dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    termometr123

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    23

    Domyślnie Zagwostka z ogrodzeniem

    Cześć, mam dużą zagwostkę ze zrobieniem ogrodzenia. Obecnie mam stare ogrodzenie sprzed 30 lat od strony ulicy, które ma betonowa podmurówkę i zatopione w niej metalowe słupki a do nich przymocowana siatka. Mam już kupione prefabrykowane słupy betonowe które w środku trzeba zalać betonem. I tu mam problem bo nie wiem jak się zabrać za zrobienie tego ogrodzenia. Początkowo myślałem żeby okopać z dwóch stron obecna podmurówkę i zagłębić się do ok 100 w ziemie i wylać solidny fundament na wysokość ok 40cm ponad grunt (stary beton będzie wewnątrz nowego) ale ten pomysł odpada bo przecież słupy muszę ustawić na fundamencie i dopiero mogę szalowac do 40cm wysokości żeby stykało się to z tymi słupami. Wiec przyszedł do głowy drugi pomysł. Najpierw zbić stara podmurówkę poniżeń gruntu, wylać fundament jakieś 5cm ponad grunt, zrobić izolacje pozioma, poustawiać prefabrykowane słupy betonowe, zaszalowac przestrzeń pomiędzy słupami i wylać już 35 cm wysokości podmurówkę.
    Wpadł mi tez do głowy trzeci pomysl czyli wykonać solidne fundamenty tylko pod słupy a następnie pomiędzy słupami podmurówka z zagłębieniem tylko kilkadziesiąt cm w ziemie i przezbrojona do słupów.
    Dziękuje za podpowiedzi, chciałbym zrobić to solidnie i w miarę możliwości wykorzystać obecną, stara podmurówkę

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że opcja numer 2 będzie najlepsza
    Tego nie pomalujesz (:

  3. #3

    Domyślnie

    zagwozdka...

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Przed inwestycją upewnij się, że granica nieruchomości jest zgodna z linią ogrodzenia, że ogrodzenie stoi na twoim gruncie. Bo to, że stoi 30 lat to jeszcze nic nie znaczy.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.447
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Jeszcze pytanie, czy ogrodzenie stoi na granicy wyznaczonej 30 lat temu czy dziś, bo zupełnie inne dokładności miały tamte i obecne pomiary.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Jeszcze pytanie, czy ogrodzenie stoi na granicy wyznaczonej 30 lat temu czy dziś, bo zupełnie inne dokładności miały tamte i obecne pomiary.
    Primo że obecne pomiary należy zacząć od znalezienia stareych (pierwotnych) punktów osnowy na którą wykonano pomiar (lub jednoznacznej identyfikacji punktów pierwszej grupy szczegółów), aby dokonać analizy i widzieć jak postępować dalej.

    Granica powinna być ujawniona w EGiB na podstawie pomiarów terenowych poprzedzonych: rozgraniczeniem nieruchomości lub wznowieniem znaków granicznych lub ustaleniem przebiegu granic dla celów EGiB lub projektów podziału zatwierdzonych prawomocnymi decyzjami administracyjnymi lub postanowieniem sądu (zwanym wyrokami) np. w sprawie o zasiedzenie lub dział spadku. Może jeszcze czegoś nie wymieniłem...

    Papierologia jest bardzo ważna, jak przy każdej inwestycji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony