dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sebcio78

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Sieradz
    Kod pocztowy
    98-200
    Posty
    2

    Domyślnie Zmiana dzwi w lodowce

    Mam pytanie czy jest możliwość zmiany otwierania dzwi w lodowce tylko tak żeby dzwi od lodówki otwierały się w jedną stronę a od zamrazarki w drugą

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Mają wspólny zawias?
    Zrób zdjęcie i załącz lub chociaż podaj typ, model.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3

    Domyślnie

    Nie spotkałem się jeszcze osobnym środkowym zawiasem , a więc jest to niemożliwe.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebcio78 Zobacz post
    Mam pytanie czy jest możliwość zmiany otwierania dzwi w lodowce tylko tak żeby dzwi od lodówki otwierały się w jedną stronę a od zamrazarki w drugą
    Na 99% jest taka możliwość bo większość lodówek i zamrażarek ma możliwość zmiany otwierania.
    Jaki masz model tej lodówko-zamrażarki?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Nie spotkałem się jeszcze osobnym środkowym zawiasem , a więc jest to niemożliwe.
    Ja też się z takim czymś nie spotkałem i w zasadzie taki zawias można dokupić.
    Nie spotkałem się z tym że drzwi od lodówki otwierają się w druga stronę aniżeli od zamrażarki bo w zasadzie przekłada się drzwi po to aby nie kolidowały np ze ścianą.
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 18-02-2022 o 18:18

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Na 99% jest taka możliwość bo większość lodówek i zamrażarek ma możliwość zmiany otwierania.
    Jaki masz model tej lodówko-zamrażarki?
    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Ja też się z takim czymś nie spotkałem i w zasadzie nie ma czegoś takiego.
    W jaki sposób, nie mając oddzielnego zawiasu, można zmienić kierunek otwieranie jednych drzwi tak aby każde z drzwi otwierało się na różne strony - jedne na lewo a drugie na prawo ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7

    Domyślnie

    Poszukaj sobie w necie.
    Odpowiem tylko tak, w prosty sposób wykręcając zawias z obudowy lodówki i przykręcając go po drugiej strony obudowy lodówki.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Jeżeli masz oddzielny zawias to tak ale sam napisałeś że nie ma oddzielnych zawiasów.
    Może nie doczytałeś - górne i dolne drzwi mają otwierać się w różne strony.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Jeżeli masz oddzielny zawias to tak ale sam napisałeś że nie ma oddzielnych zawiasów.
    .
    Miało być inaczej. Środkowy zawias o ile nie ma osobnego można zawsze dokupić, nie do każdego modelu jest możliwość dokupienia ale jest więc dlatego autora pytałem o model lodowko-zamrażarki.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Nie spotkałem się jeszcze osobnym środkowym zawiasem , a więc jest to niemożliwe.
    w japońskich lodówkach są - możesz otwierać z obu stron naraz.
    https://www.youtube.com/watch?v=VsmsTqAWM2E

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Pewnie do każdego modelu można kupić część zamienna - środkowy zawias.
    Tylko fabrycznie jest dostosowany do otwierania górnych i dolnych w jedną stronę.
    Można próbować samemu kombinować i przerobić oba środkowe zawiasy aby niezależnie obsługiwały tylko górne li tylko dolne drzwi.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sebcio78

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Sieradz
    Kod pocztowy
    98-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Lodowka to bosch kgn39a40 zawias środkowy wspólny ale zastanawiałem się czy nie można dokupić drugiego i zalozyc z drugiej strony

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Spróbuj zdemontować jeden i zobacz jak są połączone.
    Może lepiej będą pasować górny i dolny zawias - czyli byś musiał oba kupić i odpowiednio zamontować.
    Jeżeli lodówka jeszcze nie działa to możesz spróbować demontując dolny od dolnych drzwi i zamontować jako dolny od górnych drzwi i podobnie z górnym zawiasem górnych drzwi.
    Może będą pasować w środkowych położeniach.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #14

    Domyślnie

    No fakt. Można kokupić jeden środkowy zawias i ściąć naprzemiennie po niepasującym bolcu. W taki sposób jest to wykonalne.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebcio78 Zobacz post
    Lodowka to bosch kgn39a40 zawias środkowy wspólny ale zastanawiałem się czy nie można dokupić drugiego i zalozyc z drugiej strony
    Tak, do Boscha można dokupić środkowy zawias tylko trzeba dokonać małej przeróbki, odciąć jeden sworzeń abyś mógł otwierać drzwiczki na przemian.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony