dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    OC - obsługa codzienna.
    Dawno temu tak robiłem tak jak piszesz. To było normalnością.
    Ale obecnie wszystko załatwiają "automaty komputerowe".
    Nowe i dobre samochody nie spalają oleju silnikowego, nie mają wycieków płynu chłodniczego lub hamulcowego itp. i od przeglądu do przeglądu.

    Teraz to raz na miesiąc lub raz na dwa miesiące, zgodnie z zaleceniem, ładuję AGM.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.188

    Domyślnie

    Ja bardzo nie lubię urządzeń, nad którymi nie mam pełnej władzy!
    MUSZĄ robić to, co im każę a nie "coś robić".
    Scorpio w czterobucie się skończył to reanimuję Explorera II.
    Spokojnie, starannie, bo na razie mam czym się przemieszczać.
    Czekam, aż się nieco ociepli...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Prawdziwe autka skończyły się tak koło roku 2000.
    Teraz są wyroby autopodobne o niskiej trwałosci i wysokim stopniu skomplikowania.

    Adam M.
    I to jest prawda. Kolega przyjechał po mnie ostatnio Foresterem z '98. Zapach starego weluru i tapicerki - bezcenny.
    Obecne nowe samochody, w których można coś samemu wymienić to te nie najtańsze (dacia czy fiat to błędny strzał bo autor pewnie strzelał) tylko te najprostsze. A takich jest do tej pory mnóstwo.
    Do wymiany łączników stabilizatora w nowym aucie nie potrzebujesz komputera a jak zrobisz to dobrze to nawet zbieżności nie trzeba robić.
    Sorki, że to powiem ale jak ktoś nie chce palucha pobrudzić bo jest francuskim pieskiem to znajdzie każdy pretekst

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Elektryki trzeba tankować.
    Gwoli ścisłości to elektryki się ładuje.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał woan Zobacz post
    Pomijając dacie i fiata reszty samochodów sam nie zrobisz (dobra olej zmienisz na upartego) ,ale grubszej naprawy nie ogarnie Ci nikt po za aso
    Gdyby tak było to warsztaty samochodowe poszły by z torbami.
    Wiesz ile w ASO Volkswagena kosztuje wymiana np wycieraczki przedniej szyby? 200 zł. Wiem bo w pracy mamy cała flotę tej firmy i muszą być serwisowane w ASO
    Oczywiście są pewne rzeczy których tylko ASO może zrobić, ale jak zwykle uogólniasz..

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Gdyby tak było to warsztaty samochodowe poszły by z torbami.
    Wiesz ile w ASO Volkswagena kosztuje wymiana np wycieraczki przedniej szyby? 200 zł. Wiem bo w pracy mamy cała flotę tej firmy i muszą być serwisowane w ASO
    Oczywiście są pewne rzeczy których tylko ASO może zrobić, ale jak zwykle uogólniasz..
    Wczoraj pisałeś,że można dużo zrobić samemu, a dziś,że aso ma pełne ręce roboty. Mam takie auto,że boję się ,że jak coś się ,,skiepści" to pójdę z torbami,nawet nie mam niczego co mógłbym wcisnąć,ale za to dotykam palcem i działa.Mam też takie auto,że faktycznie sam mogę zrobić prawie wszystko bo tam nawet kompa nie ma bo to jest czysta mechanika,ale z czystego lenistwa wolę zlecić naprawę.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.188

    Domyślnie

    Wiecie co to jest"sonda lambda"?
    Co robi i - jak?

    W ASO komp gazowy podpieli pod szary przewód...
    Autko sonsumowało ze 35l/100km.
    Skrócili czasy wtrysku "z kompa" to nie chciało jechac...
    Za to paliło jak trzeba...

    No to je teraz mam.


    Ale ja WIEM co i gdzie i po co...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Elektryki trzeba tankować.
    Nie ma samochód które pojada bez "tankowania"..
    Nawet jak jadą "na wodę" to trzeba je tankować wodą.
    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Gwoli ścisłości to elektryki się ładuje.
    "Tankować prądem" = "ładować prądem" - taka przenośnia w nawiązaniu do wcześniej wspomnianego tankowania.

    Ładować można też worki cementu - do elektrowozu i do spalinowozu.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.723

    Domyślnie

    Cytat Napisał woan Zobacz post
    Era syrenek i polonezów się skończyła. Ja maski nie otwieram, chyba,że płyn się skończy . Jak coś się zepsuje to tylko laweta
    No era się skończyła auta nowsze a mechanika moje auta nigdy nie widziały, sam jestem w stanie wszystko zrobić choć to nie mój zawód , kto nie ma dwóch lewych i trochę inteligencji da radę ogarnąć choć rozumię wszak to pokolenie ajfonowców po tzw studiach a oni nawet prawo jazdy zdają za 10 razem więc inteligencja to niezbyt mocna strona naszej dziwnej młodzieży a wiem coś na ten temat , najmłodszy po prawie więc sory ale to głąb do potęgi .

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał woan Zobacz post
    Wczoraj pisałeś,że można dużo zrobić samemu, a dziś,że aso ma pełne ręce roboty. .
    Gdzie to pisałem??
    Pisałem oczywiście ale gdy chodzi o ASO to po pierwsze, ceny mają z kosmosu a po drugie samochody serwisuje moja firma w ASO bo taki ma podpisana umowę wynajmu aut.

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Gdzie to pisałem??
    Pisałem oczywiście ale gdy chodzi o ASO to po pierwsze, ceny mają z kosmosu a po drugie samochody serwisuje moja firma w ASO bo taki ma podpisana umowę wynajmu aut.
    Z wynajmem tak jest. Ja wychodzę z założenia,że mechanik naprawia, piekarz piecze , glazurnik układa glazurę..... W sumie mógłbym to robić,ale wolę swoje zajęcie i zarobić na to . Co do cen aso to zgadzam się , tam jak dla mnie to jak Cię nie wykręcą to nie zarobią

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    "Tankować prądem" = "ładować prądem" - taka przenośnia w nawiązaniu do wcześniej wspomnianego tankowania.

    Ładować można też worki cementu - do elektrowozu i do spalinowozu.
    Przenośnie mówi się też że ktoś kto pije alkohol że tankuje, a znaczenie słowa tankować jest jedno.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Tankowanie
    Tankowanie

    Tankowanie – uzupełnianie zbiorników pojazdów mechanicznych paliwem i innymi materiałami pędnymi[1]. Odbywa się to przy użyciu odpowiedniego sprzętu zależnego od rodzaju pojazdu, paliwa, czasu napełniania itp.
    [1] Materiały pędne ogólna nazwa paliw do silników spalinowych
    Kluczowe jest tu słowo - materiały pędne które jest to ogólna nazwą do silników spalinowych o elektrycznych nic nie wspominają.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Przenośnie mówi się też że ktoś kto pije alkohol że tankuje, a znaczenie słowa tankować jest jedno.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Tankowanie

    Kluczowe jest tu słowo - materiały pędne które jest to ogólna nazwą do silników spalinowych o elektrycznych nic nie wspominają.
    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Gwoli ścisłości to elektryki się ładuje.
    "elektryki" to liczba mnoga od "elektryk" (żart)
    https://pl.wiktionary.org/wiki/elektryk

    Czyli elektryki raczej tankują niż ładują
    (koniec żartów)
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #34

    Domyślnie

    Elektryki liczba mnoga od elektryka (w sensie o samochodzie a nie o osobie która wykonuje zawód elektryka) w takim skrócie myślowym bo piszemy przecież o samochodach, czyż nie prawda

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony