dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie wodne ogrzewanie podłogowe i wylewka na stropie

    Dzień dobry,

    Czy ktoś z Państwa zastosował w w swoim domu wodne ogrzewanie podłogowe na drewnianym stropie ? Firma która buduje mi dom (bal lity 20 cm.) zaleciła mi wykonanie na stropie wylewki mixokretem - twierdzą że dzięki temu strop zostanie dobrze, równomiernie dociążony a dom nie będzie trzeszczał.
    Tym samym, nie ma przeszkód by w wylewce zastosować wodne ogrzewanie. Oczywiście na dole również.

    Będę wdzięczny, jeśli ktoś by się podzielił doświadczeniem w podobnej kwestii.

    Pozdrawiam
    Janusz

  2. #2

    Domyślnie

    U siebie mam na górze grzejniki, więc z własnego doświadczenia nie powiem nic ciekawego, ale jeden znajomy w łazience na górze na stropie drewnianym zrobił wylewkę cementową właśnie pod ogrzewanie podłogowe i raczej sobie chwali, ale pisał mi, że wyraźnie w tym miejscu "siadło" bardziej (to jednak masa betonu). Szczerze to przed taką wylewką na stropie drewnianym upewniłbym się, że tragarze są wystarczająco grube i wystarczająco gęsto, żeby taką masę utrzymać - jeśli ten warunek będzie spełniony to chyba nie ma przeciwwskazań, chociaż domu drewnianego, który miałby na górze wylewkę cementową po całości nie widziałem. Jak dom jest z bala litego, a nie klejonego to wg mnie będzie strzelał tak czy siak, ale nie wiem czy to wada, ja tam to lubię.

    Poza tym, może warto rozważyć coś takiego:



    Jest trochę takich systemów, gdzie rozkłada się elementy montażowe do wpięcia rurek i bezpośrednio na tym klei się płytki ceramiczne lub układa panele czy co tam kto chce. Wiadomo - traci się w ten sposób zdolności akumulacyjne ogrzewania podłogowego, ale podobno fajnie to działa.

  3. #3

    Domyślnie

    Jestem w trakcie budowy i mój wykonawca także zaproponował żeby zrobić na górze wylewkę bo wtedy lepiej dociąży i jednocześnie umożliwi wykonanie podłogówki w tej wylewce i robił to nie raz, ale... temat skonsultowałem z konstruktorem który projektował mi dom i z KB. Obaj przestrzegają mnie przed tym rozwiązaniem. Konstruktor nawet przeliczył to "na szybko" i powiedział że teraz owszem może być spoko ale problemy mogą pojawić się za jakiś czas.
    Reasumując ja nie zdecyduję się na wylewkę, idę w suchą zabudowę.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    RomaniKinga

    Zarejestrowany
    Dec 2022
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-004
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozehov Zobacz post
    U siebie mam na górze grzejniki, więc z własnego doświadczenia nie powiem nic ciekawego, ale jeden znajomy w łazience na górze na stropie drewnianym zrobił wylewkę cementową właśnie pod ogrzewanie podłogowe i raczej sobie chwali, ale pisał mi, że wyraźnie w tym miejscu "siadło" bardziej (to jednak masa betonu). Szczerze to przed taką wylewką na stropie drewnianym upewniłbym się, że tragarze są wystarczająco grube i wystarczająco gęsto, żeby taką masę utrzymać - jeśli ten warunek będzie spełniony to chyba nie ma przeciwwskazań, chociaż domu drewnianego, który miałby na górze wylewkę cementową po całości nie widziałem. Jak dom jest z bala litego, a nie klejonego to wg mnie będzie strzelał tak czy siak, ale nie wiem czy to wada, ja tam to lubię.

    Poza tym, może warto rozważyć coś takiego: czemu ludzie kolorują



    Jest trochę takich systemów, gdzie rozkłada się elementy montażowe do wpięcia rurek i bezpośrednio na tym klei się płytki ceramiczne lub układa panele czy co tam kto chce. Wiadomo - traci się w ten sposób zdolności akumulacyjne ogrzewania podłogowego, ale podobno fajnie to działa.
    Dzięki. My właśnie planujemy na wiosnę zabrać się za to. I jest tyle opinni i pomysłów ile ludzi. Mam tylko nadzieję, że będzie nas stać na wiosnę.
    Ostatnio edytowane przez RomaniKinga ; 26-12-2022 o 21:21

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Mam strop z belek. Robiłem wylewkę betonową na pietrze właśnie pod ogrzewanie podłogowe, nie dociążanie. Na tym płytki....Działa!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony