dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie kominek z płaszczem i dgp

    Witam proszę o pomoc. Mam kominek z płaszczem wodnym i zastanawiam się czy do tego nie dorobić DGP. Kominek 26 KW do ogrzania 270 m2.Chciałbym dogrzać pokoje na piętrze .Czy ktoś coś doradzi. Będę wdzięczny.

  2. #2

    Domyślnie

    Odpuść. Pomysł zupełnie bez sensu.

  3. #3

    Domyślnie

    Konkret dlaczego ?

  4. #4

    Domyślnie

    Sprawdź w dokumentacji, ile mocy z tych 26kW kominek oddaje do płascza i powinno się wyjaśnić, czy ten pomysł ma sens.

  5. #5

    Domyślnie

    dane kominka według dokumentacji ma ogrzać 700 m3 kubatury

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał ceran Zobacz post
    dane kominka według dokumentacji ma ogrzać 700 m3 kubatury
    ale przez wodę, a nie gorące powietrze

  7. #7

    Domyślnie

    tak i tu właśnie wydaje mi się że kominek ma dużo energii nie wykorzystanej w salonie gdzie jest zabudowany jest bardzo ciepło i w pokojach na parterze a u góry mam wrażenie że jest w okresie zimowym troszkę nie dogrzane dlatego zastanawiam się czy można wykorzystać energię z kominka jako dodatkowe dogrzanie pomieszczeń na piętrze.. Koszty do dorobienia DGP nie biorę pod uwagę zależy mi tylko na dogrzaniu góry ale czy wtedy dam radę równomiernie też grzać kaloryfery, czy zabrana energia będzie równoważyć grzanie płaszcza i DGP.

  8. #8

    Domyślnie

    tak i tu właśnie wydaje mi się że kominek ma dużo energii nie wykorzystanej w salonie gdzie jest zabudowany jest bardzo ciepło i w pokojach na parterze a u góry mam wrażenie że jest w okresie zimowym troszkę nie dogrzane dlatego zastanawiam się czy można wykorzystać energię z kominka jako dodatkowe dogrzanie pomieszczeń na piętrze.. Koszty do dorobienia DGP nie biorę pod uwagę zależy mi tylko na dogrzaniu góry ale czy wtedy dam radę równomiernie też grzać kaloryfery, czy zabrana energia będzie równoważyć grzanie płaszcza i DGP. Chyba mój kominek ma większą moc do ogrzania domu niż kubatura domu

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał ceran Zobacz post
    tak i tu właśnie wydaje mi się że kominek ma dużo energii nie wykorzystanej w salonie gdzie jest zabudowany jest bardzo ciepło i w pokojach na parterze a u góry mam wrażenie że jest w okresie zimowym troszkę nie dogrzane dlatego zastanawiam się czy można wykorzystać energię z kominka jako dodatkowe dogrzanie pomieszczeń na piętrze.. Koszty do dorobienia DGP nie biorę pod uwagę zależy mi tylko na dogrzaniu góry ale czy wtedy dam radę równomiernie też grzać kaloryfery, czy zabrana energia będzie równoważyć grzanie płaszcza i DGP. Chyba mój kominek ma większą moc do ogrzania domu niż kubatura domu
    Masz po prostu kiepski wkład wodny, skoro przegrzewa salon w którym stoi. Czy DGP teraz pomoże? Trzeba by sprawdzić na miejscu. Wątpię czy na odległość ktoś to potrafi policzyć....

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Masz po prostu kiepski wkład wodny, skoro przegrzewa salon w którym stoi. Czy DGP teraz pomoże? Trzeba by sprawdzić na miejscu. Wątpię czy na odległość ktoś to potrafi policzyć....
    Mocno wątpliwe by wodniak wygenerował tyle energii w obudowie by wystarczyło na dgp, tym bardziej, że pewnie wkład jest obłożony "złotkiem". Salon przegrzewa się raczej przez szybę.
    Żeby dogrzać poddasze, trzeba tam po prostu puścić więcej na kaloryfery, dgp to dużo kombinowania, a efekt będzie mizerny. Na upartego można wykuć dziurę w podłodze nad obudową kominka i zobaczyć czy to coś daje.

  11. #11

    Domyślnie

    Właśnie zrobiłem dziurę i będę testował. Napiszę jaki efekt to dało.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Masz po prostu kiepski wkład wodny, skoro przegrzewa salon w którym stoi. Czy DGP teraz pomoże? Trzeba by sprawdzić na miejscu. Wątpię czy na odległość ktoś to potrafi policzyć....
    No to pokaż Pan Panie Piotrze wkład wodny, który nie emituje ciepła przez szybę. No chyba, że nie posiada przeszkolonych drzwiczek ale wtedy mielibyśmy w salonie raczej piec krematoryjny aniżeli kominek.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    No to pokaż Pan Panie Piotrze wkład wodny, który nie emituje ciepła przez szybę. No chyba, że nie posiada przeszkolonych drzwiczek ale wtedy mielibyśmy w salonie raczej piec krematoryjny aniżeli kominek.
    Już pokazuję! Mój w domu, po zmianie szyby ze zwykłej na pirolityczną. Redukcja emisji o 50%. Są wkłady tak skonstruowane, że redukują emisją przez szybę nawet w 80%!. ...Ja miałem na myśli wkłady, które przegrzewają salon z innych powodów....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony