dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 63

Temat: Viessman problem z realizacją gwarancji

  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    zgadzam się z Panem całkowicie, osoba/firma która dokonała sprzedaży powinna za nią odpowiadać. Mówi o tym nawet polskie prawo w postaci rękojmi. Zatem proszę skierować sowje roszczenia do swojego sprzedawcy.
    Proszę nie przekrącać sensu mojej wypowiedzi:
    Do tej pory jeśli coś mi się zepsuło nie miałem problemów z realizacją gwarancji, jeśli zdarzenie miało miejsce to słyszałem słowo przepraszem - jesteście pierwszą firmą która piętrzy trudności! To dobitnie świadczy o standardach Viessmanna.

    A zapytam inaczej, czy uczciwa firma, które wprowadza towar na rynek nie powinna ponosić odpowiedzialności gwarancyjnej?
    Ostatnio edytowane przez pafnucy27 ; 11-03-2022 o 22:08

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Mój kocioł dostarczył kurier
    Natomiast nie wiem, jakby podszedł do ewentualnej reklamacji, bo 5 lat gwarancji już minęło..
    czyli gwarantem jest kurier

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Do naprawy tej nieszczęsnej grzałki powinien przyjechać serwis viessmanna a nie instalator. Chyba, że instalator jest autoryzowanym serwisantem, to może on dokonać naprawy w imieniu gwaranta (czyt. firmy viessmann).
    To wydaje się normalne podejście i tak robią uczciwe/rzetelne firmy. Na tym przykładzie wnioski nasuwają się same: wg. Viessmanna, kliencie kupiłeś nasze urządzenie - cieszymy się, a jak ci się zepsuje to już twój problem.
    To się nazywają standardy białoruskie.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojownik2 Zobacz post
    Niestety jednostka walcząca z machiną biurokratyczna która nie miała z styczności jak to wygląda na początku ma zapał ale jak zaczynają się schody poddaje się bo czas i pieniądze jakie trzeba w to zaangazować przerasta jednostkę
    Dokładnie na to liczą ludzie z Viessmanna i niestety jest to robione z premedytacją.

  5. #45

    Domyślnie

    Czemu na infolinii skierowali Cię do instalatora? U mnie przy awarii dali zlecenie jakiemuś tam partnerskiemu instalatorowi i on wymienił zepsutą część. Spróbuj może jeszcze raz zadzwonić na infolinię i ktoś przyjedzie?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Czemu na infolinii skierowali Cię do instalatora?
    Ta firma robi wszystko aby "odkręcić kota ogonem" co toż próbuję tu opisać. Wygląda to też tak, aby wziąć klienta na przeczekanie.

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    Np. o tym mówisz

    https://forumprawne.org/prawa-konsum...-viessman.html

    przykładów jest więcej wystarczy poszperać w necie. Dalej będę pił do infolinii jeśli to winna Viessmanna to powinni oddać ci kasę za płatna infolinię

    Wystarczy szukać być może pare numerów nieaktualnych jeśli ktoś zmaga się z problemami i przynajmniej nie trzeba płacić a fachowcy pomogą

    https://www.viessmann.ovh/wp-content..._KOMORNIKI.pdf

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Czemu na infolinii skierowali Cię do instalatora? U mnie przy awarii dali zlecenie jakiemuś tam partnerskiemu instalatorowi i on wymienił zepsutą część. Spróbuj może jeszcze raz zadzwonić na infolinię i ktoś przyjedzie?
    Tak jak pisałem wcześniej Viessmann wymyślił sobie, że w przypadku grzałki gwarantem jest człowiek, który wykonał instalację a nie Viessmann pomimo, że grzałka ma logo Viessmann. To tak aby umilić życie klientom...

    Swoją drogą może Viessmann byłby łaskaw wyjaśnić skąd takie podejście, tj.:
    - gwarancja na grzałki ma być wykonywana przez instalatora,
    - gwarancja na piec już przez Viessmanna.

    ???

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    To jeszcze dorzucę pytanie choc już na pare wcześniej nie dostałem odpowiedzi ale co w momencie kiedy instalator sie zwija z rynku podczas trwania gwarancji i kto wtedy odpowiada za wadliwy produkt ?

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojownik2 Zobacz post
    To jeszcze dorzucę pytanie choc już na pare wcześniej nie dostałem odpowiedzi ale co w momencie kiedy instalator sie zwija z rynku podczas trwania gwarancji i kto wtedy odpowiada za wadliwy produkt ?
    I to jest dobre pytanie?
    I to jest pytanie do człowieka, który zwie się "konsultant Viessmann".

    Moim zdaniem odpowiedź jest prosta: to jest problem klienta - kupiłeś bubel to twój problem.

    Swoją drogą to nieprawdopodobne, że ta firma tak traktuje ludzi - patrząc przez pryzmant tego co się dziś dzieje na świecie to są standardy białoruskie w najczystrzej postaci.

    Ale walczymy...
    Ostatnio edytowane przez pafnucy27 ; 24-03-2022 o 16:40

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redox7

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    198

    Domyślnie

    wojownik2, pafnucy27 widać że nawet czytać ze zrozumieniem nie potraficie, albo nigdy nie przeczytaliscie karty gwarancyjnej którą dostaliście. Od samego początku gwarantem na urządzenia viessmana był sprzedawca. Teraz dopiero dla pomp ciepła i nowych itodensów 200 gwarantem jest viessmann.
    a jak się boisz że ci gwarant padnie to wybierz porządna firmę handlową a nie instalatorka który co drugą robotę zmienia działalność by uniknąć konsekwencji swojego partactwa.
    Ostatnio edytowane przez redox7 ; 26-03-2022 o 06:53

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    Firma handlowa 23% a instalator 8 % i tu cały pies pogrzebany.Co do firm handlowych to hb kotły lub przebija każda cenę san tech z wejherowa.Czyli dla vitodensów poniżej 200 i części zamiennych /eksplatacyjnych np. grzałek kupionych i zamontowanych przez instalatora w momencie plajty w czasie trwania gwarancji firma V. nie ponosi odpowiedzialności za urzadzeniaa które'' wyprodukowała '' mimo że są jeszcze na gwarancji tak to mam rozumieć bo nie padła odpowiedż. Mój instalator dalej działa na rynku i szkoli się u ''profesjonalistów jak wychodzą jakieś nowinki a jak są jakieś problemy to od tego są doradczy techniczni by pomóc w rozwiązaniu problemu.

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redox7

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    198

    Domyślnie

    Wojownik2 wystarczyło wybrać dobrą firmę partnerską, czyli taką która sprzedaje, montuje i serwisuje i niemiałbyś problemów. Posępiłeś zleciłeś jakiemuś instalatorowi i teraz masz problem,.

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    Mój instalator bardzo dobrze współpracuje z Viessmannem i niestety nie jego winna że te kotły tak mają dla przypomnienia

    https://forum.muratordom.pl/showthre...czanie)/page13

    W ten wątek dotyczy gwarancji zadałem pytanie i jak zwykle nie dostałem odpowiedzi a w mojej karcie gwarancyjnej nie ma na to odpowiedzi i przyznam że chcę uświadomić tez inne osoby jak to wszystko wygląda .Nie życzę Tobie kupowania luksusowego samochodu który będzie więcej stał na serwisie bo bedą rozkładali ręce mówiąc że ten typ tak ma i nie podlega to gwarancji a czas , dojazdy ,telefony, ubezpieczenie o tym nikt nie mówi że to kosztuje.

    Na tym polega forum żeby dzielić się informacjami i pomagać sobie choc znajdą się osoby które hejtują w końcu to forum

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojownik2 Zobacz post
    Mój instalator bardzo dobrze współpracuje z Viessmannem i niestety nie jego winna że te kotły tak mają dla przypomnienia

    https://forum.muratordom.pl/showthre...czanie)/page13

    W ten wątek dotyczy gwarancji zadałem pytanie i jak zwykle nie dostałem odpowiedzi a w mojej karcie gwarancyjnej nie ma na to odpowiedzi i przyznam że chcę uświadomić tez inne osoby jak to wszystko wygląda .Nie życzę Tobie kupowania luksusowego samochodu który będzie więcej stał na serwisie bo bedą rozkładali ręce mówiąc że ten typ tak ma i nie podlega to gwarancji a czas , dojazdy ,telefony, ubezpieczenie o tym nikt nie mówi że to kosztuje.

    Na tym polega forum żeby dzielić się informacjami i pomagać sobie choc znajdą się osoby które hejtują w końcu to forum
    proszę wskazać pytanie które pozostało bez odpowiedzi, staram się odpowiadać na wszystkie ale są pytania w których odpowiedź Pana nie satysfakcjonuje i zadaje je Pan ponownie kilkukrotnie. Tu nie bedę odpowiadał pownownie gdyż odpowiedź zawszw bedzie taka sama.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    Kto odpowiada za produkt na gwarancji w momencie zamkniecia sie firmy sprzedającej lub instalatorskiej

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Za produkt odpowiada gwarant. Oczywiście jeżeli z jakiś przyczyn firma będzie zmuszona zamknąc działalność to firma Viessmann nie zostawi klienta samemu sobie.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedż. Proszę o doprecyzowanie słów ''nie zostawi klienta samemu sobie'' np. rozpatrzy indywidualnie czy czy przysługuje gwarancja czy nie (na jakiej podstawie będzie to brane pod uwagę) lub firma Viessmann przejmuję role gwaranta produktu jako producent w momencie zamknięcia się firmy która sprzedawała ich produkt klientowi który dalej posiada gwarancję.Prosiłbym o nie używanie zwrotów mówiących ogólnikowo stawiających firmę w dobrym świetle co ma za zadanie wprowadzanie czytelnika w błąd. Proszę wskazac podstawę prawną lub gdzie jest to zapisane w karcie gwarancyjnej lub na stronie producenta a by osoby które dodtknęła taka sytuacja nie włóczyła sie po sądach lub użerała się z firmą bo padły''słowa nie pozostawi samemu'' mówiące czytelnikowi że firma w takim przypadku bierze na siebie role gwaranta.

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Nie mogę napisac konkretnie bo niema w tej chwili konkretnego tematu. Każdą skierowaną do nas sprawę rozpatrujemy indywidualnie. Może byc sytuacja w kórej zwraca się do nas klient który dbał o swoje urządzenie regularnie wykonując przeglądy i taki napewno dostanie inna odpowiedź niż osoba która niema żadnej konserwacji w histroii swojego urządzenia.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  20. #60

    Domyślnie

    Firma Viessman to kompletna porażka .Niby udzielają konsultacji .Wiec poprosiłem o takową konsultacje aby mi doradzono w sprawie pompy ciepła. I wiecie co zrobili przesłali moje dane do ich niby firmy partnerskiej których jest 10000 tzw naciągaczy . Co wydzwaniają do ludzi i ich naciągają na grubą kasę za pośrednictwo ,a w rzeczywistości zrobi wam to okoliczna firma której zapłacili byście o wiele mniej .Dlatego przestrzegam nie traćcie czasu i nie sprzedawajcie swoich danych tej firmie!!!!

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony