dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Gambok

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    koszalin
    Kod pocztowy
    70-000
    Posty
    2

    Domyślnie jakie przewidywania w sprawie ekogroszku i ekodesign?

    Co w najbliższych latach będzie się działo z ekogroszkiem? Jakie są wasze przewidywania? Zostanie, czy się go raczej pozbędą. A jeśli nie węgiel to czym grzać, żeby było ekonomicznie. Oczywiście cena urządzenia też gra sporą role. Stoję teraz przed wyborem urządzenia grzewczego i naprawdę mam problem.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.768

    Domyślnie

    Tu tylko Kaszpirowski lub Jackowski bo u nas co rok to prorok co wymienią ministra to inne plany więc nikt ci rady nie udzieli co dla ciebie dobre , możesz tanią pompę monoblok kpić w cenie kotła na ekogroszek ba nawet taniej , możesz zamówić gruntową z odwiertami za 75 tys ale w tym przypadku lepiej dom sprzedać i na bloki iść , diabli wiedzą co będzie ale powiedziane jest że ekogroszek w miastach do 2030 roku maks na wsiach do 2040 roku , w Śląskim są skrócić do 2028 lub 9 i koniec , a jak już wszyscy założą peleciaki czy pompy ciepła to okaże się ze pelet po 5 tys a prądu braknie całkowicie , takie to są wybory.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.269

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gambok Zobacz post
    Co w najbliższych latach będzie się działo z ekogroszkiem? Jakie są wasze przewidywania? Zostanie, czy się go raczej pozbędą. .
    Jeśli kocioł jest podczas zakupu dopuszczony do sprzedaży to możesz go używać aż się rozleci.
    A jeśli nie węgiel to czym grzać, żeby było ekonomicznie. Oczywiście cena urządzenia też gra sporą role.
    Tylko kocioł zgazowujący a jeśli zmuszą dołożyć bufor.
    Stoję teraz przed wyborem urządzenia grzewczego i naprawdę mam problem.
    Co ma być ogrzewane?.
    Regulamin forum

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gambok Zobacz post
    Co w najbliższych latach będzie się działo z ekogroszkiem?
    Temat: stawiać jeszcze na węgiel?
    https://forum.muratordom.pl/showthre...na-w%C4%99giel
    Tak jak @goguś pisał - tak dokładnie tak - a ja się zastanawiam kiedy nas rugować zaczną - wszak powód i mechanizmy na to mają już do tego!!!

  5. #5
    Banned
    Remak3

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gambok Zobacz post
    Co w najbliższych latach będzie się działo z ekogroszkiem? Jakie są wasze przewidywania? Zostanie, czy się go raczej pozbędą. A jeśli nie węgiel to czym grzać, żeby było ekonomicznie. Oczywiście cena urządzenia też gra sporą role. Stoję teraz przed wyborem urządzenia grzewczego i naprawdę mam problem.
    Myślę, ze nie ma co siać paniki. Ceny jak to ceny zależne są od polityki i gospodarek świata. Ja stałem przed podobnym wyborem 2 lata temu – co prawda nie było wówczas kryzysu energetycznego –ale nie miałem wątpliwości. Wybrałem dobry piec na ekogroszek i jestem zadowolony nie tylko pod względem obsługi ale i finansowo -> tak na marginesie brat ogrzewa dom gazem. Automatyzacja procesów nowych kotłów jest taka że moja obecność w kotłowni ogranicza się do jednej wizyty tygodniowo. Aktualnie jest trochę drożej, wiadomo ale suma summarum nie jest źle – węgiel to ciągle najtańsze źródło ciepła. Cos będzie się działo na rynku węgli, bo ekogroszek ma mieć od 2023r. wyższe parametry mocy opałowej, niższą siarkę i popiół. To wpłynie to na mniej szkodliwy proces spalania. Teraz zasypuję ekogroszek i dostrzegam sporą różnicę – zero sadzy, niski popiół, spalam go mniej a dodam, ze sztygar ma takie wartości jak te co będą wymagane za 2 lata. Proces spalania ekogroszku w nowym piecu porównywalny jest ze spalaniem gazu – tak mówią badania speców.
    Od moderacji:
    Co za spamer! W styczniu reklamuje ekogroszek o górniczo brzmiącej nazwie, a w maju pisze że ma fotowoltaikę od innej zaśmiecającej fora firmy.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 31-05-2022 o 12:50 Powód: spam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony