dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 63

Temat: Viessman problem z realizacją gwarancji

  1. #1

    Domyślnie Viessman problem z realizacją gwarancji

    Dzień dobry,
    W połowie ubiegłego roku zainstalowałem nowy piec - Vitodens 100, zasobnik Vitocell 200V z grzałką (Viessmann dedykowaną do tego zasobnika), która właśnie odmówiła posłuszeństwa - nie grzeje. Całość jest oczywiście objęta gwarancją.
    Teraz najciekawsze.
    Dokonałem zgłoszenia na infolii - tu skierowano mnie do wykonawcy instalacji, że to niby on realizuje gwarancje.
    Wyjonawca z kolei poinformował, że owszem może przyjąć zgłoszenie gwarancyjne, ale będzie ono ODPŁATNE!
    Proszę o informację, jak jest z realizacją gwarancji na grzałkę w szczególności i dlaczego mam ponosić koszty z tego tytułu.
    Pozdrawiam,
    Ostatnio edytowane przez pafnucy27 ; 15-02-2022 o 21:46

  2. #2

    Domyślnie

    Ponawiam pytanie.
    Szczególnie zależy mi na odpowiedzie przedstawiciela firmy Viessmann.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Zgodnie z warunkami gwarancji, gwarantem na zasobniki jest sprzedawca.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #4

    Domyślnie

    Szanowany Panie,
    Ale tu nie chodzi o zasobnik!
    Chodzi o grzałkę.

    A jeśli już mowa jest o "dostawcy" to dostawcą jest Viessmann

    Dlaczego też Państwo unikacie wyczerpujących odpwowiedzi.

    To wygląda na to, że firma Viessmann unika wykonania uprawnień gwarancyjnych przysługujących klientowi

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Grzałka jako element zasobnika podlega pod gwarancję zasobnika, a jak pisałem w przypadku zasobników, zgodnie z zaspisaem w karcie gwarancyjnej gwarantem jest sprzedawca (czyli firma która podstęplowała kartę gwarancyjną w polu "sprzedawca").
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Grzałka jako element zasobnika podlega pod gwarancję zasobnika,
    Na jakiej podstawie Pan to twierdzi?
    Grzałka stanowi element opcjonalny. Bardzo proszę o szczegółowe wyjaśnienie stanowsika, które Pan przedstawił.

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    a jak pisałem w przypadku zasobników, zgodnie z zaspisaem w karcie gwarancyjnej gwarantem jest sprzedawca (czyli firma która podstęplowała kartę gwarancyjną w polu "sprzedawca").
    Myli się Pan.
    Zgodnie z zapisem w karcie gwarancyjnej gwarantem jest, cytuję: "dostawca", a nie sprzedawca. O sprzedawcy nie ma ani słowa.
    A dostawcą jest Viessmann Polska, który robi co może aby uniknąć realizacji przysługujących uprawnień z tytułu gwarancji.

    Dodatkowo, biorąc pod uwagę zapisy z gwarancji, proszę o wyjaśnienie, skąd interpretacja jakoby
    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    gwarantem jest sprzedawca (czyli firma która podstęplowała kartę gwarancyjną w polu "sprzedawca").
    Raz jeszcze zwracam uwagę to jest wbrew temu co napisano w gwarancji.

    Liczę na rzeczowe wyjaśnienia i uznanie przysługujących uprawnień z tytułu gwarancji.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafnucy27 Zobacz post
    Na jakiej podstawie Pan to twierdzi?
    Grzałka stanowi element opcjonalny. Bardzo proszę o szczegółowe wyjaśnienie stanowsika, które Pan przedstawił.



    Myli się Pan.
    Zgodnie z zapisem w karcie gwarancyjnej gwarantem jest, cytuję: "dostawca", a nie sprzedawca. O sprzedawcy nie ma ani słowa.
    A dostawcą jest Viessmann Polska, który robi co może aby uniknąć realizacji przysługujących uprawnień z tytułu gwarancji.

    Dodatkowo, biorąc pod uwagę zapisy z gwarancji, proszę o wyjaśnienie, skąd interpretacja jakoby

    Raz jeszcze zwracam uwagę to jest wbrew temu co napisano w gwarancji.

    Liczę na rzeczowe wyjaśnienia i uznanie przysługujących uprawnień z tytułu gwarancji.
    Przebardzo proszę o przeslanie skanu dokumentu na adres [email protected]
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  8. #8

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    bardzo proszę o przesłanie w wiadomości prywatnej jakiegoś kontaktu do siebie.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    bardzo proszę o przesłanie w wiadomości prywatnej jakiegoś kontaktu do siebie.
    Kontakt został wysłany w zeszłym tygodniu. Niestety, pomimo deklaracji ze strony Viessmanna, od tego czasu nie nastąpił kontakt ze strony serwisu.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafnucy27 Zobacz post
    Kontakt został wysłany w zeszłym tygodniu. Niestety, pomimo deklaracji ze strony Viessmanna, od tego czasu nie nastąpił kontakt ze strony serwisu.
    proszę nie wprowadzać w błąd, gdyż prowadzona jest z Panem korespondencja e-mail
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  12. #12

    Domyślnie

    To pan wprowadza w błąd.
    Prosił pan o kontakt telefoniczny, który został udostępniony.
    Zapewniał pan, że serwisant kontaktował się ze mną wielokrotnie - nic takiego nie miało miejsca.. I kto tu kłamie i zwodzi klienta?
    Czy tak zachowuje się poważna firma?

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    prosiłem o kontakt w wiadomości prywatnej, przesłał Pan nr telefonu który przekazałem do działu serwisu z opisem problemu i prośbą o kontakt
    W informacji zwortnej dostałem informację, że telefonu nikt nie odbiera ale kontaktowali się pisemnie. Niewiedząc, że pisał Pan e-maile przyjąłem, ze koledzy z serwisu wysłali Panu wiadomości smsem - i tu przyznaję mój błęd nie dopytałem o szczegóły.
    Wprowadza Pan jednak w błąd uczestników forum, gdyż od 14.02 kiedy przysłał nam Pan pierwszą wiadomość dostaje Pan odpowiedzi przeważnie jeszcze tego samego dnia na każdą przesłaną wiadomość.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    prosiłem o kontakt w wiadomości prywatnej, przesłał Pan nr telefonu który przekazałem do działu serwisu z opisem problemu i prośbą o kontakt
    Skoro otrzymał pan kontakt telefoniczny czy nie należało odpowiedzieć, telefonicznie, SMS-em? To ewidentnie źle świadczy o praktykach stosowanych przez Viessmann Polska. Nie mówiąc o dobrym wychowaniu…

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Niewiedząc, że pisał Pan e-maile przyjąłem, ze koledzy z serwisu wysłali Panu wiadomości smsem - i tu przyznaję mój błęd nie dopytałem o szczegóły.
    Należało się upewnić. To też może świadczyć o braku profesjonalizmu... Od chwili mojego zgłoszenia serwisowego nieustannie widzę brak dobrej woli ze strony Viessmanna. Powiem więcej mam wrażenie, że jest to działanie rozmyślne w nadziei, że klient jednak się zmęczy i odstąpi od dochodzenia swoich praw.
    Od początku posiadania instalacji grzewczej Viessmann pojawiają się problemy techniczne z piecem, wymagające kontaktów infolinią serwisową Viessmann, która niezbyt ochoczo podejmuje zgłoszenia. A le o tym relacja niebawem...

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Wprowadza Pan jednak w błąd uczestników forum, gdyż od 14.02 kiedy przysłał nam Pan pierwszą wiadomość dostaje Pan odpowiedzi przeważnie jeszcze tego samego dnia na każdą przesłaną wiadomość.
    Nic takiego. Próbuję wyegzekwować należne mi uprawnienia gwarancyjne. To infolinia Viessmann próbuje za wszelką cenę zniechęcić klientów do dochodzenia swoich praw.
    Zwracam uwagę, że pierwsze zgłoszenie serwisowe zostało dokonane w połowie stycznia 2021 r. za pośrednictwem strony https://moj.viessmann-serwis.pl/ i zostało ono kompletnie zignorowane, nikt z Viessmanna nie podjął zlecenia.
    Z tego względu dokonałem zgłoszenia przez e-mail, które też było ignorowane. Dopiero po moich kilkukrotnych naciskach, ktoś niechętnie udzielał zbywających odpowiedzi.
    W międzyczasie powstał ten temat (o przedstawieniu sprawy w mediach społecznościowych wspominałem na początku korespondencji emailowej) - warto aby obecni i potencjalni klienci wiedzieli Viessmann traktuje klientów chcących naprawić zepsute urządzenia. Tak zachowuje się klient, który jest notorycznie ignorowany.

    Raz jeszcze proszę o podanie definicji dostawcy, o której mowa w dokumencie gwarancyjnym. I jednocześnie proszę o realizację gwarancji z tytułu niedziałającej grzałki to Viessmann dostarczył urządzenie do obrotu w Polsce.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redox7

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    198

    Domyślnie

    Człowieku skoro nie zgadzasz się z ich odpowiedziami to skieruj sprawę do sadu i po kłopocie, tylko zastanów się czy na pewno masz rację.
    Nie jestem prawnikiem ale zgodnie z KC
    Art. 577. § 1. Udzielenie gwarancji następuje przez złożenie oświadczenia gwarancyjnego, które określa obowiązki gwaranta i uprawnienia kupującego w przypadku, gdy rzecz sprzedana nie ma właściwości określonych w tym oświadczeniu. Oświadczenie gwarancyjne może zostać złożone w reklamie.
    § 2. Obowiązki gwaranta mogą w szczególności polegać na zwrocie zapłaconej ceny, wymianie rzeczy bądź jej naprawie oraz zapewnieniu innych usług.
    § 3. Jeżeli została udzielona gwarancja co do jakości rzeczy sprzedanej, poczytuje się w razie wątpliwości, że gwarant jest obowiązany do usunięcia wady fizycznej rzeczy lub do dostarczenia rzeczy wolnej od wad, o ile wady te ujawnią się w ciągu terminu określonego w oświadczeniu gwarancyjnym.
    § 4. Jeżeli nie zastrzeżono innego terminu, termin gwarancji wynosi dwa lata licząc od dnia, kiedy rzecz została kupującemu wydana.
    Art. 5771
    § 1. Gwarant formułuje oświadczenie gwarancyjne w sposób jasny i zrozumiały, a gdy rodzaj informacji na to pozwala – w powszechnie zrozumiałej formie graficznej. Jeżeli rzecz jest wprowadzana do obrotu w Rzeczypospolitej Polskiej, oświadczenie gwarancyjne sporządza się w języku polskim. Wymagania używania języka polskiego nie stosuje się do nazw własnych, znaków towarowych, nazw handlowych, oznaczeń pochodzenia towarów oraz zwyczajowo stosowanej terminologii naukowej i technicznej.
    § 2. Oświadczenie gwarancyjne zawiera podstawowe informacje potrzebne do wykonywania uprawnień z gwarancji, w szczególności nazwę i adres gwaranta lub jego przedstawiciela w Rzeczypospolitej Polskiej, czas trwania i terytorialny zasięg ochrony gwarancyjnej, uprawnienia przysługujące w razie stwierdzenia wady, a także stwierdzenie, że gwarancja nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z przepisów o rękojmi za wady rzeczy sprzedanej.\\

    wg mnie zgodnie z powyższym to w ogóle nie masz gwarancji (w posiadanym przez Ciebie dokumencie niema nic z wymaganych zapisów) i lepiej skorzystać z rękojmi.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafnucy27 Zobacz post
    Skoro otrzymał pan kontakt telefoniczny czy nie należało odpowiedzieć, telefonicznie, SMS-em? To ewidentnie źle świadczy o praktykach stosowanych przez Viessmann Polska. Nie mówiąc o dobrym wychowaniu…


    Należało się upewnić. To też może świadczyć o braku profesjonalizmu... Od chwili mojego zgłoszenia serwisowego nieustannie widzę brak dobrej woli ze strony Viessmanna. Powiem więcej mam wrażenie, że jest to działanie rozmyślne w nadziei, że klient jednak się zmęczy i odstąpi od dochodzenia swoich praw.
    Od początku posiadania instalacji grzewczej Viessmann pojawiają się problemy techniczne z piecem, wymagające kontaktów infolinią serwisową Viessmann, która niezbyt ochoczo podejmuje zgłoszenia. A le o tym relacja niebawem...


    Nic takiego. Próbuję wyegzekwować należne mi uprawnienia gwarancyjne. To infolinia Viessmann próbuje za wszelką cenę zniechęcić klientów do dochodzenia swoich praw.
    Zwracam uwagę, że pierwsze zgłoszenie serwisowe zostało dokonane w połowie stycznia 2021 r. za pośrednictwem strony https://moj.viessmann-serwis.pl/ i zostało ono kompletnie zignorowane, nikt z Viessmanna nie podjął zlecenia.
    Z tego względu dokonałem zgłoszenia przez e-mail, które też było ignorowane. Dopiero po moich kilkukrotnych naciskach, ktoś niechętnie udzielał zbywających odpowiedzi.
    W międzyczasie powstał ten temat (o przedstawieniu sprawy w mediach społecznościowych wspominałem na początku korespondencji emailowej) - warto aby obecni i potencjalni klienci wiedzieli Viessmann traktuje klientów chcących naprawić zepsute urządzenia. Tak zachowuje się klient, który jest notorycznie ignorowany.

    Raz jeszcze proszę o podanie definicji dostawcy, o której mowa w dokumencie gwarancyjnym. I jednocześnie proszę o realizację gwarancji z tytułu niedziałającej grzałki to Viessmann dostarczył urządzenie do obrotu w Polsce.
    rozumiem, że ma Pan odmienne zdanie ale głownym tematem była prośba o interpretacje zapisow i takowe Pan otrzymał.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał redox7 Zobacz post
    Człowieku skoro nie zgadzasz się z ich odpowiedziami to skieruj sprawę do sadu i po kłopocie, tylko zastanów się czy na pewno masz rację.
    Człowieki - skoro nie wnosisz wartości dodanej to po co się odzywasz - to się nazwya trollowanie? A może ci płacą.

    Codzi o uśiwadomienie klientom w jaki sposób działa rzekomo renomowana firma. To jest nabijanie ludzi w butelkę. W ten sposób to powinni prowadzić działność na Białorusi, albo w sąsiednim kraju.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    rozumiem, że ma Pan odmienne zdanie ale głownym tematem była prośba o interpretacje zapisow i takowe Pan otrzymał.
    To wy dostarczyliście i sprzedajecie urządzenie na rynku polskim (a nie instalator). Sposób działania Viessmann Polska wygląda na drwinę z klientów.

    Zwracam uwagę, że cały czas dostaję ze strony Viessmann Polska wymijające i pokrętne odpowiedzi - żadnych rzeczowych argumentów.

    Czy mogę dostać kontalkt do kogoś kompetentnego kto kieruje / nadzoruje serwis urządzeń w Polsce.

  19. #19

    Domyślnie

    Czy potrafisz się odezwać na forum kulturalnie?
    Zarejestrowałeś się kilka tygodni temu tylko po to, żeby dać upust swojej frustracji?

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafnucy27 Zobacz post
    To wy dostarczyliście i sprzedajecie urządzenie na rynku polskim (a nie instalator). Sposób działania Viessmann Polska wygląda na drwinę z klientów.

    Zwracam uwagę, że cały czas dostaję ze strony Viessmann Polska wymijające i pokrętne odpowiedzi - żadnych rzeczowych argumentów.

    Czy mogę dostać kontalkt do kogoś kompetentnego kto kieruje / nadzoruje serwis urządzeń w Polsce.
    Właściwym adresem do kontaktu z serwisem jest: [email protected]
    Sprzedawcą i dostawcą jest dla Pana osoba która Panu dokonała sprzedaży i wystwiła fakturę za tą usługę.
    Ostatnio edytowane przez Konsultant Viessmann ; 08-03-2022 o 08:53
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony