dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie Grzejnik panelowy. Czy musi być biały?

    Witam,
    Za kilka dnie będę miał grzejniki do swojego małego domku. Będą to grzejniki panelowe V33. Ze względu na to, ze kupię je za naprawdę małe pieniądze wpadłem na pomysł aby pomalować proszkowo na inny kolor. Lakiernie tez mam w bardzo dobry pieniądzach. Chciałbym aby zwykły grzejnik stał się elementem, który wzbudzi ciekawość
    To mały domek 70m2, grzejników w sumie będzie 5 w 3 pomieszczeniach. Ściany najpewniej białe, sufit również biały/pobielony z desek, podłoga raczej deska sosnowa lub modrzewiowa. Myślałem nad jasny szarym, antracyt to nie dla mnie, czerń wewnątrz też nie bardzo mi pasuje. Może macie doświadczenia z ciekawymi kolorami na grzejnikach?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Usuń to proszę. Totalna kompromitacja.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Usuń to proszę. Totalna kompromitacja.
    Pokazanie "ciekawych kolorów" na grzejnikach w wynikach google jest kompromitacją?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Witam,
    Za kilka dnie będę miał grzejniki do swojego małego domku. Będą to grzejniki panelowe V33. Ze względu na to, ze kupię je za naprawdę małe pieniądze wpadłem na pomysł aby pomalować proszkowo na inny kolor. Lakiernie tez mam w bardzo dobry pieniądzach. Chciałbym aby zwykły grzejnik stał się elementem, który wzbudzi ciekawość
    To mały domek 70m2, grzejników w sumie będzie 5 w 3 pomieszczeniach. Ściany najpewniej białe, sufit również biały/pobielony z desek, podłoga raczej deska sosnowa lub modrzewiowa. Myślałem nad jasny szarym, antracyt to nie dla mnie, czerń wewnątrz też nie bardzo mi pasuje. Może macie doświadczenia z ciekawymi kolorami na grzejnikach?
    Wystarczyło przeczytać do końca. Skoro wysyłasz mi zdjęcia z Google to znaczy ze w tej materii doświadczen nie posiadasz.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Myślałem nad jasny szarym, antracyt to nie dla mnie, czerń wewnątrz też nie bardzo mi pasuje. Może macie doświadczenia z ciekawymi kolorami na grzejnikach?
    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Usuń to proszę. Totalna kompromitacja.
    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Wystarczyło przeczytać do końca. Skoro wysyłasz mi zdjęcia z Google to znaczy ze w tej materii doświadczen nie posiadasz.
    Zamiast zdjęć wolisz RAL czy RGB ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Wystarczyło przeczytać do końca. Skoro wysyłasz mi zdjęcia z Google to znaczy ze w tej materii doświadczen nie posiadasz.
    Z postu wynikało, ze nie jesteś pewny swojego pomysłu - pokazałam, ze kolorowe grzejniki to nie jest jakaś nikomu nie znana ekstrawagancja.

    Jasnoszary na białej ścianie może wyglądać jak brudny, dlatego zwykle stosuje się bardziej wyraziste kolory (bliższe antracytowi), które nie pozostawiają wątpliwości, że to celowy zabieg estetyczny a nie brak zgrania kolorów.
    Chyba, że chcesz ukryć grzejnik i wówczas malujesz pod kolor ściany
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-02-2022 o 13:34

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Z postu wynikało, ze nie jesteś pewny swojego pomysłu - pokazałam, ze kolorowe grzejniki to nie jest jakaś nikomu nie znana ekstrawagancja.

    Jasnoszary na białej ścianie może wyglądać jak brudny, dlatego zwykle stosuje się bardziej wyraziste kolory (bliższe antracytowi), które nie pozostawiają wątpliwości, że to celowy zabieg estetyczny a nie brak zgrania kolorów.
    Chyba, że chcesz ukryć grzejnik i wówczas malujesz pod kolor ściany
    Ukrywać go nie chce.
    Antracyt jak pisałem jest dla mnie za ciemny ale dwa odcienie "niżej" może być dobry pomysłem.
    Specjalnie też napisałem, że to grzejnik panelowy czyli najpopularniejszy model bo nowoczesne grzejniki kolumnowe wyglądają super nawet białe
    Mam rozumieć, że w grę wchodzą tylko odcienie szarości do antracytu?

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Zamiast zdjęć wolisz RAL czy RGB ?
    Właśnie pokazałeś swoje mądrości. Na odrębnym tamacie trwa wojna z takimi jak Ty i przez takich jak Ty. Mimo tego, że rozumiałem co napisałem do Elfir to postanowiłeś zadrwić ale to świadczy tylko o Twoim poziomie. Włąśnie spojrzałem pod swojego laczka. Dlaczego tWÓJ wpis nadal jest widoczny? Aż dziw bierze....
    Ostatnio edytowane przez swierol ; 05-02-2022 o 21:42

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Ukrywać go nie chce.
    Antracyt jak pisałem jest dla mnie za ciemny ale dwa odcienie "niżej" może być dobry pomysłem.
    Specjalnie też napisałem, że to grzejnik panelowy czyli najpopularniejszy model bo nowoczesne grzejniki kolumnowe wyglądają super nawet białe
    Mam rozumieć, że w grę wchodzą tylko odcienie szarości do antracytu?
    Nie wiem jaki masz na całość pokoju koncept. Jaki kolor ścian planujesz.
    W tym linku, co ci się nie podobał, był cały kolorowy przekrój rozmaitych kombinacji, nawet z tymi prostymi grzejnikami, które są podobne do panelowych wizualnie.
    Sama faktura takiego grzejnika panelowego to nie problem. To, co najbardziej wizualnie będzie przeszkadzać, to głowica termostatyczna z pokrętłem.
    Grzejniki dekoracyjne ukrywają podłączenia lub robią je metalowe, barwione, a nie z białego plastiku.

    Po prostu napisałeś "jasnoszary", co mogło sugerować "popielaty" - a to przy jasnej ścianie może dać wrażenia pokrytego kurzem. Jednocześnie gdyby ta ściana była w ciemnej tonacji (albo popielata), to popiel nie byłby złym wyborem.
    Przykładowo:


    A tu szary (nie jasny, nie ciemny) przy jasnej ścianie - też jest ok:


    A tu jasnoszary i jasna ściana i już zaczyna wyglądać jak przybrudzony (po wklejeniu na forum zdjęcie jest ciemniejsze niż w oryginale, wiec dodam link):

    https://budujemydom.pl/i/2018/11/27/...ujemydompl.jpg

    Jeśli chodzi o ciemne odcienie szarości i czerń to będzie nawiązanie loftowe. Czerń/antracyt dodaje wyrazistości zbyt mdłym wnętrzom.

    Żeby uściślić - chodzi o taki:


    Czy taki:

    Bo ten drugi to chyba ciężko będzie pomalować bez malowania agregatem.
    No i przez to, że nie tworzy jednolitej płyty lepiej go schować w tle koloru ścian niż kolorystycznie eksponować.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-02-2022 o 22:23

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w tym linku, co chciałeś bym go usunęła, jest taki przykład:

    I widać, że przy chłodnym odcieniu ścian grzejnik w ciepłym odcieniu (jasnożółty, kość słoniowa?) wygląda jak zżółknięty

    A tu ktoś malował stary grzejnik na groszkowy i jak widać z tła, świetnie wyglądałby na ciemnej ścianie (ciemnoszarej):


    A tutaj wtopiony kolorystycznie w ścianę:
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-02-2022 o 22:42

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Grzejnik na gładkiej jasnej ścianie, to po już trzech latach widoczne smugi od kurzu, nawet gdy woda w obiegu max około 55*.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Chciałbym uniknąć efektu jak w przypadku fioletowy grzejnik i sciana. Zdjęcie grafitowej ściany i szarego grzejnika bardzo mi się podoba tak samo jak Pomysł na czarne grzejniki. Tylko nie wiem jak poradziła by sobie malarnia z tym. Jak na czarnym grzejniku maja być jakieś niedomalowania, które będą widoczne to już wolę zostawić ja biale
    Głowice też szybciej kupię czarne niż szare.
    Dzięki, to jest to o co mi chodziło.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wszystkie te zdjęcia są z tego linku, co mi kazałeś usunąć...

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Wszystkie te zdjęcia są z tego linku, co mi kazałeś usunąć...
    Może i tak ale chodzi o poradę, parę słów a nie wklejony link:/ To takie trochę nie teges

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bo miałam nadzieję, że odniesiesz się do konkretnego zestawu kolorystycznego. A tak wolałaś mieć przykłady podetknięte pod nos i robotę, którą wykonałam za ciebie.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Jednak padło na RAL 7046

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    bo miałam nadzieję, że odniesiesz się do konkretnego zestawu kolorystycznego. A tak wolałaś mieć przykłady podetknięte pod nos i robotę, którą wykonałam za ciebie.
    Wyślij mi numer konta na priv.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Wyślij mi numer konta na priv.
    wystarczy proste "przepraszam" i "dziękuję"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony