dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zajce

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-258
    Posty
    8

    Domyślnie Koszty budowy w 2022r Dom 73m2

    Witam. Chce w tym roku zacząć budowę domku 73m2 na zgłoszenie ale nie z programu Nowy Ład. Dom ma być z gotowego projektu https://www.kbprojekt.pl/2095/celozja-b2

    Czy jest szansa że wyrobie się w 250 tyś w stanie przynajmniej deweloperskim? Zakładając że budowa systemem gospodarczym, większość zrobię sam i z pomocą rodziny i znajomych ( akurat pracuję w budowlance) kasa poszła by tylko na niezbędne usługi typu koparka i instalację w których potrzebny jest fachowiec a także myślę tynki i posadzki, ale takich też mam znajomych więc będzie taniej. Jakieś zniżki też się znajdą na materiały. Co o tym sądzicie? Budowa z kredytu. Działkę posiadam 12ar wszystkie media na działce.
    Ostatnio edytowane przez zajce ; 11-02-2022 o 12:46

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Pewnie, bez problemu ogarniesz w tej kasie

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zajce

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-258
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    Pewnie, bez problemu ogarniesz w tej kasie
    Myślisz że deweloperski czy mam szanse pod klucz?

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli większość prac zrobisz sam to powinieneś ogarnąć stan deweloperski w tej kwocie. Odnośnie wykończenia pod klucz to kuchnie można zrobić za 1000zł jak i za 100tyś, także to już wiele zależy od Twojej fantazji.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zajce

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-258
    Posty
    8

    Domyślnie

    Chce to zrobić budżetowo żeby wyrobić się w tej kasie. Nie muszę mieć jakiejś dachówki premium wystarczy blacha, wole w niższym standardzie ale na swoim.

  6. #6

    Domyślnie

    Zajce: ja na stanie deweloperskim bym nie oszczędzał. Ja u siebie np. zrobiłem pompę ciepła i rekuperacje. Po ostatnich podwyżkach cen energii naprawdę się cieszę, że nie oszczędzałem.

    Odnośnie blachy to zależy ile masz lat - aby się nie okazało, że na emeryturce będziesz musiał dach naprawiać. Dachówka ceramiczna jest podobno 2-3 razy trwalsza.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Na moje 70m2 wydałem nie całe 130tys na chwile obecna a do stanu deweloperskiego brakuje mi jeszcze jakieś 30tys. Ostatnio liczyłem ile musiałbym dolozyc do aktualnego stanu gdybym budował teraz z tych samych materiałów i wyszło ze 25-30. Dużo więcej zapłaciłbym za dach.

  8. #8

    Domyślnie

    Witajcie.
    Mam pytanie ile tak +- trzeba było by wydać jeżeli dom byłby budowany posiłkując się firmami. Wiem wiem nie da rady wyliczyć w 100% ale chodzi mi o jakieś widełki. I ile mógł by podnieś cenę budowa tego pod kredyt. Czyli kierownik i zezwolenia.
    Powiedzmy czy jeżeli działka koszyowała by 350 starczyłoby aby się wprowadzić. Czy raczej to jest zbyt optymistyczna wersja.
    Powiedzmy 150 tyś działka +350 budowa i ewentualne przyłącza.
    Ostatnio edytowane przez bocianek2022 ; 29-03-2022 o 12:52

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocianek2022 Zobacz post
    Witajcie.
    Mam pytanie ile tak +- trzeba było by wydać jeżeli dom byłby budowany posiłkując się firmami. Wiem wiem nie da rady wyliczyć w 100% ale chodzi mi o jakieś widełki. I ile mógł by podnieś cenę budowa tego pod kredyt. Czyli kierownik i zezwolenia.
    Powiedzmy czy jeżeli działka koszyowała by 350 starczyłoby aby się wprowadzić. Czy raczej to jest zbyt optymistyczna wersja.
    Powiedzmy 150 tyś działka +350 budowa i ewentualne przyłącza.
    Jeśli zakładasz że wydasz na dom 350 tys. to od 30 do nawet 50% tej kwoty będzie stanowiła robocizna.

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.
    A czy to jest realne ? Czy raczej awykonalne? Oczywiście zdaję sobie sprawę iż będę musiał oglądać każdą złotówkę parenaście razy. I wybrać najłatwiejszy projekt w budowie.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jare32

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Marki
    Posty
    212

    Domyślnie

    Witaj, na zgłoszenie 73 mkw?

  12. #12

    Domyślnie

    Witaj. Standardowa procedura lepsza dla mnie. Planuję wspomagać się kredytem. A budowa na zgłoszenie to utrudnia z tego co się dowiadywałem. Jest możliwa ale mniej banków jest chętnych do udzielania pożyczki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony