dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ocki77

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Chocianów
    Kod pocztowy
    59-140
    Posty
    3

    Domyślnie Domek kostka ,dół murowany-gora suprema

    Witam.
    Na początku chciałbym się przywitać i od razu przejść do rzeczy,ponieważ czas mnie nagli. Od niedawna jestem właścicielem domu jak w tytule. Dół murowany a góra najprawdopodobniej cala z supremy oprócz ściany z kominem. Dom jest ocieplony styropianem, w środku sucho. Dom ogrzewany piecem gazowym.Wewnętrzne ściany pokryte płytą regips.
    Zastanawiam się nad posadzką która była bardzo krzywa ,(bardzo krzywy beton)i już zdążyłem wylać na nią wylewkę samopoziomującą. Przed wylewką byłem przekonany że jest cały z cegieł lub pustaków

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jakieś pytanie zadasz czy to tylko informacja?

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ocki77

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Chocianów
    Kod pocztowy
    59-140
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam. Strasznie dużo roboty z tym domem. Zastanawiam się nad trwałością takiej konstrukcji. Chciałbym żeby wypowiedział się ktoś z większym doświadczeniem. Czy to dom na lata? Druga rzecz to nie mogę nigdzie znaleźć projektu tego domu w związku z tym nie wiem gdzie są belki wzmacniające ścianę. Kolejna rzecz to jak prawidłowo powinien być ocieplony taki dom. Na zewnątrz mam styropian 5cm z wyjątkiem sciany północnej 10cm. Czy pod spodem jest folia?Czy powinna być? Strasznie dużo tych pytań ale na temat takich budynków-scian w internecie mało informacji. Pozdrawiam

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ten dom pewnie już trochę lat stoi. Więc dlaczego nie miałby stać dalej?

    Z belkami też nie pomogę, wróżką nie jestem.

    jesteś pewny, że ta suprema to element konstrukcyjny a nie ocieplenie? Kiedyś ściany ocieplało się supremą, zanim rozpowszechniły się nowoczesne rozwiązania izolacyjne.

    Folia jest pewnie po to by nie zamakało, bo się rozpadnie

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ocki77

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Chocianów
    Kod pocztowy
    59-140
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam. Trochę to trwało ,ale kłopoty zdrowotne w rodzinie. Nieważne już jest lepiej.
    Kilka informacji odnośnie domu.
    1.Sciany na piętrze wykonane z belek pokrytych matą trzcinową i otynkowane. Wszystkie suche,wystarczy wyjąć gniazdko el. i zajrzeć do środka.
    2. Nigdzie nie ma wykwitów wilgoci itp.
    3. Martwi mnie tylko to ocieplenie styropianem, który nie jest zalecany na tego typu sciany. Zastanawiam się czy zostawić to tak jak jest czy wymieniać.? Ocieplenie ma już kilka lub kilkanaście lat i nic się nie dzieje. Może te 5cm nie robi z wnętrza termosu?
    4. Na początku czułem dziwny zapach w środku ale tutaj mieszkali starsi ludzie i nie wiem jak wyglądał u nich temat otwierania okien

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wnętrze termos to budowlany mit, bo za wymianę wilgotności we wnętrzach nie odpowiadają ściany tylko wentylacja.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony