dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    jester00
    Guest
    jester00

    Domyślnie Remont starego domu i wiele pytań (CO/stropy)

    Witam serdecznie wszystkich jako nowy na forum.

    Kupiłem domek do remontu, w którym niestety nie ma gazu i muszę wybrać sposób ogrzewania.
    Najlepiej by było żeby do kotłowni schodziło się raz na 2,3 dni i żeby w pomieszczeniach utrzymywała się stała temperatura. Aktualnie mieszkam w domu z ogrzewaniem węglowym - nie dość że jak się nagrzeje do jest upał a potem zimno, to jeszcze trzeba regularnie "dorzucać" do pieca. Miał być olej opałowy ale te ostatnie afery mnie z niego wyleczyły.

    Druga sprawa to stropy. Jaki maksymalnie strop da mi izolacje akustyczną? Nie może być za cieżki. Architekt wymyślił strop drewniany, że tak powiem "w kratke", uzupełniany wełną i styropianem.

    Jeśli pytania są głupie to z góry przepraszam Jak człowiek w czymś nie siedzi to pyta o najprostrze rzeczy.

    Dziękuje bardzo za odpowiedzi!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Miał być olej opałowy ale te ostatnie afery mnie z niego wyleczyły.
    nie Ciebie jednego wyleczyly , ale czytalam , ze nasz rzadzacy ma gaz , gdyby bylo odwrotnie ...

    Druga sprawa to stropy. Jaki maksymalnie strop da mi izolacje akustyczną? Nie może być za cieżki. Architekt wymyślił strop drewniany, że tak powiem "w kratke", uzupełniany wełną i styropianem
    dobrze moim zdaniem Ci poradzil, jako przeciwniczka welny , namawiam na styropian , choc jest napewno bardziej akustyczny
    tyle , ze dla mnie wazniejsze jest niepylenie od akustyki

    no to masz robote

  3. #3

    Domyślnie Re: Remont starego domu i wiele pytań (CO/stropy)

    Cytat Napisał jester00
    Druga sprawa to stropy. Jaki maksymalnie strop da mi izolacje akustyczną? Nie może być za cieżki. Architekt wymyślił strop drewniany, że tak powiem "w kratke", uzupełniany wełną i styropianem.
    Źle ci doradził. Uzasadnienie znajdziesz gdzieś na Forum

  4. #4

    Domyślnie

    Architekt wymyslajac strop drewniany,musial czyms sie kierowac.
    On prawdopodobnie widzial Twoj dom.Bez tego trudno jest doradzic przebudowe starego domu.Architektowi pewnie chodzilo o wage stropu,co przy remontowanym domu moze miec duze znaczenie.Strop z plyt betonowych-kanalowych,w moim domu wazyl grubo ponad 20 ton.Do tego doszla jeszcze kilkucentymetrowa wylewka.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony