dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wymiana okien plastikowych 1,1 W/(m2·K)

    Mam zamontowane okna plastikowe dwuszybowe 1,1 W/(m2·K) z roku 2004 i zastanawiam czy jest sens wymieniać na nowe trzyszybowe 0,9 -0,8W/(m2·K )przed ociepleniem ścian.
    Jeśli tak to co byście polecili , zastanawiam się na oknoplast lub vetrex

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał radmos Zobacz post
    Mam zamontowane okna plastikowe dwuszybowe 1,1 W/(m2·K) z roku 2004 i zastanawiam czy jest sens wymieniać na nowe trzyszybowe 0,9 -0,8W/(m2·K )przed ociepleniem ścian.
    Jeśli tak to co byście polecili , zastanawiam się na oknoplast lub vetrex
    Twoje okna plastikowe pewnie są o głębokości 7cm (ok 5 komorowe). Całe okna z pakietami Ug 1,1 osiągały Uw ok 1,3-1.4. To tak dla uściślenia wyliczeń, z których i tak Ci wyjdzie, że raczej się nie opłaca...

    Z ciekawości jak Ci się kalkuluje ocieplenie ścian?

    Obie wymienione firmy są na podobnym poziomie. Na pewno warto wycenić obie, bo wyznaczają wysoki poziom.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mi się podobają vetrex, w znaczeniu zamontowane i są ok.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.310
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał radmos Zobacz post
    Mam zamontowane okna plastikowe dwuszybowe 1,1 W/(m2·K) z roku 2004 i zastanawiam czy jest sens wymieniać na nowe trzyszybowe 0,9 -0,8W/(m2·K )przed ociepleniem ścian.
    Jeżeli masz dobrze zamontowane okna (szczelnie), nic się z nimi nie dzieje i to U jest okien a nie samych pakietów - to ekonomicznie i funkcjonalnie nie ma sensu. Zwłaszcza, że przy wymianie marne są szanse na uzyskanie takiej szczelności montażu, jak przed ociepleniem i tynkami.

    A nawet jak podałeś U pakietu dwuszybowego, a nie okna - to bym nie zmieniał. Chyba, że montaż masz zepsuty albo coś się z oknami dzieje nie do wyregulowania czy naprawienia.

    O wyborze okien masz przyklejony megawątek

  5. #5

    Domyślnie

    Okna mają grubość 58mm , UW podałem tylko pakietów 1,1 W/(m2·K).
    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Z ciekawości jak Ci się kalkuluje ocieplenie ścian?
    Dom jest z lat 70 zbudowany z półtora pustaka, do ocieplenia jest 196m2 ścian. Planuje wziąć dofinasowane( 30% dopłaty) z czystego powietrza gdzie jest wymagana grubość 15cm styropianu grafitowego 0,033.Czy to się kalkuluje w sumie długo trzeba czekać żeby wyjść na zero.
    I dlatego się tez zastanawiam nad wymianą tych okien na lepsze.
    Ostatnio edytowane przez radmos ; 28-01-2022 o 15:58

  6. #6

    Domyślnie

    Ja tez mam budynek z lat 80,okna były wymieniane w 2007 roku na 2 szybowe.
    Teraz też zastanawiam się czy przy okazji ocieplenia czy je wymieniać na nowe ale z tego co piszecie to raczej średnio jest to opłacane, może tylko uszczelki wymienić wyjdzie dużo taniej a różnicy wielkiej nie zauważę bo jeśli mam przejść z węgla na gaz i zyskać np 150 zł a za okna dam 20/25 tyś to raczej średni to interes chyba że macie inne zdanie ?
    Ostatnio edytowane przez audiosystem ; 30-01-2022 o 14:30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony