dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Bliźniak jest ok - przecież to zwykły dom jednorodzinny, Tyle, że postawiony w ostrej granicy.
    Kłopoty to dom dwulokalowy.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adrian8891 Zobacz post
    Ok. wydaje mnie się jednak, że to bliźniak. W opisie nieruchomości jest "dwa osobne budynki". W planie również widzę, jakby dzielone było dwoma ścianami.

    Załącznik 458714
    Nie starczy podwójna ściana - na dachu musza mieć ogniomurek, fundamenty też musza być osobne. Trzeba przejrzeć projekt pod tym kątem.

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Adrian8891

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Mirów
    Kod pocztowy
    90-000
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie starczy podwójna ściana - na dachu musza mieć ogniomurek, fundamenty też musza być osobne. Trzeba przejrzeć projekt pod tym kątem.
    OK, spróbuje zatem zorganizować projekt

  4. #24
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Adrian8891

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Mirów
    Kod pocztowy
    90-000
    Posty
    9

    Domyślnie

    Zauważyłem jeszcze na Geoportalu, że działki są osobne dla każdego z tych domów.


  5. #25

    Domyślnie

    I urząd skarbowy sprawdza fundamenty czy są osobne i jeśli nie to rząda podatku od spółdzielni?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jaki podatek od spółdzielni?

  7. #27

    Domyślnie

    Źle napisałem, chodziło mi o to co na poprzedniej stronie czyli to że wspólnota miszkaniowa ma osobowość prawną i składa PIT itp
    US może się upomnieć do właścicieli bliźniaka, sprawdzać czy mają wspólny fundament czy osobny ?
    Brzmi trochę groteskowo ale skoro to takie ważne przed zakupem do sprawdzenia żeby nie wpędzić się w budynek dwulokalowy?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    US sam na to nie wpadnie - dlatego pisałam o tym, że ktoś może podkablować.
    Niemniej taki obowiązek wobec wspólnot (składania PiT 0 - o ile wspólnota nie ma dochodów) istnieje.

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Fotka. Przecież na projekcie masz napisane LOKAL A-1 ? Architekt dla zabawy tego nie napisał. Jeśli US będzie miał obiekcje, to ty będziesz miał udowodnić że nie jesteś wielbłądem z lokalu A-!. Wiem, wiem przepisy i takie tam bla,bla,bla. W praktyce to ty zapłacisz za opinię uprawnionego budowlańca, że budynek jest taki a taki, a jak nie udowodnisz to urząd może ci wskoczyć na garba za ostatnie pięć lat - jeśli po czasie by się wydało.

  10. #30
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Adrian8891

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Mirów
    Kod pocztowy
    90-000
    Posty
    9

    Domyślnie

    Ok, już wiem coś więcej.

    Pozwolenie na budowę zostało wydane faktycznie dla domu jednorodzinnego dwulokalowego - stąd też taki plan (projekt). Wynika to z tego, że nie dostałby zgody na budowę domu jednorodzinnego na tak małej działce (finalnie moja działka ma 0,016ha)

    Po wybudowaniu widzę zostało wysłane pismo do gminy o podział działki, który jednocześnie DZIELI BUDYNEK na dwa, gdzie granica biegnie WZDŁUŻ ŚCIANY I ZAPORY PRZECIWOGNIOWEJ na całej wysokości budynku. Oczywiście została wydana decyzja POZYTYWNA.

    Wpis w KW wskazuje na jedną działkę na którą mieści się ten budynek i drugą działkę gdzie mieści się drugi bliźniak. Dodatkowo jest oraz połowa udziału w działce (osobna KW) gdzie sąsiad wykorzystuje drogę dojazdową do swojego bliźniaka.
    Ostatnio edytowane przez Adrian8891 ; 23-02-2022 o 08:31

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony