dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 116
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lion
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    218

    Domyślnie

    Dzięki za opinię. Dodasz jeszcze jak wygląda zabezp. przed zamarzaniem i czy masz u siebie bufor? Dodatkowo jak wyglądał sam odbiór - jakieś uwagi do 5x4mm2 były? Pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie

    Witwm Możesz mi kolego przesłać foto lub wstawić tutaj foto podłączenie od spodu urządzenia wewnetrzego

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paolo_zsd

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Połczyn-Zdrój
    Kod pocztowy
    78-320
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał sineroko Zobacz post
    Mam pytanie do użytkowników aplikacji Comfort Home.
    Dzisiaj mogę się zalogować do aplikacji ,lecz po zalogowaniu pompa jest offline.
    Czy użytkownicy tej aplikacji też dzisiaj mają ten sam problem ,czy tylko u mnie to występuje.
    Ja mam tak dzisiaj od rana. Na sterowniku widać że WiFi działa, w routerze widać że sterownik podłączony, odpowiada tez na ping a w aplikacji Offline....

    Czy może ktoś dać znać czy u niego działa?

  4. #24

    Domyślnie

    Mam Galmeta Prima 8gt (monoblok) jota w jotę co Rotenso Aquami.
    Chałupa 150m2 (75 m nowa chałupa okna 3 szybowe, 15 cm. grafit na ścianach, 40 cm wełny w suficie) i 75m chałupa z 1952r (10 styropian, 10 cm wełny w dachu) pompa grzeje bufor kombinowany co + cwu 90% podłogówka 16kWh grzanie na prostej do 40*C.
    Dodatkowo rekuperacja.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 21-09-2022 o 20:21
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    damianmail

    Zarejestrowany
    Sep 2022
    Skąd
    Łódzkie
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    7

    Domyślnie Pompa ciepła Rotenso 8,4kW Aquami

    Cytat Napisał paolo_zsd Zobacz post
    Ja mam tak dzisiaj od rana. Na sterowniku widać że WiFi działa, w routerze widać że sterownik podłączony, odpowiada tez na ping a w aplikacji Offline....

    Czy może ktoś dać znać czy u niego działa?
    dzien dobry,

    mam to samo pompa Rotenso split 12 kw , w apliacji comfort home pompa jest ofline.
    jednoczesnie widzialem ze byla aktualiacja aplikacji - pewnie stad ten problem.

    czy działa Wam juz aplikacja comfort home, jakies wskazówki jak przywócić pompe zeby była online?
    trzeba ja instalowac od początku ?

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paolo_zsd

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Połczyn-Zdrój
    Kod pocztowy
    78-320
    Posty
    31

    Domyślnie

    Mi ruszyła w ten sam dzień co przestała, czyli 21go. Jakoś popołudniu już działało ale wykresy w aplikacji z okresu nie działania są puste.
    Aplikacja najnowsza, ta z 19 września. Obecnie działa. Uboga ta aplikacja ale zawsze cos.

    Czy ktoś z Was ma podłączony bufor ciepła do tej pompy? Interesuje mnie czy ktoś ma podłączone dwa czujniki temperatury Tbt1 i Tbt2. Tbt1 mogłem włączyć w opcjach pompy ale Tbt2 ni chuchu... nie mogę przełączyć NIE na TAK
    Ostatnio edytowane przez paolo_zsd ; 23-09-2022 o 19:36

  7. #27
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    damianmail

    Zarejestrowany
    Sep 2022
    Skąd
    Łódzkie
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    hej
    mam pytanie do użytkowników pomp Rotenso, konkretnie mam split 12 KW.
    do tej pory w aplikacji comfort home w Pobóe Mocy pokazywało tylko pobór z grzania CWu i Grzania wody na grzejniki.
    od kilku dni co jakiś czas dodatkowo pokazuje na wykresie TBH.
    czy TBH to dodatkowa grzałka w zbiorniku CWU ?
    jesli tak to jej nie posiadam , wiec dlaczego aplikacja pokazuje pobów dla TBH ?
    niebieski wykres na zdjeciu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rotenso comfort home.jpg
Wyświetleń:	245
Rozmiar:	76,7 KB
ID:	461212
    w menu hydrobox mam wyłaćzoną dodtakowa grzałke zbiornika,

    czy ktoś znający temat aplikacji dla Rotenso może mi to wyjaśnić?
    bede wdzieczny za odpowiedź.

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paolo_zsd

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Połczyn-Zdrój
    Kod pocztowy
    78-320
    Posty
    31

    Domyślnie

    Testuje PC od 10 dni. Tez miałem te wskazania TBH w aplikacji mimo tego, że grzałki nie posiadam w zbiorniku CWU i była wyłączona w menu. Masakra jakaś z aplikacją i sterownikiem. Ja mam monoblock 8KW. Instrukcja montażu jeszcze raz w rękę i okazało się, że na płycie są jeszcze przełączniki DIPSWITCH od TBH. Wyłączyłem PC z prądu, zmieniłem ustawienie przełącznika (bez TBH) i jest spokój.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tbh.JPG
Wyświetleń:	278
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	461214
    Ostatnio edytowane przez paolo_zsd ; 29-09-2022 o 20:18 Powód: Załącznik

  9. #29

    Domyślnie

    U mnie jak wiecie Galmet z jednej stajni pompa zjadła na cele co/cwu 191kWh w domu 23,5*C.
    W Galmecie nie ma takiej fajnej opcji z widocznością zużycia u mnie nie istnieje.

    Edit:
    U mnie w sterowniku grzałka jest wyłączona, aby nie wariowała jak ma bufor 400l.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 29-09-2022 o 21:18
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paolo_zsd

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Połczyn-Zdrój
    Kod pocztowy
    78-320
    Posty
    31

    Domyślnie

    To Ty Galmecie nie masz aplikacji "Comfort Home"? Masz inną?
    Aplikacja uboga, aż nie wierzę że tak może być uboga aplikacja. A coo do wykresów zużycia to pozostawia też wiele do życzenia, może w przyszłości coś rozszerzą, oby...

    U mnie tez była wyłączona w sterowniku grzałka TBH a i tak sterownik chciał ją uruchamiać i podczas rzekomej pracy miała status "włączona". Wyłączenie za pomocą przełączników na płycie rozwiązało problem.

  11. #31
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    damianmail

    Zarejestrowany
    Sep 2022
    Skąd
    Łódzkie
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał paolo_zsd Zobacz post
    To Ty Galmecie nie masz aplikacji "Comfort Home"? Masz inną?
    Aplikacja uboga, aż nie wierzę że tak może być uboga aplikacja. A coo do wykresów zużycia to pozostawia też wiele do życzenia, może w przyszłości coś rozszerzą, oby...

    U mnie tez była wyłączona w sterowniku grzałka TBH a i tak sterownik chciał ją uruchamiać i podczas rzekomej pracy miała status "włączona". Wyłączenie za pomocą przełączników na płycie rozwiązało problem.
    bardzo dziękuje z podpowiedzią o zmianie przełączników na płycie.
    realnie to jedyne miejsce gdzie można sprawnie uzyskać taka informacje!
    jeżeli fizycznie nie mamy grzałki w zbiorniku CWU to pompa nie generuje fizycznego poboru prądu na TBH , tylko rysuje bzdurny wykres?

  12. #32

    Domyślnie

    @paolo_zsd mam tę aplikację ale w niej nie ma niczego poza włączeniem i zmianą temperatury. Są jakieś ustawienia prądu ale nie wiem jak to ogarnąć
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paolo_zsd

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Połczyn-Zdrój
    Kod pocztowy
    78-320
    Posty
    31

    Domyślnie

    @marcinbbb otwórz aplikację i kliknij trzy kropeczki w prawym górnym rogu (...). Koniecznie uzupełnij "konfigurację kosztu mocy", wpisz cokolwiek bo bez tego ja nie miałem wykresu. Jak uzupełniłem to dopiero pojawiły się kolejne opcje.

  14. #34

    Domyślnie

    Dzięki za info faktycznie tylko nie wiem jakie koszty ustawić czy to bez znaczenia?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paolo_zsd

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Połczyn-Zdrój
    Kod pocztowy
    78-320
    Posty
    31

    Domyślnie

    Te koszty to chyba bez różnicy. Tam jest cena chyba gazu... później w porównaniu będzie ile zaoszczędziłeś $. Koszty Cię chyba nie interesują, bardziej wykres który się uaktywni po uzupełnieniu cen.

  16. #36

    Domyślnie

    Masz rację wydaje się że koszty to nic nie wnoszące jednostki. Sprawdzałem dziś tryb ECO ale to jakaś pomyłka powrót zjeżdża bardzo nisko poniżej 4-5*C delty zasilanie - powrót. Pompa stoii choć woda powracająca z bufora ma 33*C a zadana t0 40*C. Wyłączyłem to w cholerę nie ma moje nerwy,.

    Zdjęcia co obiecałem na prv.:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221002_185653.jpg
Wyświetleń:	405
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	461311
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221002_185704.jpg
Wyświetleń:	213
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	461312
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221002_185716.jpg
Wyświetleń:	197
Rozmiar:	66,8 KB
ID:	461313
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221002_185729.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	74,7 KB
ID:	461314
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221002_185740.jpg
Wyświetleń:	214
Rozmiar:	73,3 KB
ID:	461315
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 02-10-2022 o 19:05
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  17. #37
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    damianmail

    Zarejestrowany
    Sep 2022
    Skąd
    Łódzkie
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    hej Panowie,
    chciałbym sie upenic czy dobrze rozumiem idee działania PC.
    mam konkretnie PC Rotenso 12 KW split, 100 % grzejniki. to mój pierwszy miesiac uzytkowania.
    Moja pompa uruchamia sie za często ( jeden raz na godzinę, czyli startów jest duzo).

    w menu serwis -> grzanie mam ustawione:
    3.5 dT1SH -> mam 5 stopni C
    3.6 dTSH -> mam 3 stopnie C


    Będę wdzieczny za komentarz do poniższego:
    Czy lepiej dla pompy jak będzie jak będzie pracować non stop 24 h ale na małej mocy ?
    Czy to nie szkodzi sprężarce że pracuje 24 h , 7 dni w tygodniu bez zatrzymania?
    Czy sprężarka nie potrzebuje zatrzymac się raz dziennie, raz na tydzień , raz na miesiac ?

    czy jeśli w menu serwis -> zmienię wartości np. na:
    3.5 dT1SH -> 1 C
    3.6 dTSH -> 1 C

    to sprawi że sprężarka będzie się rzadziej zatrzymywać lub będzie pracować non stop?
    Czy sa inne istotne ustawienia które trzeba zmienić że wyeliminować duże ilości startów/zatrzymań w ciągu doby?

    Bedę wdzięczny za Wasze komentarze( rotenso, kaisai, inne z podobnym sterownikiem)

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paolo_zsd

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Połczyn-Zdrój
    Kod pocztowy
    78-320
    Posty
    31

    Domyślnie

    Rozumiem, że ten temat autor założył do ogólnych pytań/problemów/itp. pomp ciepła Rotenso i pochodnych.

    Czy możecie napisać jaką macie u siebie deltę przy sterowaniu temperaturą wody wylotowej (obojętnie czy krzywa grzewcza czy prosta z ręki) .
    Interesuje mnie przy jakim wybranym ogrzewaniu w menu serwisowym - podłogowym, klimakonwetory czy grzejniki.

    I jeszcze pytanie do posiadających monoblock. Czy macie wskazania temperatury T1?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	T1.jpg
Wyświetleń:	189
Rozmiar:	71,7 KB
ID:	461369

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał paolo_zsd Zobacz post
    ...
    Czy możecie napisać jaką macie u siebie deltę przy sterowaniu temperaturą wody wylotowej (obojętnie czy krzywa grzewcza czy prosta z ręki) .
    Interesuje mnie przy jakim wybranym ogrzewaniu w menu serwisowym - podłogowym, klimakonwetory czy grzejniki.
    ...
    W Daikinie fabrycznie przy grzejnikach jest sztywna delta 10*C (między zasilaniem a powrotem),
    przy klimakonwektorach delta jest ruchoma (dobierana przez automatykę) w zakresie od 3*C do 10*C.
    Z reguły przy grzejnikach wymagających wody powyżej +50*C, nie jest zalecane obniżanie delty.

    Z kolei przy grzejnikach niskotemperaturowych obniżenie delty do 5*C pozwala obniżyć temp. zasilania o 2*C przy jednoczesnym zachowaniu mocy grzewczej grzejników.
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paolo_zsd

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Połczyn-Zdrój
    Kod pocztowy
    78-320
    Posty
    31

    Domyślnie

    O deltę pytam dlatego, że w Rotenso nie mamy możliwości ustawienia delty w żadnym z wybranych typów (przynajmnie ja w sterowniku nie znalazłem i w instrukcji również). Wygląda jakby było na sztywno i chciałbym zobaczyć jak ta delta wygląda u innych. Ja mam wybrane grzejniki i delta jest w granicach 6* i coś mi tu nie pasuje.

    A u Ciebie @Marco36 w Daikinie już widziałem wcześniej jak w jakimś temacie pisałeś o delcie

    Czekam aż ktoś z użytkowników Rotenso coś napisze.

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony