dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 116
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sineroko

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    10

    Domyślnie Pompa ciepła Rotenso 8,4kW Aquami

    Witam
    Temat dla użytkowników pomp Rotenso ,którzy chcą się podzielić swoimi uwagami .

    Mam zainstalowaną pompę ciepła Rotenso 8,4kW Aquami ,dom z lat 70 tych 85m powierzchni grzewczej , ocieplony styropianem
    10 cm,strop 15 cm styropianu okna dwuszybowe plastikowe.
    Ogrzewanie 100% grzejniki ,cztery c 33 trzy c22 ,te c33 przewymiarowane reszta taka jak była czyli
    jak był piec na ekogroszek. Temperatura w domu w pokojach 21,5 do 22st.
    Zbiornik cw 200l bufor 60 l ,temperatura na grzejniki do minus- 5 st 38st. .
    Zużycie energii przy takiej temperaturze 22 do 24 kw bez cw.
    Grzeję bez krzywej grzewczej.

    Proszę o swoje doświadczenia i opinie z tymi pompami .

  2. #2

    Domyślnie

    Grzejesz non stop czy harmonogram?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sineroko

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adec Zobacz post
    Grzejesz non stop czy harmonogram?
    Grzeję non stop

  4. #4

    Domyślnie

    A jak liczysz zużycie bez cwu? Nie grzejesz wody pompą?

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sineroko

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adec Zobacz post
    A jak liczysz zużycie bez cwu? Nie grzejesz wody pompą?
    Teraz wody nie grzeje tylko samo co. Jak grzałem pompą w lecie to zużywała 1,4 kw grzejąc wodę do temperatury 50 st.
    Jeśli grzeję wodę teraz to nagrzanie do temperatury 50 st zużywa 3kw.
    Nie zawsze tam przebywam to tylko co.

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie dom 160m2 OZC 6,4kw przy -20stC. Temp. parter 23st poddasze 22st. tylko podłogówka. zbiornik na wodę 300L, 5 osób mieszka więc nie mam kagańca na grzanie cwu. Czasami dogrzewa wodę 3 razy dziennie. Przy minusowych temp zewnętrznych grzeję krzywą grzewczą. Zużycie około 25 - 30kwh. Jak jest około zera i na plusie to przełączam na harmonogram i grzeję od godziny 13 do 6 rano. Temp ustawiona na 30st, zużycie od 18 do 28kwh w zależności od ilości defrostów i podgrzewania wody. Nie wiem czy grzanie tym harmonogramem ma sens ale widziałem że sprężarka potrafiła zejść do 16hz więc stwierdziłem że nie będę jej przyduszał. Mam pompę 8kw a mogłem wziąć słabszą i też by dała radę. Na szczęście nie taktuje więc to na duży plus.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sineroko

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    10

    Domyślnie

    Jakiej firmy jest pompa ciepła ?. Masz podłogówkę więc u Ciebie będzie inaczej.

  8. #8

    Domyślnie

    Piszemy o Rotenso. Zużycie podajesz z wyświetlacza sterownika czy masz założony podlicznik?

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sineroko

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    10

    Domyślnie

    Mam podlicznik ale z tego co zauważyłem to zużycie na pompie ciepła jest prawie takie samo.
    Ponoć w Panasonic jest różnica ok 20 %.
    Nie wiem jak u Ciebie bo u mnie od dwóch dni w aplikacji nie pokazuje poboru mocy.

  10. #10

    Domyślnie

    Z jakiej aplikacji korzystasz? Ja używam Comfort Home i nigdy tam nie miałem funkcji pokazywania jakikolwiek parametrów pracy. Można tylko zmieniać temperaturę i ustawić harmonogram. Ewentualnie włączyć grzanie krzywą. Strasznie okrojone funkcje

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sineroko

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    10

    Domyślnie

    Korzystam z tej samej aplikacji i po zalogowaniu masz tylko to co mówiłeś.U góry są trzy kropki klikasz na nie i masz tam konfiguracje .
    Wchodzisz w pobór mocy i pokazuje się zużycie dzienne co godzinę ,tydzień, miesiąc i rok.
    tylko teraz od dwóch dni nie pokazuje ,zobacz u siebie.
    Myślałem że korzystałeś z tego powiem Ci fajna sprawa i zużycie prawie jak z podlicznika.

  12. #12

    Domyślnie

    Ja odczytuję z podlicznika. Zaraz sprawdzę w aplikacji

  13. #13

    Domyślnie

    U mnie nie działa ta funkcja również. Aplikacja jest bardzo uboga. Powinna przynajmniej pokazywać parametry pracy a tak trzeba latać do maszynowni

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sineroko

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dzisiaj już działa pobór mocy w aplikacji. Jeśli chodzi o działanie pompy Rotenso to jestem zadowolony.
    Na początku myślałem tylko o Panasonicu ,lecz Rotenso było 10 tys tańsze z montażem .

  15. #15

    Domyślnie

    Ja również jestem zadowolony, będę chciał ją opomiarować ciepłomierzem na przyszłą zimę. Ja byłem zdecydowany na panasa ale był problem z dostępnością więc poszedłem w Rotenso. Różnica w cenie była ok 1tyś, u tego samego instalatora.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sineroko

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    10

    Domyślnie

    Mam pytanie do użytkowników aplikacji Comfort Home.
    Dzisiaj mogę się zalogować do aplikacji ,lecz po zalogowaniu pompa jest offline.
    Czy użytkownicy tej aplikacji też dzisiaj mają ten sam problem ,czy tylko u mnie to występuje.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matyspio

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Iława
    Kod pocztowy
    14-200
    Posty
    73

    Domyślnie

    Jakie powierzchnie i w jakiej strefie ogrzewacie tą pompą ?

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sineroko

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    10

    Domyślnie

    Łódzkie 85 m

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lion
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    218

    Domyślnie

    Cześć. Jak ogólnie oceniacie te pompy - wydajność, sterowanie, hałas ? I drugie pytanie jakie macie zasilanie poprowadzone do pomp? w przypadku AQM80X1 podają w manualu 3x8mm2 i zabezp. 32A, ale wydzielając obwód grzałki (3kW) można zejść na dwa przewody 3x4 z zabezpieczeniami 16A. Zastanawiałem się czy odbiór przejdzie na jednym 5x4mm2.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał lion Zobacz post
    Cześć. Jak ogólnie oceniacie te pompy - wydajność, sterowanie, hałas ? I drugie pytanie jakie macie zasilanie poprowadzone do pomp? w przypadku AQM80X1 podają w manualu 3x8mm2 i zabezp. 32A, ale wydzielając obwód grzałki (3kW) można zejść na dwa przewody 3x4 z zabezpieczeniami 16A. Zastanawiałem się czy odbiór przejdzie na jednym 5x4mm2.
    Generalnie wydajność jest dobra moim zdaniem, do tego jest bardzo cicha. Z sterowaniem nie ma problemu jak zresztą w każdej pompie, po prostu włączasz i zapominasz. Ja grzeje na krzywej grzewczej więc nie trzeba nic więcej robić ale to w sumie każda pompa ma tak samo rozwiązane więc żadna nowość. Co do przewodu zasilającego to ja mam zastosowany 5x4mm2.

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony