dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerzysio
    anekri

    ....proponuje złapać przytomnego projektant wod.-kan., bo sądząc z odległości to nie minie Cię robienie kawałka sieci i to tej dla sąsiedniego osiedla. Porządny projektant powinien jasno okreslić Twoje możliwości.
    Czasem warto wydać parę dziengoli na konsultacje, niż potem wydawać grube tysiące.
    Pozdro
    J
    Dzięki - bardzo przydatna rada- właśnie od tego chyba zacznę bo w sumie wszystko musi być na legalu, żeby potem mi tą sieć odebrali.
    Sieć na osiedlu obok jest wykonana i w fazie odbiorów, ale jeżeli ja chcę zmienić warunki, które mi ustalono czyli podłączyć się od strony osiedla - to czy to ja muszę wykonać projekt tego 50 metrowego odcinka sieci od osiedla do mojego domu ? ile to może kosztować? czy może to zrobić projektant, który wykonuje projekty przyłączy wod-kan?
    Pozdrawiam
    Aneta
    Buduję LMP 96 http://www.lipinscy.pl/
    kilka fotek
    GG 1496532

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Projektant z uprawnieniami rozwiąże Twoje dylematy
    Pozdro
    J

  3. #23

    Domyślnie

    Ja mam 180 m do wodociagu wzdlóz drogi nalezacej do gminy. W gminie mi powiedziano, ze na wybudowanie tego odcinka oni nie maja pieniedzy i w ciagu najblizszych 4-5 lat nie beda mieli. Powiedzieli ze moge sobie to zrobic na wlasny koszt (ok 20 tys zl) lub z sasiadami, ktorych jeszcze nie mam bo dzilaki dookola nie sprzedane.
    Z woda powinna byc (ale chyba nie jest) tak jak z pradem: po zlozeniu podania w Zakl. energ. maja 2 lata na doprowadzenie sieci i podlaczenie do budynku (trzeba za to zaplacic symboliczne 1300 zl).

    Pozdrawiam

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maurelius

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    kurcze jesli jest prawo po naszej stronie trzeba by bylo zwrócic sie do jakieos radcy prawnego i to skonsultowac z nim. Bo przepis dla nas logicznie sformuowany wcale nie muso oznaczac zawsze tego co nam sie wydaje ze oznacza. Moze w muratorze jest jakis radca prawny i w koncu jasno i precyzyjnie powie jak ten przepis ma do rzeczywistosci. Brak pieniedzy nie zwalnia miasta czy wodociagów (które watpie zeby mialy trudna sytuacje materialna) z respektowania prawa. Jesli jet taki przepis ze miasto lub wodociagi to maja robic na swój koszt, lub inwestor to zrobi a pózniej odpowiedni organ mu zwróci poniesione koszty, to mozna swych praw pózniej przed sadem sie domagac i zadac zwrotu poniesonych kosztów.

    Witam,

    czy ktoś od tego czasu uzyskał już może jakąś interpretację przepisów dotyczących odpłatnego przekazania gminie / przedsiębiorstwu wod-kan wybudowanych na własny koszt urządzeń wodociągowych?

    Pozdrawiam
    Marek

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony