dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Wiertarka zamiast mieszadła dla amatora - remont mieszkania

    Witajcie,
    Zastanawiam się, czy zamiast mieszadła mógłbym kupić wiertarkę (sieciowa lub nie)? Obecnie mam mocny młot i dosyć słabą tanią wiertarkę.
    Będę używał sprzętu do remontu mieszkania, więc sprzęt do konkretnego zadania, nie zarobkowo. Sprzętu potrzebuję do:
    - wylewki
    - kleju do glazury,
    - fugi
    - zaprawy cementowej
    - zaprawy do betonu komórkowego
    - może do farby (chociaż ręczna mieszanie w mojej ocenie może być wystarczające).

    Prawda oczywiście może być bolesna - co jest do wszystkiego, to jest do niczego, ale może mnie zaskoczyć w tym temacie.
    Na początek rozważam budżet do 500 zł.
    Co sądzicie?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Używałem wiertarki do mieszania kleju przy ociepleniu domu. Niewygodne, nienaturalna pozycja przy mieszaniu, plecy bolą. Na dodatek, nie wiem czy od tego, ale skrzywił mi się wałek i wszystkie wiertła biły. Naprawa wiertarki 150 zł.
    Przy ocieplaniu garażu zainwestowałem w mieszadło z allegro, wtedy coś koło 150 zł. Komfort nieporównywalny, głupi byłem, że nie kupiłem od razu. Teraz bym się minuty nie zastanawiał.
    Tylko moim zdaniem nie warto niczego firmowego, ja kupiłem mniej więcej takie: https://allegro.pl/oferta/mieszadlo-...moc-8633629798
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  3. #3

    Domyślnie

    Mieszadło Dexter, bodajże z Leroy Merlin, i już do wiertarki bym nie wrócił.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowy_fachura Zobacz post
    Witajcie,
    Zastanawiam się, czy zamiast mieszadła mógłbym kupić wiertarkę (sieciowa lub nie)? Obecnie mam mocny młot i dosyć słabą tanią wiertarkę.
    Będę używał sprzętu do remontu mieszkania, więc sprzęt do konkretnego zadania, nie zarobkowo. Sprzętu potrzebuję do:
    - wylewki
    - kleju do glazury,
    - fugi
    - zaprawy cementowej
    - zaprawy do betonu komórkowego
    - może do farby (chociaż ręczna mieszanie w mojej ocenie może być wystarczające).

    Prawda oczywiście może być bolesna - co jest do wszystkiego, to jest do niczego, ale może mnie zaskoczyć w tym temacie.
    Na początek rozważam budżet do 500 zł.
    Co sądzicie?
    Wiertarka się nie nadaje z tego względu że ma za duże obroty. Natomiast mieszadło [przy takiej samej mocy jak wiertarka jest mocniejsza ze względu na przekładnie która daje tez mniejsze obroty w porównaniu do wiertarki.
    Wiertarka która nadaje się do mieszania to była stara aluminiowa Celma, bezbiegowa i praktycznie nie do zajechania, problem taki że jest już od dawna nie produkowana.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowy_fachura Zobacz post
    Witajcie,
    Zastanawiam się, czy zamiast mieszadła mógłbym kupić wiertarkę (sieciowa lub nie)? Obecnie mam mocny młot i dosyć słabą tanią wiertarkę.
    Będę używał sprzętu do remontu mieszkania, więc sprzęt do konkretnego zadania, nie zarobkowo. Sprzętu potrzebuję do:
    - wylewki
    - kleju do glazury,
    - fugi
    - zaprawy cementowej
    - zaprawy do betonu komórkowego
    - może do farby (chociaż ręczna mieszanie w mojej ocenie może być wystarczające).

    Prawda oczywiście może być bolesna - co jest do wszystkiego, to jest do niczego, ale może mnie zaskoczyć w tym temacie.
    Na początek rozważam budżet do 500 zł.
    Co sądzicie?
    Ja ostatnio kupiłem mieszadło Yato za 400. Mieszałem tynk gipsowy, kasterki po 90L. Idzie jak trzeba. Regulacja obrotów. Myśle tez ze na domowe, kilkurazowe potrzeby wystarczyło by nawet tańsze z pobliskiego marketu.
    Przy mieszkaniu wiertarka, do gładzi czy farby możesz wtłoczyć dużo powietrza i później same bąble na ścianie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Przy mieszkaniu wiertarka, do gładzi czy farby możesz wtłoczyć dużo powietrza i później same bąble na ścianie.
    Do gładzi tak, zbyt duże obroty powodują to zjawisko o którym piszesz, natomiast co do farby to raczej nie ma obawy o zbyt duże napowietrzenie które potem miało by jakiś negatywny wpływ.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Wiertarka się nie nadaje z tego względu że ma za duże obroty. Natomiast mieszadło [przy takiej samej mocy jak wiertarka jest mocniejsza ze względu na przekładnie która daje tez mniejsze obroty w porównaniu do wiertarki.
    Wiertarka która nadaje się do mieszania to była stara aluminiowa Celma, bezbiegowa i praktycznie nie do zajechania, problem taki że jest już od dawna nie produkowana.
    Zgadzam się z kolegami.
    Taką CELMA mieszałem klej, zaprawę itd.
    Nadgarstki wysiadają.

    Kupiłem dwuręczne mieszadło - nieporównywalnie bardziej komfortowo. Koszt ok. 160 zł.

    Osobno wiertarkę bym kupił. Za 400 chyba już coś niebieskiego od producenta na B kupisz (bez udaru i pewnie 400W). Jak nie robisz w silikacie to powinno wystarczyć - także na żelbet - o ile kupisz przyzwoite wiertła.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Koszt 160 - 200 zł ale używając ją tylko i wyłącznie jednorazowo do remontu mieszkania jest to według mnie kwota wyrzucona w błoto.
    Używałem jednego i drugiego więc do jednorazowego remontu przynajmniej dla 1 - 2 osób a nie ekipy dla rozrabiania w wiaderku lub mniejszej kuwecie lepsza a przynajmniej bardziej uniwersalna będzie wiertarka z regulacją obrotów.
    Dokładając odpowiednie mieszadło rozrobi wszystkie zaprawy.
    Zaprawa do betonu komórkowego jest cienkowarstwowa więc małe prace przy jakiejś ściance lub obmurowaniu wanny to w sam raz.
    Poza tym dołoży do otwornic diamentowych i wykona wszystkie wymagane dziury w glazurze czy gresie.
    Po remoncie dobra wiertarka dalej będzie służyć w małych pracach w domu bo zawsze coś trzeba.
    Można narzekać na komfort pracy ale jeśli ktoś nie pracuje zarobkowo lub nie buduje domu to systemem gospodarczym to bardziej praktycznym rozwiązaniem jest lepsza wiertarka
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Już pisali poprzednicy, że wiertarka ma za duże obroty do mieszania. Regulacja obrotów nie załatwia sprawy, bo na niskich obrotach wiertarka ma z kolei za małą moc.
    Koszt 160 zł to jest nic przy kosztach remontu. Po remoncie jak stwierdzi, że mieszadło mu już niepotrzebne to sprzeda na olx za 80 zł.
    Owszem, do okazjonalnego rozrobienia wiaderka kleju w zupełności wystarczy wiertarka. Ale tu jest mowa np. o mieszaniu wylewki.
    Ale jak komuś nie szkoda nadgarstków i pleców to zawsze 80 dych w kieszeni...
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuję Wam bardzo za pomoc. Rozbiórka zrobiona. Czas kupić sprzęt do dalszych prac
    P.S. Wycinanie metalowych ościeżnic z żelbetu... Masakra, ale poszło

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony