dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 125
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie Bojkot "ruskich" produktów budowlanych

    Ja co prawda bojkotuje "ruskie" produkty od dawna ale od dziś polecam też innym.
    NIE dla Technonikol (papy, membrany pcv, gonty bitumiczne, poliester ekstrudowany, wełny mineralne, płyty PIR, folia kubełkowa).
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    To Rosja produkuje coś służącego do budowy?? Myślałem że tylko rzeczy służące do niszczenia tworzą... Popieram. Bardziej efektywne byłby jednak bojkot produktów Russian Standard. Chyba m.in. marka Wyborowa i Żubrówka należą do nich.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Produkuje, np. Profil Doors. Ciut inne drzwi niż nasze, ale i tak sobie wcześniej strzelili w kolano robiąc salony firmowe, konkurencyjne wobec własnych odbiorców hurtowych i rynek branżowy już się od nich obrócił.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przede wszystkim węgiel i gaz.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Omijać stacje paliw Amic Energy zwane wcześniej Lukoil. Szyld się zmienił ale nie właściciele, kótrzy mają powiązania z ruskim przemysłem wydobywczym.

    https://www.pb.pl/tajemniczy-amic-za...lukoila-827438
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Omijać stacje paliw Amic Energy zwane wcześniej Lukoil. Szyld się zmienił ale nie właściciele, kótrzy mają powiązania z ruskim przemysłem wydobywczym.

    https://www.pb.pl/tajemniczy-amic-za...lukoila-827438
    Dokładnie! Lukoil był jawnie rosyjski. Zmienili na Amic

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Orlen sprzedał Lotos...
    Rosjanie wejdą na polski rynek energetyczny? Prezes Orlenu tłumaczy się ze sprzedaży stacji paliw Lotosu węgierskiemu MOL-owi
    https://www.money.pl/gospodarka/rosj...11885792a.html
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Omijać stacje paliw Amic Energy zwane wcześniej Lukoil. Szyld się zmienił ale nie właściciele, kótrzy mają powiązania z ruskim przemysłem wydobywczym.

    https://www.pb.pl/tajemniczy-amic-za...lukoila-827438
    Kurde, u nas na okolicznych stacjach po 10 aut w kolejce do każdego dystrybutora, choć Obajtek uspokaja że nie będzie przerw w dostawach. Ale czy można mu wierzyć? Czy nie warto zrobić zapasów?

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Kurde, u nas na okolicznych stacjach po 10 aut w kolejce do każdego dystrybutora, choć Obajtek uspokaja że nie będzie przerw w dostawach. Ale czy można mu wierzyć? Czy nie warto zrobić zapasów?
    Polacy mądry naród. Paliwa pewnie nie zabraknie, ale następne dostawy, będą już w innej cenie...

  10. #10

    Domyślnie

    No to pora cofnąć się do czasów dawnych...
    1. Paliwo na stacjach benzynowych z rosyjskiej ropy
    2. Prąd z węgla z rosyjskiego/ukraińskiego Donbasu
    3. Nawozy sztuczne często pochodzą z Białorusi
    4. Ogrzewanie domów gazem zza wschodniej granicy

    I pewnie jeszcze parę rzeczy by się znalazło...

    PS: a co z tarasami z modrzewia syberyjskiego?
    Ostatnio edytowane przez Lukasz11 ; 24-02-2022 o 18:45

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Polacy mądry naród. Paliwa pewnie nie zabraknie, ale następne dostawy, będą już w innej cenie...
    Nawet szybciej. Moi rodzice stali w kolejce około 30 minut, w tym czasie paliwo podrożało 8 groszy

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Nawet szybciej. Moi rodzice stali w kolejce około 30 minut, w tym czasie paliwo podrożało 8 groszy
    To u mnie lepiej, kosztowało do około gdz 16 5,44 zl benzyna a po po gdz 17 już 6, 06 zł za benzynę przy tej samej dostawie.
    Natomiast na LOTOS-ie była nowa dostawa ale hakerzy zatankowali komputery i nie mogą sprzedawać paliwa, tak bynajmniej tłumaczyli sprzedawcy na tej stacji.
    I jeszcze to że tankują tylko samochody, nie ma tankowania do kanistrów czy baniaków.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Przede wszystkim węgiel i gaz.
    Masz pomysł, czym zastąpić gaz (też butlowy) w wypadku wyłączenia prądu?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    To u mnie lepiej, kosztowało do około gdz 16 5,44 zl benzyna a po po gdz 17 już 6, 06 zł za benzynę przy tej samej dostawie.
    Natomiast na LOTOS-ie była nowa dostawa ale hakerzy zatankowali komputery i nie mogą sprzedawać paliwa, tak bynajmniej tłumaczyli sprzedawcy na tej stacji.
    I jeszcze to że tankują tylko samochody, nie ma tankowania do kanistrów czy baniaków.
    Pierwsza panika; paliwo pewnie może nie stanieć, ale potem będzie można robić zapasy. Spokojnie, Polska nie jest atakowana.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Masz pomysł, czym zastąpić gaz (też butlowy) w wypadku wyłączenia prądu?
    Nie wiem dlaczego do mnie kierujesz to pytanie?

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Spokojnie, Polska nie jest atakowana.
    Do wczoraj to samo pisano o Ukrainie

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Trochę nie na temat ale
    Wywołany do tablicy prezydent FIFA Gianni Infantino zabrał głos. W czwartek wziął on udział w wideokonferencji.

    - Podobnie jak wszyscy, obudziliśmy się dziś rano i byliśmy zszokowani tym, co zobaczyliśmy. Ten temat był dziś poruszany na Radzie FIFA. Jesteśmy zaniepokojeni tym, co się dzieje i mamy nadzieję na przywrócenie pokoju na Ukrainie poprzez dialog. FIFA będzie nadal wyrażać solidarność z ludźmi dotkniętymi tym konfliktem - stwierdził Infantino.

    Szef FIFA wyraził nadzieję, że baraże (w tym mecz Rosja - Polska) zostaną rozegrane zgodnie z planem.


    Ankieta
    Czy reprezentacja Polski powinna pojechać na mecz z Rosją do Moskwy?
    Tak - %
    Nie, mecz powinien być rozegrany na neutralnym terenie - 13%
    Nie, Rosja powinna zostać wykluczona z baraży - 83%
    https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...fifa-ws-barazy
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie wiem dlaczego do mnie kierujesz to pytanie?
    Bo piszesz, że Rosja produkuje gaz w wątku z propozycją bojkotu rosyjskich produktów. Tylko pytam o alternatywę dla gazu jako osoba całkowicie uzależniona od prądu, a chętna na bojkot produktów z Rosji.

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Do wczoraj to samo pisano o Ukrainie
    Nie czytam takich fachowców. O ataku na Ukrainę, zagrożeniu przesmyku Suwalskiego z kierunku Białoruskiego czy "wyrąbaniu" kanału logistycznego przez Litwę mówi się od lat.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Pierwsza panika; paliwo pewnie może nie stanieć, ale potem będzie można robić zapasy. Spokojnie, Polska nie jest atakowana.
    Dla mnie to głupota bo po pierwsze na całe życie nie kupi się paliwa a po drugie zwiększony popyt poprzez panikujących zwiększa cenę.
    Gdy stałem w kolejce to usłyszałem taki hicior od jednego gościa - Panie ale na zbiorniku paliwa dojadę do połowy Niemiec

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Dla mnie to głupota bo po pierwsze na całe życie nie kupi się paliwa a po drugie zwiększony popyt poprzez panikujących zwiększa cenę.
    Gdy stałem w kolejce to usłyszałem taki hicior od jednego gościa - Panie ale na zbiorniku paliwa dojadę do połowy Niemiec
    Euro też zdrożało w ciągu kilkunastu godzin o 20gr. Ci co się mieli dorobić się dorobili i teraz juz tanieje. Jak nie wykluczą Ruskich ze Swftu to ropa, gaz i waluty nie zdrożenią zbyt wiele, a nie wykluczą ich bo za dużo straciłaby bogate zachodnie banki...

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.740

    Domyślnie

    A tymczasem Adolfy zablokowały wprowadzenie bana na swift , ciekawe co ? pewnie ruskim kibicują .

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony