dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Pomysły na połączenie 2 mieszkań

    Witam.
    Zamierzam kupić 2 mieszkania i połączyć je w jedno. Na razie budowa jest na etapie dziury w ziemi, więc deweloper wstawi we wskazane miejsce nadproże, i zmieni ścianki działowe. Szukam pomysłów ma ich zmianę. Potrzbuję:
    1. salon z aneksem kuchennym
    2. łazienka z wanną + kącik na pralkę i suszarkę
    3. 2 pokoje dla dzieci
    4. sypialnia dla dorosłych z garderobą lub dużą liczbą szaf
    5. druga łazienka z prysznicem i bidetem, najlepiej wejście z sypialni dorosłych
    6. duże biurko/kącik do pracy biurowej, może być w sypialni rodziców
    Z góry dziękuje ze pomysły.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bez rzutów to możemy jedynie powróżyć

  3. #3

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut3.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	48,0 KB
ID:	458564

    Nie umiem wrzucić lepszego bo jest jakiś limit wielkości. Chyba że mi podpowiecie jakieś sposoby.

    Już znalazłam odpowiedni temat: może tak?
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/...27gBGrxGWuFSME

    Elfir - wróżby chętnie przyjmę
    Ostatnio edytowane przez anesha ; 28-01-2022 o 13:37

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Pralka w mini-pralni przy drzwiach wejściowych, suszarka stawiana na pralce. Kilka półek na środki czystości.
    Obok kuchni spiżarka. Można zrezygnować ze spiżarki i zrobić dużą pralnię.
    Gabinet wydzielony w salonie - w tym przeszkloną ścianą:
    https://internityhome.pl/wp-content/...A0926-Edit.jpg
    Ale można też zrobić w sypialni niewielkie biureczko.

    Bardziej szczegółowy rysunek, który zawierałby wymiary dla dewelopera, można zrobić tylko na szczegółowym planie, a niestety na rysunku mało co widać.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut3.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	64,8 KB
ID:	458565  
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 28-01-2022 o 14:28

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuje. Nie myślałam o takim układzie. Na minus - to miejsce do pracy musiało by chyba być trochę w bardziej ustronnym miejscu. Osoba która je będzie używać duzo korzysta z telefonu więc kontakt z salonem w którym dzieci będą się bawiły czy oglądały bajki trochę odpada.
    Ja osobiście myślałam, żeby je wydzielić gdzieś w miejscu kuchni, a kuchnię przenieść w miejsce łazienki, ale jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić
    Ostatnio edytowane przez anesha ; 28-01-2022 o 15:13

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Gabinet w kuchni, ale wówczas kuchnia nie ma okna
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut3.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	61,9 KB
ID:	458567  

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuje. Wydaje mi się że podoba mi się nieco bardziej. Okno od kuchni jako jedyne nie jest do podłogi, więc i tak nie daje dużo światła. za to biurko może być pod oknem.
    Natomiast układo stół/tv chyba lepiej pasował mi w tamtej wersji.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    można kombinować, ale wówczas kuchnia jest mocno na widoku z kanapy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut3.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	63,5 KB
ID:	458570  

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Można też odwrotnie umieścić salon i sypialnie, ale wówczas salon jest mocno widoczny od strony wejścia (zrobiłam ażurową ściankę z roślinami w donicach). Do gabinetu wchodzi się z sypialni. Jest bardzo odseparowany od reszty domu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut3 (1).jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	69,2 KB
ID:	458571  
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 28-01-2022 o 17:59

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    i tak (ażurowa ścianka na plecach kanapy):
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut3 (1).jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	70,5 KB
ID:	458572  

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    i tak (ażurowa ścianka na plecach kanapy):
    Elfir dziekuję,pomysły naprawdę wspaniałe !!!
    Strasznie mam teraz zamieszane w głowie bo te ostatnie ustawienia bardzo mi się podobają. Zawsze można wstawić po prostu drzwi suwane do przedpokoju żeby go odgrodzić, ale właściwe nie przeszkadza mi to wcale. Jedyny minus to trochę mniej okien. Nie wiem czy to problem bo w tych ostatnich ustawieniach są na południe, a w pierwszych wersjach na zachód, ale ok. 5 m za budynkiem zaczyna się dość stroma skarpa która też będzie robić cień (to parter). Ta skarpa to po zachodniej stronie. Na południe tylko pas zieleni i koniec działki.

    Już się martwiłam, że nic sensownego nie da się z tego zrobić. Miałam do wyboru mieszkanie dwupoziomowe z tarasem na ostatnich kondygnacjach, ale wybrałam połączenie dwóch na parterze. Ze względu na ogródek, brak schodów i możliwość zakupu normalnch miejsc parkingowych a nie "rodzinnych" które są totalnie bez sensu. Plus też 2 kom. lokatorskie.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    skoro macie własny ogródek, to dobrze jest ustawić kanapy tak, by siedząc na nich, na ten ogródek był widok (czyli np. wersja ostatnia)

    Jak wybierzesz ostateczną wersję mogę ci wrysować w CAD (na prv)

  13. #13

    Domyślnie

    Dziękuje. Właściwe najbardziej mi się podoba wersja pierwsza i ostatnia, ale musimy to jeszcze przedyskutować. Dam znać.
    Ogródek jest z każdego okna właściwie. Ciekawa jestem którą wersję Ty byś wybrała.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja bym miała zamkniętą lub przesłoniętą zabudową kuchnię bo jestem bałaganiarzem

    W wersji 1 salon w sumie otwiera się na dwa widoki - południe i zachód.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 30-01-2022 o 14:11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony