta sama firma wiązary na dach ok 16x8m zażyczyła sobie 30 tys zł. Wiązary z montażem, kotwami do zabetonowania. Na oko jakieś 50% cena poszła do góry. Ale to jest drewno, którego cena oszlała. Silikaty zamawiałem w grudniu dla znajomych - cena do 2018 roku jakieś 20% do góry. Tylko, że akurat wtedy były problemy z silikatami i sprowadzałem je z konca Polski. Realnie może być trochę więcej.
    Czym wiecej sam zrobisz tym więcej zaoszczędzisz. Ja robie wszystko poza murarką, dachem, prądem wewnątrz. Zastanawiam się nad płaskim dachem bo montuje i tak filigrany - rezygnuje z robienia sufitów podwieszanych. jak się trafi wykonawca to może też ściany wyleje - odpadają tynki. itd itp
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 14-02-2022 o 17:16

  9. #69
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Piszą żeby pisać. Dam Ci przykład jak wzrosły ceny. Wyceniam obecnie nowy dom. Za wiązary na dach dwuspadowy 13,5m x 7m zapłaciłem w 2018 roku 14 tys zł. Obecnie ta sama firma wiązary na dach ok 16x8m zażyczyła sobie 30 tys zł. Wiązary z montażem, kotwami do zabetonowania. Na oko jakieś 50% cena poszła do góry. Ale to jest drewno, którego cena oszlała. Silikaty zamawiałem w grudniu dla znajomych - cena do 2018 roku jakieś 20% do góry. Tylko, że akurat wtedy były problemy z silikatami i sprowadzałem je z konca Polski. Realnie może być trochę więcej.
    Czym wiecej sam zrobisz tym więcej zaoszczędzisz. Ja robie wszystko poza murarką, dachem, prądem wewnątrz. Zastanawiam się nad płaskim dachem bo montuje i tak filigrany - rezygnuje z robienia sufitów podwieszanych. jak się trafi wykonawca to może też ściany wyleje - odpadają tynki. itd itp
    Tynki to spory koszt. Warto posłuchać pomysłów na obniżenie tych kosztów. Możesz przybliżyć na czym polega wylewanie ścian?
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    14 tys zł. Obecnie ta sama firma wiązary na dach ok 16x8m zażyczyła sobie 30 tys zł. Wiązary z montażem, kotwami do zabetonowania. Na oko jakieś 50% cena poszła do góry.
    Tak dla dokładności (nie na oko) to cena w tym wypadku poszła o 114% do góry

    Z doświadczenia wiem, że oszacowanie kosztów budowy zwłaszcza sugerując się wycenami od innych ludzi nie ma większego sensu.

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Bez jaj. Trzy lata temu SSO takiego domu wyniosło mnie 120 tyś, a SSZ 144 (z roletami). A teraz 600 tyś na SSO, 5 razy więcej?
    Ja rozumiem, że ceny poszły do góry, ale litości...
    Umiesz czytać ze zrozumieniem ??? Kwota, którą posiada autor to 150k reszta ma być kredytowana. Brak mi słów ilu tu jest ignorantów nie mających nic wspólnego z tematem ale chcących zaistnieć bo ktoś im coś zrobił albo razem ze szwagrem ogarnęli .... Kontakt do mnie jest przez forum bo nie chcę zostawiać innego ze względu na hejt

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Tak dla dokładności (nie na oko) to cena w tym wypadku poszła o 114% do góry

    Z doświadczenia wiem, że oszacowanie kosztów budowy zwłaszcza sugerując się wycenami od innych ludzi nie ma większego sensu.
    Ten drugi to jednak większy dach. Czyli w 2018 mógł kosztować ok 18 tys zł, a wiec podrożało blizej 50, no 60%

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Ten drugi to jednak większy dach. Czyli w 2018 mógł kosztować ok 18 tys zł, a wiec podrożało blizej 50, no 60%
    Tak, masz rację.

    Trudno szacować ceny w takich warunkach.

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał danielkn Zobacz post
    Umiesz czytać ze zrozumieniem ??? Kwota, którą posiada autor to 150k reszta ma być kredytowana. Brak mi słów ilu tu jest ignorantów nie mających nic wspólnego z tematem ale chcących zaistnieć bo ktoś im coś zrobił albo razem ze szwagrem ogarnęli .... Kontakt do mnie jest przez forum bo nie chcę zostawiać innego ze względu na hejt
    Odnosiłem się do tego posta:

    Cytat Napisał danielkn Zobacz post
    Cytat Napisał KondSmug Zobacz post
    Cześć,

    Powoli z żoną chcemy się decydować na budowę domu. Szokują mnie informacje ze za parterówkę niedużą trzeba dać 1mln.

    Jeśli chodzi o nasz budżet to działkę nieogrodzoną budowlaną mamy i to tyle.

    Chcę oszacować mniej więcej koszty budowy takiego domu parterowego około 120m2. Czy 600tys kredyt powinien starczyć na wybudowanie takiego domu i wykończenie? Nie oczekuję tutaj nie wiadomo jak drogich mebli, czy raczej mogę pomarzyć?
    A czy projekt został już wybrany? Jaka jest lokalizacja budowy? Mógłbym podjąć się realizacji takiego przedsięwzięcia, ale jak już kilka osób zauważyło jest obecnie wiele zmiennych, które mogą w tym przeszkadzać. W kwocie jaką dysponujesz można wykonać SSO przy nieskomplikowanym projekcie może nawet SSZ. Jeśli masz jakieś pytania zapraszam do kontaktu
    Tu nie ma kwoty 150 tyś a jest 600. Owszem, gdzieś w środku wątku, pada to 150 tyś, ale trudno, żeby za każdym razem przeglądać kilka stron, albo pamiętać kto ile ma do wydania. Zacytowałbyś odpowiedni post, to nie byłoby tematu bo 150 tyś to cena jak najbardziej OK. Ale wolisz kogoś zwyzywać, a potem narzekać na hejt...
    Ostatnio edytowane przez Nurek_ ; 17-02-2022 o 00:18
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony