dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 10
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 197
  1. #141

    Domyślnie

    Inspiro 350.
    Tak na szybko po paru godzinach od uruchomienia - czy poza tą "pseudoinstrukcją" nazwaną dokumentacją techniczną macie jakieś manuale odnośnie ustawień i użytkowania?
    Wybór trybów: RA/OA/FR/SA/TA .
    Ale na czym te tryby polegają to już ani słowa.
    Parametr 21 - wybór modelu rekuperatora. To sterownik nie "widzi" jaki jest model? Ustawialiście to?
    Instrukcja TRAGEDIA!

  2. #142

    Domyślnie

    To nie jest wybór trybów pracy, a wybór podglądu danego parametru temperatury: zadana, wewnątrz budynku, na zewnątrz, nawiewana za wymiennikiem, wywiewana za wymiennikiem. Masz to opisane w instrukcji.

    Co ciekawe u mnie aplikacja smart vent nie pokazuje tych parametrów, które mogę sprawdzić na prostym sterowniku. Pokazuje jednak ilość co2 w powietrzu (o ile podłaczono czujnik) i mogę w niej ustawić nawiew i wywiew na różną moc.

  3. #143

    Domyślnie

    Przez wyświetlacz nie można zrobić żadnej automatyki, także zostaje integracja najlepiej przez esphome z home assistant. Wrzucę później config. Macie problemy z przenoszącymi się zapachami? Słyszałem od jednego z użytkownika, że u niego to występuje.

  4. #144

    Domyślnie

    Cytat Napisał itakpowiem Zobacz post
    To nie jest wybór trybów pracy, a wybór podglądu danego parametru temperatury: zadana, wewnątrz budynku, na zewnątrz, nawiewana za wymiennikiem, wywiewana za wymiennikiem. Masz to opisane w instrukcji.

    .
    Ok - to już rozgryzłem.
    A dwa słowa komentarza - jak tego używać i jak poustawiać?
    Bo poza tą śmieszną tabelką w instrukcji z parametrami nastaw fabrycznych nie ma absolutnie nic. To jakby w instrukcji obsługi samochodu napisać że może jechać do przodu i do tyłu - koniec. Poza opisem przycisków sterownika i tą jedną tabelką nie ma tam NIC. Instrukcja żelazka lub suszarki do włosów jest 100 razy bardziej rozbudowana.
    Jeszcze raz to powtórzę (może przeczyta to jakiś marketingowiec Reventona). Nie oceniam samego urządzenia, za wcześnie na to. Użytkuję od tygodnia. Instrukcja jest bublem. Pomijam już nawet to że ma wielkość "papierka od gumy balonowej", napisana czcionką 4 - że nawet nie można tego odczytać. Musiałem ściągnąć z neta i wydrukować w normalnym rozmiarze.
    Nawet kumpel z zaprzyjaźnionej hurtowni mówi że chyba się z tego Reventona wycofają bo ludzie dzwonią z pretensjami że nie wiadomo jak to poustawiać. Zresztą oni w firmie też nie za bardzo wiedzą.

  5. #145

    Domyślnie

    Mam pewne obserwacje i podzielę sie wynikami:


    Temp powietrza zewnętrzna 0
    Temp powietrza wyciąganego 20
    Temp powietrza nawiewanego 14
    Temp powietrza wyrzucanego 8

    Temp powietrza zewnętrzna -3
    Temp powietrza wyciąganego 19
    Temp powietrza nawiewanego 12
    Temp powietrza wyrzucanego 3

    Temp powietrza zewnętrzna -10
    Temp powietrza wyciąganego 19
    Temp powietrza nawiewanego 12
    Temp powietrza wyrzucanego 0

    Jak to jest, że przy zewnetrznej 0 sprawność to 70%, przy -3 sprawność to 68,2%, a przy -10 75,9?? Temperatura pomieszczenia gdzie stoi reku ma duży wpływ na sprawność a raczej "sufit" dla temp powietrza nawiewanego tuż za wymiennikiem? Nie wiem, jak to inaczej wytłumaczyć..



    Co do samej temp nawiewanej ostatecznie do pomieszczeń to jest ok 2 stopni wyższa. Być może powietrze zdąży się ogrzać w niezaizolowanych rurach przechodzących przez cieplejsze pomieszczenia niz temp. powietrza nawiewanego tuż za wymiennikiem. Użytkownicy piszący abym wstrzymał się z nagrzewnicą wodna mieli rację, nie ma sensu.
    Ostatnio edytowane przez itakpowiem ; 15-12-2022 o 18:33

  6. #146

    Domyślnie

    Kupiłem Inspiro 150 go ponad rok temu podczas budowy, stał sobie i czekał na montaż. Założyłem tą jesienią, jak narazie same problemy.

    rekuperator zamontowany na poddaszu ocieplonym, uzytkowanym, wszystko starałem sie robic zgodnie ze sztuką i przeznaczeniem.

    a to lista problemów jak do tej pory:
    Króćce przyłączeniowe takie, ze nie ma jak zalozyc termoflexa czy innej rury izolacyjnej, aby nie robił sie kondensat na ich styku, albo zeby wełna rury nie zamakała. Na wiosne czeka mnie prucie rur do wyrzutni / czerpni i montaz czegoś, co nie zawilgotnieje.

    obudowa pokryta pianką która przepuszcza pare wodną i pozwala na kondensacje na obudowie, woda cieknie z reku na podłogę pod nim.Musiałęm całą zerwać i pokryć masą kauczukowa.

    Mimo obudowy niby-pokrytej ich pianką, w miejscu gdzie jest nawiew powietrza z dworu, żywy, nieosłonięty metal obudowy "wchodzi" w światło przyłącza. Przez to powietrze z dworu wychładza tę blachę, któa "przeciąga" temperature na pozostałe części rekuperatora = tworzy skropliny.

    rekuperator wyłacza się sam co jakiś czas, nie wiedziec czemu. W różnych odstępach czasu, co kilkadziesiąt godzin.Nie jest to odszranianie, bo po nim powinien sie włączyć - a tego nie robi.

    sterownik sam przestawia sobie wartosci, zmienia ustawienia z tego trybu "głębokich ustawień" - czyli rodzaj rekuperatora, temepratura otwarcia by-passu itp

    wiatraki falują gdy są na tej samej prędkosci, nie wiedzieć czemu. Każdy z osobna działa OK, razem "falują" że sie spać nie da, bo to irytuje.

    Zapachy przeciąga, kawe z kuchni czuje w sypialni za 5 sekund. Kupe z łązienki też.

    Wilgotność w domu na dużym poziomie, jak nie chodzi na max mocy wiatraków to kondensat na oknach codziennie, nawet przy temperaturze -2 na dworze. Przy -10 to parapety mokre, a mowimy tu o reku z teoretyczna wydajnością 150 m3, a domek 35m2 zabudowy + pietro, razem z 50 metrow podłogi.



    Pod tym względem porażka.

    Uczciwie przyznać musze, ze obsługa reklamacji jak narazie OK - jestem w kontakcie z Panem, ktory kolejno stara sie zdiagnozować problem i wyeliminować potencjlne przyczyny. Dzwoni, pisze maile, wszystko tutaj wygląda OK więc pod kątem obsługi klienta - narazie wyglada to dobrze.

    Zobaczymy jak dalej, jak sprawa zostanie rozwiazania, bo powiedziec ze jestem narazie ze sprzetu niezadowolony - to jak nic nie powiedzieć.

  7. #147
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Witam
    Jak się sprawują te rekuperatory, warto zainwestować w niego. Miał być izzy ale cena odstrasza w tej chwili więc szukam czegoś taniego....
    Warto kupić model Basic?

  8. #148

    Domyślnie

    Basic ma chyba wentylatory ac z 3 biegami. Koledzy tu odradzali ac. Ja mam niemal bliźniaczego webbera (dokładnie premium 650) z wiatrakami ec.

    Co mogę powiedzieć? Entalpia jakaś jest, odzysk ciepła też jakiś jest wrzucałem zresztą tu wyniki pomiarów. Jak nie zapomnę to w weekend dogrzeje pomieszczenie gdzie stoi reku i dam znać, jaki efekt to przyniosło... Mam teorię, że słaba izolacja obudowy powoduję dość niską sprawność... Ale może to nie być wada, jeśli pomieszczenie z centralą bedzie ogrzewane.

  9. #149
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Tak, doczytałem że lepiej by było kupić z wiatrakami ec. Jednak w tej chwili chodzi o kupno czegoś taniego żeby tylko działało i spełniało swoje zadanie w jakimś stopniu.

  10. #150

    Domyślnie

    Nie jestem jeszcze w stanie w pełni opisać mojego urządzenia bo czujniki wilgotności i co2 leżą wciąż na poddaszu. Czujnik wilgotnosci ma sam zwiększać wyciąg podczas prysznica wiec był dla mnie istotny.. ale ktoś inny może po prostu zwiększać pokrętłem, suwakiem lub tego nie robić.. za wydane ok 5000zl mam 650m3 reku który bierze mało prądu, ma jakiś stopień odzysku wilgoci (nie wiem jak duży) i odzysk ciepła ok 70%

    I to jest najważniejsze sprawność i entalpia. U mnie pomieszczenie gdzie stoi rekuperator będzie docelowo ogrzewane, a grzejnik założony blisko niezaizolowanej rury zbiorczej nawiewu fi 200, plastikowe rury też pewnie coś się dogrzeją na docelowo ocieplanym poddaszu i nawiewane powietrze docelowo będzie nieco cieplejsze niż dziś. Ja m anemostaty w ścianach i ratowałem się ich podginaniem aby kierowało w sufit, nie pionowo w dół bo czułem wyraźnie chłodniejsze powietrze.. może gdybym miał je w sufitach to efekt coandy by zadziałał, ale to domniemanie

    Morał, ja liczę że niezaizolowane rury w połączeniu z ogrzanym poddaszem wpłyną docelowo pozytywnie na temperaturę nawiewanego powietrza. Gdybym miał liczyć tylko na to co odzyskuje ten reku, drugi raz bym go nie kupił bo 15 stopni nawiewanego to dla mnie za mało. Zapytaj w odpowiednim wątku jak sprawność reku z ozonu, tam chyba są dostępne wymienniki core a cenowo sam reku wychodził (przynajmniej kiedyś) sporo taniej niż markowe...

    Ale z drugiej strony, coś co nie jest dla mnie skrojone może być dla Ciebie w sam raz. Biorąc pod uwagę sprawność to przy 21-22 stopniach w domu, bedziesz mieć ok 16 stopni na nawiewie a nawet w tym wątku użytkownicy pisali że to jest normalna temperatura. U mnie reku zaciąga powietrze z nieogrzewanych pomieszczeń, anemostaty mam na ścianach nad łóżkami i sofą w salonie to troszkę kręcę nosem... ale może gdybym miał typową instalację to bym był zadowolony... zresztą nie jest powiedziane że reku za 10k zamiast za 5k by wpłynał wyraźnie na komfort w moich warunkach...


    A i ja piszę o Webberze kupowanego w swatt bo płacenie wyższych sum za tego Holtopa z logo Reventon lub dużo wyzszych sum za logo Hyundaia mija w mojej opinii z celem.
    Ostatnio edytowane przez itakpowiem ; 29-01-2023 o 14:33

  11. #151
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Też wezmę tego Webera z swatt, wygląda korzystniej cenowo nic reventon, tylko muszę zastanowić się jeszcze czy model Basic czy jednak dopłacić do premium.

  12. #152

    Domyślnie

    W swatt maja typoszereg podzielony na 4 modele, choc to tak naprawdę 2 w różnych konfiguracjach.

    https://swatt.pl/pl/index.php?contro...ttachment=1575

    W typoszeregu nie jest uwzględnione jeszcze, że premium ma dodatkowy filtr pm 2,5 i ze waży drugie tyle co tańsze modele. Ale wszystko jest w instrukcjach

    Jak będziesz miał zamawiać droższą wersję to mają tam manierę nie zapakowania czujników i modułu wifi aby dosłać je jak się upomnisz
    Rabat dla instalatora, czyli gdy kupujesz na nip to w moim przypadku było chyba 200 zl ale nie targowałem zbytnio, bałem się podwyżek które całe szczęście dla Ciebie nie nastąpiły.

    A i na jakiś czas odpuściłem ale muszę ich pogrilować, bo to co oni nazywają kartą katalogową nie zawiera klasy efektywności choć stosowną nalepkę z oznaczeniem A dodają. Nie wiem czy jest to potrzebne do rozliczenia w czystym powietrzu ale jak tak to im nie odpuszczę i chcą czy nie chcą, dołożą ten jeden wiersz tabelki jak w Reventonie



    Cieszę się, że mogłem pomóc. Ja swojego wyboru też dokonałem dzięki forum.
    Ostatnio edytowane przez itakpowiem ; 29-01-2023 o 22:49

  13. #153

    Domyślnie

    Zaczyna mi się robić nieprzyjemnie ciepło w chałupie. Klimy brak. Jest rekuperator.
    Czy mogę go jakoś wykorzystać do nocnego chłodzenia?

    Parametry 02 i 03 określają ustawienia temp. dla pracy bypassu.
    domyślnie parametr 02 ustawiony na 19st.
    03 na 3 st.
    Bypass otwiera się pod warunkiem, że temperatura zewnętrzna jest wyższa niż X (parametr 02) i niższa niż X + Y (parametr 03). W pozostałych przypadkach bypass pozostaje zamknięty. Czyli rozumiem że pracuje w przedziale 19-22 st.

    Gdybym chciał wykorzystać bypass bardziej do nocnego chłodzenia to zmieniać parametr 02 np. na 15? Jeszcze mniej?
    A ten drugi parametr? Zostawić 3?

  14. #154
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    A więc u mnie wybór padł na Webbera premium 250 kupiony w swatt. Ogólnie reku spoko, chyba działa. Co do obsługi, na razie się nie wypowiem., Pracuje od miesiąca.
    W tej chwili mam problem ze sterownikiem, z początku tracił komunikację a teraz niczym nie steruje choć wartości pokazuje na bieżąco. Mają wysłać nowy.
    Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Otóż jak zaczęło padać tak momentalnie wilgoć w domu podskoczyła do 65% i nie chce spaść. Sterownik ustawiony jest na 55%, wcześniej jak lekko wzrosła to automatycznie zwiększał obroty i ją wyganiał. W tej chwili chodzi non stop na full i wilgoć się utrzymuje.....o co chodzi nie wiem.

  15. #155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.568
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Skoro latem na zewnątrz masz wilgotne powietrze, to w domu również masz wilgotne powietrze.
    A (zapewne) nowy dom jeszcze się do tej wilgotności dokłada
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #156
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Czyli to normalne, już myślałem że coś jest nie tak. Choć trochę to dziwne że wilgoć nagania do domu,

  17. #157

    Domyślnie

    Reventon inspiro basic 400 ktoś tym steruje zdalnie? Co ewentualnie musiałbym zakupić.

  18. #158
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Czy filtr/ wymienniki można wyciągnąć tylko z jednej strony z tego Webbera? Klapka chyba z jednej strony.
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 22-08-2023 o 22:32
    Dom parterowy 106m2. Płyta fundamentowa fibrobeton 30cm na 10cm XPS. na płycie 15cm eps grafit.
    Silikat 24cm + 20cm EPS Grafit. Strop 40cm celulozy. Podłogówka po całości pod 8cm jastrychu cementowego. OZC 4kw na CO przy -20°C.. Pompa ciepła aquarea allinone 5kw

  19. #159
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    benek161

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-301
    Posty
    73

    Domyślnie

    Przyszła i kolej na podłączenie mojego requ premium 350. Na razie nie ma jak przetestować go, sprawdzian przejdzie dopiero jesienią. Na razie tylko mogę odnieść sie do głośności (jest cichy).
    Natomiast zastanawia mnie czy nie jest za mały do mojego domu (120m2 po podłodze). Otóż jednak jest sporo tych kanałów wentylacyjnych i nie wiem czy wydajnościowo nadąży. Przykładając ręce do anemostatów wyczuwam ruch powietrza ale mam wrażenie że słaby. Tak ma być? Da się to zmierzyć jakoś?

  20. #160
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Worek foliowy przykładasz do rury i mierzysz czas jego pełnego napełniania. Ale worek musi być pusty i z cienkiej folii.

    A i sprawdziłem na fotkach tego Webbera req I filtr/ wymienniki jest dostępny z jednej strony tylko.
    Dom parterowy 106m2. Płyta fundamentowa fibrobeton 30cm na 10cm XPS. na płycie 15cm eps grafit.
    Silikat 24cm + 20cm EPS Grafit. Strop 40cm celulozy. Podłogówka po całości pod 8cm jastrychu cementowego. OZC 4kw na CO przy -20°C.. Pompa ciepła aquarea allinone 5kw

Strona 8 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony