dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kamil4

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Kod pocztowy
    05-408
    Posty
    63

    Domyślnie Problem z przyłączem prądu PGE Rejon Mińsk Mazowiecki.

    Witam,

    Może ktoś miał podobny problem i podpowie czy mogę coś zrobić w opisanej poniżej sprawie.

    Pod koniec listopada 2020 roku zawarłem z PGE umowę o przyłączenie do sieci dystrybucyjnej. Do dnia dzisiejszego nie jestem w stanie uzyskać żadnych informacji na temat postępu prac. Przyłącze zgodnie z umową powinno być wykonane do końca kwietnia bieżącego roku. Ponieważ mieszkam za granicą nie mam możliwości osobiście pojawić się w siedzibie PGE. W grudniu jedynie udało mi się dowiedzieć, że PGE ma 9 miesięcy opóźnienia i że mają wypychać zaległe przyłączenia ale facet nie był w stanie powiedzieć co się dzieje z moim przyłączem. Dzwonienie do PGE jest mało skuteczne bo linia wiecznie zajęta albo nie odbierają. Od momentu podpisania umowy nikt z PGE się ze mną nie kontaktował. Nikt jeszcze nie ustalał ze mną lokalizacji skrzynki z licznikiem. W rejestrze zgłoszeń i pozwoleń na budowę za rok 2021 nie znalazłem żadnych zezwoleń na budowę przyłącza. Rozmawiałem też z osobą odpowiedzialną w gminie z zezwolenia na lokalizację infrastruktury w drogach i rzekomo jeszcze żadnego wniosku na lokalizację nie było.

  2. #2

    Domyślnie

    Mają jeszcze 3 miesiące, to czego się spodziewasz.
    Na koniec roku powinieneś mieć...

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    benek161

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-301
    Posty
    73

    Domyślnie

    Ja mam termin na końcówkę lutego i też zero odezwy. Ten PGE to w całym Mińsku jest znany. Tam komuna się trzyma bardzo dobrze. Trzeba czekać. W zeszłym roku nawet osobiście nie szło się tam dostać.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kamil4

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Kod pocztowy
    05-408
    Posty
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał benek161 Zobacz post
    Ja mam termin na końcówkę lutego i też zero odezwy. Ten PGE to w całym Mińsku jest znany. Tam komuna się trzyma bardzo dobrze. Trzeba czekać. W zeszłym roku nawet osobiście nie szło się tam dostać.
    Widziałem opinie na ich temat na google i nie wygląda to dobrze. Ja byłem w Mińsku w lipcu i nie miałem problemu z dostaniem się do biura obsługi klienta. Inna kwestia to informacje które uzyskałem. Powiedziano mi, że jeszcze jest ponad pół roku do terminu przyłączenia i mają czas. Z

  5. #5

    Domyślnie

    Normalna sprawa. Ja w Tauronie czekałem prawie 24 miesiące a w umowie było 18. Tylko dzwonić dzwonić i pytać czy jest wyłoniony wykonawca tego przyłączenia i jego atakować.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kamil4

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Kod pocztowy
    05-408
    Posty
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Normalna sprawa. Ja w Tauronie czekałem prawie 24 miesiące a w umowie było 18. Tylko dzwonić dzwonić i pytać czy jest wyłoniony wykonawca tego przyłączenia i jego atakować.
    Ja sobie dłużej poczekam. Udało mi się dodzwonić do PGE i uzyskałem informację, że jeszcze nie dostarczyłem pozwolenia na budowę które powinno być dostarczone co najmniej 6 miesięcy przed terminem przyłączenia.
    Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ja to pozwolenie na budowę dałem im w lipcu osobiście ale nie dostałem od nich żadnego potwierdzenia przyjęcia dokumentu. Potem w grudniu rozmawiałem w biurze obsługi klienta z tym samym facetem który wziął decyzję w lipcu i nawet się nie zająknął, że nie ma jej w systemie.
    Teraz w systemie mają decyzję z dzisiejszą datą doręczenia a przyłączenie wg umowy powinno być do 20 kwietnia.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    benek161

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-301
    Posty
    73

    Domyślnie

    Też dzwoniłem, opóźnienie kilka miesiecy, nawet nie potrafili mi powiedzieć ile dokładnie. Termin przyłącza teoretycznie 3,03. Jak po wakacjach będzie, to będzie dobrze...

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kamil4

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Kod pocztowy
    05-408
    Posty
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał benek161 Zobacz post
    Też dzwoniłem, opóźnienie kilka miesiecy, nawet nie potrafili mi powiedzieć ile dokładnie. Termin przyłącza teoretycznie 3,03. Jak po wakacjach będzie, to będzie dobrze...
    A projekt chociaż zrobili?? Czy kompletnie nic palcem nie ruszyli w sprawie?

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    benek161

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-301
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil4 Zobacz post
    A projekt chociaż zrobili?? Czy kompletnie nic palcem nie ruszyli w sprawie?
    Mają dać znać pod koniec tygodnia ale obstawiam że nic nie ruszone, projektant się ze mną nie kontaktował

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kamil4

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Kod pocztowy
    05-408
    Posty
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał benek161 Zobacz post
    Mają dać znać pod koniec tygodnia ale obstawiam że nic nie ruszone, projektant się ze mną nie kontaktował
    No to ta jak u mnie. To trochę jeszcze się zejdzie.

    Projekt. Uzgodnienie ZUD w powiecie. Zgoda na lokalizację przyłącza w drodze od właściwego zarządcy. Zgłoszenie budowy. Na samym końcu zajęcie pasa drogowego i dopiero mogą zacząć budować.

    Jak wiesz kto jest zarządcą drogi w której będzie przyłącze zawsze możesz spróbować się podpytać czy jakiś wniosek na lokalizację przyłącza do nich wpłyną jeśli PGE się uchyla od udzielania jakichkolwiek informacji.

    U mnie budynek jest na etapie prac wykończeniowych. Miałem nadzieję wrócić do Polski pod koniec lipca i się wprowadzić a tu taka niespodzianka. Budowa cały czas na robiona jest na agregacie.
    Ostatnio edytowane przez Kamil4 ; 10-02-2022 o 08:11

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    benek161

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-301
    Posty
    73

    Domyślnie

    Jest światełko w tunelu Dzwonili dzisiaj do mnie z rejonu i jest szansa że opóźnienie będzie tylko ok miesiąca czasu

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kamil4

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Kod pocztowy
    05-408
    Posty
    63

    Domyślnie

    Ciekawe czy coś mają załatwione czy tylko mydlą oczy.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kamil4

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Kod pocztowy
    05-408
    Posty
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał benek161 Zobacz post
    Jest światełko w tunelu Dzwonili dzisiaj do mnie z rejonu i jest szansa że opóźnienie będzie tylko ok miesiąca czasu
    A tak w ogóle, to jak długo czekasz na przyłącze?

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    benek161

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-301
    Posty
    73

    Domyślnie

    1.5 roku czyli standard

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kamil4

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Kod pocztowy
    05-408
    Posty
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał benek161 Zobacz post
    Jest światełko w tunelu Dzwonili dzisiaj do mnie z rejonu i jest szansa że opóźnienie będzie tylko ok miesiąca czasu
    Ruszyło się coś w temacie przyłącza??
    U mnie dzisiaj na działce pojawił się projektant. Jeszcze długa droga do przyłącza ale wreszcie coś się zaczęło dziać.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    benek161

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-301
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil4 Zobacz post
    Ruszyło się coś w temacie przyłącza??
    U mnie dzisiaj na działce pojawił się projektant. Jeszcze długa droga do przyłącza ale wreszcie coś się zaczęło dziać.
    Nic, a termin przyłącza pojutrze...

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    benek161

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-301
    Posty
    73

    Domyślnie

    Zrobili Ci to przyłącze? Poślizg ponad pół roku a ci mówią że jeszcze 3 miesiące. Dramat...

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    benek161

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-301
    Posty
    73

    Domyślnie

    Od terminu przyłącza minęło 9 miesięcy (czekam już 27 miesięcy na przyłącze). Oczywiście w temacie nic się nie dzieje. Chodzenie do nich nic nie pomaga. Macie moze jakoś sposób żeby pogonić PGE? Gdzieś skargę napisać czy do sądu ich podać?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony