dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie stacja transformatorowa w umowie o przylaczenie do sieci elektroenergetycznej

    Dzień dobry,
    W zaproponowanych warunkach przyłączenia do sieci elektroenergetycznej, w rozdziale dotyczącym obowiązkow klienta znajduje sie stacja transformatorowa. Nie podpisalismy jeszcze umowy, poniewaz mamy watpliwosci czy moga tego od nas wymagac, warunkujac tym zawarcie umowy o przylaczenie. Co radzicie w takiej sytuacji? Czy jest mozliwosc negocjacji z dostawcą? Czy obniżenie mocy przyłączeniowej może wyeliminować z umowy stację trafo?
    pozdrawiam

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AnonimowyAlkoholik

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-747
    Posty
    136

    Domyślnie

    Na jaką moc został złożony wniosek?

  3. #3

    Domyślnie

    Zapewne z obliczeń wynika, że ta sieć tego nie pociągnie bez stacji trafo. Natomiast to z reguły Tauron stawia (wysokie koszta). Jest wyraźnie napisane, że wy to macie postawić i tylko tyle? Jakieś konkrety, projekt na to itp?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  4. #4

    Domyślnie

    Napięcie 400V, moc 40KW
    Wydaje mi się że przestrzeliliśmy moc (w planie jest ogrzewanie elektryczną pompą ciepła).
    Jak myślicie czy na dom ok 200 m2 energooszczedny z pompą ciepła wystarczy 25 KW? Poza pompą kuchenka indukcyjna i standardowe sprzety pralka, lodówka itp. Do najbliższego transformatora jest ok 250 metrów w linii prostej.

    Oczywiście w projekcie jest napisane, że to dostawca energii postawi stację.

  5. #5

    Domyślnie

    Przecież na taki budynek to i 16kW ujdzie.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  6. #6

    Domyślnie

    Sugerowaliśmy się informacjami z netu że na pompę potrzeba ok 10 kw. Masz inne doświadczenia, bo widzę że też budujesz dom z pompą ciepła?

  7. #7

    Domyślnie

    Mam 16kW przy metrażu 240m2 i ogrzewanie PC. I wszystko jest ok, ważne żeby instalacja w domu była mądrze zrobiona.
    Pytanie czy np przy 16kW też nie będzie potrzebne trafo, może po prostu sieć nawet tyle nie pociągnie.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki. A co masz na myśli pisząc mądrze zrobiona instalacja?

  9. #9

    Domyślnie

    Przecież od kilku ładnych lat zmieniło się że ZE nie ma prawa odmówić wykonania przyłącza prądu a razie przypadku takim jak u Ciebie stację trafo ZE musi postawić na własny koszt, bo chyba o koszt postawienia Ci chodzi, tak?

  10. #10

    Domyślnie

    Nie. Chodzi mi o to,że nie chcę mieć na swojej działce stacji trafo.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anna2022 Zobacz post
    Nie. Chodzi mi o to,że nie chcę mieć na swojej działce stacji trafo.
    Rozumiem. Na to musisz wyrazić zgodę a ZE powinien płacić dzierżawę lub uiścić oplata jednorazową. Czasy kiedy ZE robił co mu się chciało za darmo w celu wyższego dobra się skończyły.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anna2022 Zobacz post
    Nie. Chodzi mi o to,że nie chcę mieć na swojej działce stacji trafo.
    Obawiam się, że możesz nie mieć wyjścia. ZE nie robi Ci na złość, bo dla nich to też nie na rekę (koszt).
    Ps. a co Ci przeszkadza trafostacja? Ona będzie lepiej zabezpieczona niż instalacja w twoim domu
    ***** ***

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anna2022 Zobacz post
    Dzięki. A co masz na myśli pisząc mądrze zrobiona instalacja?
    Dobrze zaplanowane obwody.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Obawiam się, że możesz nie mieć wyjścia. ZE nie robi Ci na złość, bo dla nich to też nie na rekę (koszt).
    Ps. a co Ci przeszkadza trafostacja? Ona będzie lepiej zabezpieczona niż instalacja w twoim domu
    Jest kilka powodów. Ciężko go będzie ustawić na tej działce (działka leśna, mocno zadrzewiona), bardzo mała powierzchnia przewidziana pod możliwość zabudowy, więc nie chcę jej przeznaczać na transformator, do tego dochodzą kwestie zdrowotne, nie mam poczucia że jest to obojetne dla zdrowia, a mam dwoje malutkich dzieci. Dodatkowo w umowię ujęte są dodatkowe wymogi dla mnie np. w postaci, miejsca na parking, utwardzonego pod ciężki sprzęt 20 ton, a tam de facto jest droga leśna i mnóstwo drzew. Jedyna wolna powierzchnia jest przewidziana pod budowę domu. No chyba że zamiast domu postawię transformator

  15. #15

    Domyślnie

    Ten transformator (napowietrzny) , może być dla Ciebie i dzieci śmiertelny jak na niego wleziesz. W innych przepadkach Ci nie zaszkodzi, więc to co wyczytałaś, to są BZDURY.

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    411

    Domyślnie

    Większe pola magnetyczne wytwarzają się w przewodach napowietrznych niż w zamkniętej stalowej komorze transformatora

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony