dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21

    Domyślnie

    Czy będziesz mieszkał w dwóch domach na raz ?
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Czy będziesz mieszkał w dwóch domach na raz ?
    Kupiłem młodemu a on nie chce tu narazie mieszkać , okazja była to kupiłem może go trochę odnowię zamieszkam a obecny sprzedam albo oba sprzedać i rura na jakieś karaiby czy tam inne ciepłe i tanie kraje .

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kacu1977

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wilkowice
    Kod pocztowy
    43-365
    Posty
    25

    Domyślnie

    A jeśli chodzi o sterowniki Tech to nie chodzi mi o to, że to fajny, wypasiony gadżet przyciągający klientów ale o to, że sterowniki tej firmy będą na mojej podłogówce z modułem internetowym i fajnie by było jakby dało się to w jedną całość połączyć.
    Kurczę, strasznie jesteście tutaj przeczuleni na punkcie "promowania" jakiś produktów

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.766

    Domyślnie

    Podłogówka nie potrzebuje żadnych sterowników one tylko szkodzą niczego nie wnosząc poza kosztami .

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.266

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacu1977 Zobacz post
    sterowniki tej firmy będą na mojej podłogówce z modułem internetowym i fajnie by było jakby dało się to w jedną całość połączyć.
    Gadżeciarz jesteś i tyle. Co ty chcesz modulować przez internet?. Takie sterowanie ma sens przy pompie ciepła ale nie przy kotle na paliwo stałe gdzie opał (ciepło) starcza na określony czas.
    Regulamin forum

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kacu1977

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wilkowice
    Kod pocztowy
    43-365
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Gadżeciarz jesteś i tyle. Co ty chcesz modulować przez internet?. Takie sterowanie ma sens przy pompie ciepła ale nie przy kotle na paliwo stałe gdzie opał (ciepło) starcza na określony czas.
    Tak, masz całkowitą rację, jestem i nie pierwszy raz to słyszę Preferencje są jak pośladki, każdy ma swoje A argument o starczaniu ciepła z paliwa stałego na określony czas uważam za nie do końca trafiony bo mogę mieć duży zasobnik na groszek i doładowywać przed jego opróżnieniem co daje mi ciepło non stop od września do maja. Tak jak w pompie.
    Ale zejdźmy z tematu sterowników bo tutaj raczej wspólnego zdania nie znajdziemy

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.266

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacu1977 Zobacz post
    A argument o starczaniu ciepła z paliwa stałego na określony czas uważam za nie do końca trafiony bo mogę mieć duży zasobnik na groszek i doładowywać przed jego opróżnieniem co daje mi ciepło non stop od września do maja.
    Tak jak pisałem - gadżeciarz z pełnym popielnikiem. Widziałem już takich którzy zgłaszali problem z kotłem (nie chce się palić) a na pytanie czy wyrzucili popiół twierdzili że jak to przecież sprzedawca mówił ze kocioł jest w pełni automatyczny.

    Tak jak w pompie.
    Człowieku co ty porównujesz.
    Ale zejdźmy z tematu sterowników bo tutaj raczej wspólnego zdania nie znajdziemy
    Sterownik to zwykły algorytm który się wstrzela raz na 100 domów. Ludzkiego oka oraz rozumu (nie zwolni z myślenia) nic nie zastąpi.
    Regulamin forum

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    60 kg/7 dób więc wychodzi 8,5kg/ dobę ale zaokrąglam to zawsze do 10 /doba bo raz cieplej raz zimniej ,
    Wiesz o tym dobrze, że to nic nie mówi mi i nikomu, bo zapotrzebowanie na ciepło jest w tym nieznane i dlatego na opinii mi Twojej zależy. Zapotrzebowanie z Czyste Ogrzewanie bierzemy – ale jak to zapotrzebowanie się ma do spalania, to chcę ustalić i na tym mi zależy.
    O PID piszesz wiele ale na PID czegoś takiego nie ma i czegoś takiego nie osiągniesz.
    Niebieski ogień w kotle podczas spalania węgla = ekogroszku (Blue flame) https://www.youtube.com/watch?v=gL9TG8PaaH8&t=4s
    Dlatego w inny sposób do tego trzeba dążyć i zmierzać.

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kacu1977

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wilkowice
    Kod pocztowy
    43-365
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Tak jak pisałem - gadżeciarz z pełnym popielnikiem. Widziałem już takich którzy zgłaszali problem z kotłem (nie chce się palić) a na pytanie czy wyrzucili popiół twierdzili że jak to przecież sprzedawca mówił ze kocioł jest w pełni automatyczny.
    Będę szczery. Nie mam już ochoty na dyskusje z Tobą bo coś mi się zdaje, że pozjadałeś wszystkie rozumy. Zaszufladkowałeś mnie i porównałeś do ludzi nie myślących a to było po prostu chamskie. Starasz się każdemu narzucić swoje racje i nikt nie ma prawa zrobić instalacji po swojemu, wsadzić sobie pierdyliarda sterowników...
    Myślałem że z tego forum coś się dowiem przed remontem domu. Jednak nie. Mało pomocy, głównie sprowadzanie do parteru.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.266

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacu1977 Zobacz post
    Będę szczery. Nie mam już ochoty na dyskusje z Tobą bo coś mi się zdaje, że pozjadałeś wszystkie rozumy.
    Zaszufladkowałeś mnie i porównałeś do ludzi nie myślących a to było po prostu chamskie.
    Od początku nie miałeś gdyż jako pierwszy zignorowałeś moją odpowiedz i to było z twojej strony chamskie - cwaniaczku.
    Starasz się każdemu narzucić swoje racje i nikt nie ma prawa zrobić instalacji po swojemu, wsadzić sobie pierdyliarda sterowników.
    To po co się pytasz skoro później jesteś obrażony że ktoś nie potwierdza twoich pierdyliandi.
    Myślałem że z tego forum coś się dowiem przed remontem domu. Jednak nie. Mało pomocy, głównie sprowadzanie do parteru.
    Człowieku z takim podejściem to co najwyżej widzę cię przy jakiejś elektronicznej kozie.

    .
    Regulamin forum

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacu1977 Zobacz post
    Będę szczery.
    Skoro tak, to i ja się do tego podłączę.
    Napisałeś wiele co jednoznacznie stanowi na rzecz tego co osiągnąć chciałeś. Wejrzyj na spokojnie o czym tu pisałeś i spójrz na to przez pryzmat tego co się dzieje na forach oraz co przez to faktycznie potrzebujący zyskać może, bo są i tacy co o radę proszą a faktycznie przekonują do tego o co pytają.
    Tak dla przykładu o kanale Afriso na YT pisałeś, ja też z nimi tam na temat tego ich cud 3D ATV dyskutowałem i po dyskusji z nimi już mi wyszło z głowy by ochronę powrotu na 3D ATV zrobić – będzie na pompie obiegowej ochrona powrotu zrobiona z zaworem kierunkowym.
    Wspominałeś o sprzęgle na schematach oni na temat sprzęgła też odcinek filmu mają – sprzęgło w twym układzie do czego i po co ale jak ktoś chce i sobie życzy – jego wybór i wola.
    Kanał Afriso na YT profesjonaliści prowadzą i co w komentarzach pod filmami ich znaleźć można – również są komentarze w których praktycy im udowadniają, że kit żenią i na siłę chcą swój produkt wcisnąć – to akurat piszę na swoim przykładzie.

    Obrażać się tu nie ma o co, tylko musisz popatrzeć na to tak jak zacząłeś o tym i później się to toczyło – mam nadzieję, że wyciągniesz wnioski z tego i na innym forum lub innym dziale FM-u https://forum.muratordom.pl/forum.php dalej będziesz dochodził swego ale już w oparciu o doświadczenia tu nabyte.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 29-01-2022 o 17:58

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kacu1977

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wilkowice
    Kod pocztowy
    43-365
    Posty
    25

    Domyślnie

    Ok. Może zaczniemy jakoś od początku, bo też jestem mądrzejszy o kilka rzeczy

    @DUNIA.MD - zbyt pochopnie wziąłem parę rzeczy. Mea culpa. I może nie tyle olałem twój post co po prostu nie ma tutaj powiadomień o napisaniu odpowiedzi a nie odświeżyłem przed wysłaniem i czasem odpowiadałem na post 5-6 postów wyżej i wyglądało to jak zlewanie ostatnich odpowiedzi.

    Do rzeczy:
    Pierwsza z nich i wydaje mi się najważniejsza - pisałem z "Czystym Powietrzem" i ekogroszek nie ma dotacji, gdzie wcześniej od osoby trzeciej słyszałem że ma, widać byłem w błędzie. W związku z tym praktycznie w 95% zdecydowałem się na montaż kotła pelletowego.
    Druga to taka ze w domu będzie rekuperacja która też będzie w jakimś stopniu ograniczała straty ciepła w przeciwieństwie do nawiewników i mikro wentylacji przy wentylacji grawitacyjnej. Powietrze nawiewane przez rekuperator jednak ma tą temperaturę wyższą i nie wychładza tak bardzo pomieszczenia przy mrozach w zimie.
    Miałem do czynienia z nawiewnikami w oknach i bardzo dobrym ciągiem w wentylacji grawitacyjnej w mieszkaniu na 7 piętrze w 10-piętrowcu. Łazienka ciągnęła jak odkurzacz (potrafiło wiać po nogach z kratek w drzwiach przy... ekhm... posiedzeniu) ale za to od okien potrafiło przy -10oC czasem zdrowo pociągnąć zimnem. Szczególnie spanie blisko okna było uciążliwe bo czuć było zimny powiew i czasem gdy spało się dokładnie pod samym oknem to można było obudzić się z bólem gardła.

    Pellet ma zapalarkę czyli oprócz ładowania i czasem wybierania popiołu (biorę z auto czyszczeniem) robi się na prawdę bezobsługowy. I teraz na prawdę zaczynam zastanawiać się nad buforem ciepła. Kocioł go naładuje i wygaśnie. Tylko wpierw myślałem o 10kW bo nie brałem bufora pod uwagę. Piec miałby chodzić non stop ze sprzęgłem na 65oC. Na moje 100m2 i 100% podłogi powinno to wystarczyć. Ale co jak dojdzie bufor 1000l? No i wtedy temperatura jego podgrzania była by większa. 80oC?
    C.W.U. było by grzane bezpośrednio z kotła a po jego wygaszeniu z solarów. Bufor 300l.

    Czy jednak przy takim metrażu i innych czynnikach tutaj opisanych zostać przy opcji bez bufora i paleniu 24/7 przez sezon? Bufor też podobno łapie się do dotacji z CP no ale zabiera ten 1m2.

    Teraz może mniej istotna kwestia co do ogrzewania ale będę miał zbiornik hydroforowy 300l bo wodę będę czerpał że studni. Ciekawe, gdzie ja to pomieszczę - 1000l + 300l + 300l + rekuperator który zamontuję w pomieszczeniu technicznym razem ze zbiornikami, skrzynka elektryczna z zasilaczem awaryjnym 500W do ogrzewania i oświetlenia żeby blackouty nie były mi straszne z 3 akumulatorami 110 Ah. Wpierw zakładane 1,5m x 3m może być troszkę... ciasnawe?

  13. #33

    Domyślnie

    @Kacu1977 po forum trochę latasz – trochę patrzysz – tu masz temat o pelletowcu i buforze.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...ty-ciep%C5%82a i ja tam nie wiem po co bufor do pelletowca jak i na co Ci to sprzęgło.
    Na groch kiedyś były dotowane ale już od jakiegoś czasu nie są – pozostaje tylko możliwość odpisania tego od podatku.

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.266

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacu1977 Zobacz post
    Pellet ma zapalarkę czyli oprócz ładowania i czasem wybierania popiołu (biorę z auto czyszczeniem) robi się na prawdę bezobsługowy.
    Wybieraj jak najmniej bajerów - czyszczaki z czasem się zapiekają i masz problem. Z tony pelletu masz szufelkę popiołu więc czapka z głowy Ci nie spadnie jak raz na jakiś czas wyczyścisz.
    I teraz na prawdę zaczynam zastanawiać się nad buforem ciepła.
    Bufor ciepła możemy zastosować tylko do kotła na węgiel i drewno czyli z ręcznym załadunkiem paliwa.
    Piec miałby chodzić non stop ze sprzęgłem na 65oC.
    Jakie non stop i jakie sprzęgło. Funkcje termostatu przejmuje panel pokojowy a ochroną powrotu kotła zajmuje się zawór antykondensacyjny z własną pompą. Łapiesz ze sterownika kotła prąd dedykowany siłownikowi i podłączasz go do pompy podłogówki. Czujnik temp. zaworu mieszającego dajesz na powrót z podłogówki i w sterowniku określasz przy jakiej temp. wracającej z obiegu pompa ma być wyłączana.
    Regulamin forum

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kacu1977

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wilkowice
    Kod pocztowy
    43-365
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Jakie non stop i jakie sprzęgło.
    Sprzęgło pojawia się w wielu schematach, gdzie jest pompa na ochronie powrotu, pompa na zasileniu C.W.U. zaraz za kotłem i pompa na zasilaniu podłogówki (w moim przypadku były by to dwa rozdzielacze na 1 pompie). Tym się właśnie kieruję. Chociaż zawór 4D spełnia podobną funkcję.
    Funkcje termostatu przejmuje panel pokojowy a ochroną powrotu kotła zajmuje się zawór antykondensacyjny z własną pompą.
    Laddomat na ochronę powrotu, dobrze Cię zrozumiałem?

    Co do bufora jednak po przeglądzie forum będę z niego rezygnował.

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.766

    Domyślnie

    A ja przekornie powiem że do peleciaka bufor pasuje i to bardzo dobrze , on zapobiega częstym rozpalaniom a już latam to całkiem spoko bo rozpali raz na tydzień nabije wygasi i spoko , do ekogroszku niet ale do peletu jak najbardziej i dużo ludzi go stosuje .

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kacu1977

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wilkowice
    Kod pocztowy
    43-365
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    A ja przekornie powiem że do peleciaka bufor pasuje i to bardzo dobrze , on zapobiega częstym rozpalaniom a już latam to całkiem spoko bo rozpali raz na tydzień nabije wygasi i spoko , do ekogroszku niet ale do peletu jak najbardziej i dużo ludzi go stosuje .
    Noooo i właśnie cały czas ta kwestia chodzi mi po głowie a szczególnie jeśli pobierane będzie ok 25-30oC bo C.W.U. będzie nabijanie bezpośrednio z kociołka albo solarów. Tylko czy w tym momencie moc 10kW wystarczy do nabicia takiego bufora?

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kacu1977

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wilkowice
    Kod pocztowy
    43-365
    Posty
    25

    Domyślnie

    Przeleciałem sporo forów i jakiś artykułów. Prawdopodobnie żeby podgrzać bufor do 80oC 10kW może nie wystarczyć, żeby zrobić to na tyle efektywnie razem z grzaniem C.W.U. aby inwestowanie ok 18-20k zł w piec z buforem nawet przy dotacji na poziomie 30% było bardziej opłacalne niż 13k zł z dotacją 30% za piec 10kW. Nie chodzi tutaj o jednorazową inwestycję ale o długofalowy zwrot tej inwestycji.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.266

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    A ja przekornie powiem że do peleciaka bufor pasuje i to bardzo dobrze ,
    A ja twierdzę że jest zbędnym wydatkiem.
    on zapobiega częstym rozpalaniom
    Nic mu się nie stanie i po to został wymyslony.
    a już latam to całkiem spoko bo rozpali raz na tydzień nabije wygasi i spoko ,
    Bezsensowna teza potwierdzona padaniami które mówią że zbiornik CWU niemiłosiernie szybko rozładowuje bufor.
    do ekogroszku niet ale do peletu jak najbardziej i dużo ludzi go stosuje .
    Lepiej pasuje do ekogroszku który tylko w nazwie jest kotłem automatycznym.
    Regulamin forum

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony