dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 125
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Słowacja nie wydobywa węgla kamiennego, a brunatnego nie sprowadzamy
    Zresztą i tak chce skończyć z nim w 2023t
    Chodziło mi o Czechy a nie Słowację. W Czechach wydobywa sie węgiel odkrywkowo tak samo jak w Australii , wiec koszty wydobycia minimalne a wydajność wydobywcza olbrzymia.

    Czy ja wiem czy każdy chciałby Polski węgiel ?
    Ja nie ..

    Przez lata używałem węgla syberyskiego , używałem i z Kolumbii. Polski miałem kilka razy i był to najgorszy węgiel jaki miałem . Spiekał się jak cholera i był zanieczyszczony. Największy syf jaki miałem.

    Wydobycie węgla to olbrzymie zanieszyszczenie środowiska , olbrzymie problemy z wodą , zapadliska , zapadanie się zienii.
    Tak naprawdę olbrzymie koszty , które te koszty płacą WSZYSCY podatnicy bo olbrzymia kasa idzie na przywileje górnicze , na naprawę zniszczeń , odszkodowania i itd.

    Są kraje które mają węgiel ale go nie wydobywają bo stwierdziły że przy obecnych cenach i patrząc na koszty środowiska i koszty inne obecnie zupełnie się tego nie opłaca.

    Polska powinna budować elektrownie wodne. Aż się prosi aby wybudować elektrownie wodne na rzece Wisła (kiedyś były takie plany że miało być mnóśtwo elektrowni) ale oczywiście ekolodzy to uwalili i nie wiadomo kto jeszcze.

    W Polsce zamiast na węgiel powinno postawić się na atom i elektrownie wodne.

    Fotowoltaika , elektrownie waitrowe raczej jako dodatek ale nie główne zasilanie.

    Wiesz dla mnie skandalem jest przyznzwanie koncesji na wydobycie czy to chińczykom czy australijczykom.
    Jak można dobra naturalne które NALEŻĄ do wszystkich Polaków oddawać innym ?
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    kaszpir, jak proponujesz uzyskać niezależność energetyczną od ruskich?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    kaszpir, jak proponujesz uzyskać niezależność energetyczną od ruskich?
    To znaczy ?

    Gdybyśmy mieli własne elektrownie atomowe w Polsce , mieli wiele elektrowni wodnych to gaz i węgiel byłby nam prawie nie potrzebny.

    Wiec brać z Czech , Australii , Kolumbii.

    Jak dla mnie to nie powinno być dopłat do wymiany śmiechuchów na kotły na gaz a jedynie dopłaty do pomp ciepła.

    Od gazu/węgla powinno się odchodzić ..

    Gdyby to co dopłacamy do węgla przeznaczyc na dopłaty do fotowoltaiki to by się okazało by że każde gospodarstwo domowe by dostało taką dopłatę ..

    Co do rusków to znałem i poznałem wielu i ja nic nie mam do rusków. Normalni ludzi , którzy kulturowo są bardzo zbliżeni do nas.
    Problemem jest władza a na to obywatele nie mają wpływu.

    Jaki wpływ mamy na to co robi PIS ? ZADEN.

    Tak samo obywatele Rosji nie mają wpływu na to co robi Putin ..

    Ludzie chcą w pokoju żyć i tyle ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    i rosyjskiego węgla i jednoczesne wygaszanie polskich kopalń jest głupotą i hipokryzją. Skoro analitycy od wielu lat przestrzegają przed możliwą agresją Rosji, to jakim cudem nasz kraj jest zależny energetycznie od tejże Rosji, mając własne zasoby kopalin?
    Równie dobrze możesz pytać jakim cudem ktoś pozwolił na rozwalenie wywiadu i kontrwywiadu wojskowego, na unieważnianie kontraktów wojskowych, zdestabilizowanie oddziałów specjalnych.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Chodziło mi o Czechy a nie Słowację. W Czechach wydobywa sie węgiel odkrywkowo tak samo jak w Australii , wiec koszty wydobycia minimalne a wydajność wydobywcza olbrzymia.
    Skąd Ty bierzesz te informacje ?
    https://businessinsider.com.pl/firmy...ennego/y88xceh
    Odkrywkowo wydobywają tylko węgiel brunatny, którego Polska nie sprowadza.
    Czechy już od kilku lat nie eksportują węgla kamiennego...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 25-02-2022 o 11:06
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    No niestety dalej to trwa na dobre , myślę że wielcy już nas Ukrainę sprzedali oceniając tzw sankcje , to żadne sankcje tylko mydlenie oczów .
    Niestety oddali atom - fizyczną, realną broń, w zamian za bezpieczeństwo na papierze.

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Równie dobrze możesz pytać jakim cudem ktoś pozwolił na rozwalenie wywiadu i kontrwywiadu wojskowego, na unieważnianie kontraktów wojskowych, zdestabilizowanie oddziałów specjalnych.
    Wiele by można mówić, ale mi teraz chodzi o to, co można zrobić dla siebie, żeby powstrzymać lub choćby opóźnić wzrost wpływu Rosji na Europę. Myślałem, że może zbudowanie własnego domu, minimalnie zależnego od kopalin i od polityki ich dotyczącej będzie dobrym pomysłem.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    To znaczy ?

    Gdybyśmy mieli własne elektrownie atomowe w Polsce , mieli wiele elektrowni wodnych to gaz i węgiel byłby nam prawie nie potrzebny.

    Wiec brać z Czech , Australii , Kolumbii.

    Jak dla mnie to nie powinno być dopłat do wymiany śmiechuchów na kotły na gaz a jedynie dopłaty do pomp ciepła.

    Od gazu/węgla powinno się odchodzić ..

    Gdyby to co dopłacamy do węgla przeznaczyc na dopłaty do fotowoltaiki to by się okazało by że każde gospodarstwo domowe by dostało taką dopłatę ..

    Co do rusków to znałem i poznałem wielu i ja nic nie mam do rusków. Normalni ludzi , którzy kulturowo są bardzo zbliżeni do nas.
    Problemem jest władza a na to obywatele nie mają wpływu.

    Jaki wpływ mamy na to co robi PIS ? ZADEN.

    Tak samo obywatele Rosji nie mają wpływu na to co robi Putin ..

    Ludzie chcą w pokoju żyć i tyle ..
    Gdyby to, gdyby tamto... Jeśli by tylko poruszać się z obrębie tego forum łatwo zauważyć można, że niektórzy ludzie nie są zbyt odpowiedzialni, więc niby jak ci sami ludzie mają wybierać odpowiedzialną władzę? Już nie mówię nawet o bezpośrednim angażowaniu się w sprawy lokalne, inicjatywy obywatelskie itd.

    Zgadzam się, że PC plus PV to jest rozwiązanie, ale tylko przy świadomym budowaniu domu energooszczędnego. Elektrowni jądrowej nikt sobie w ogródku nie postawi, ale te 10 kWhp na dachu już tak. Do tego jakaś koza i problem 90% nowobudowanych domów rozwiązany - niezależność w kwestii ogrzewania domu i cwu osiągnięta. Tylko, że to nie jest najtańsze rozwiązanie pod względem kosztów instalacyjnych, a ciągle widzę po ludziach, że koszty są dla nich "show stopperem".

    W każdym razie ja dopiekłem Putinowi ile mogłem - nie biorę od niego ani gazu ani węgla, a i prąd z tego węgla docelowo zminimalizuję
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Od zawsze jest całkowity zakaz tankowania do baniaków czy kanistrów ..
    Nie ma takiego zakazu, to tylko lokalny sprzedawca mógł sobie wprowadzić takie ograniczenie.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    No cóż pewna część Polaków do debile , taka jest niestety prawda.
    To samo było 2 lata temu jak pojawił się Covid. W sklepach pustki , bo ludzie kupowali po 50 makaronów i itd i zapewne jeszcze wielu nie zdążyło zjeść tego co kupiło 2 lata temu a i tak większość już na śmietnik się nadaje ..
    I dzięki tym idiotom ceny poszybowały ..

    Teraz dzięki tym idiotom ceny paliwa pójdą w kosmos.
    I dzięki tym idiotom Putin będzie miał dużo więcej kasy na wojnę

    Ropa drożej od miesiąca ..

    A teraz prawo popytu i podaży.
    Dokładnie tak jak piszesz. Byłem dzisiaj w kilku marketach spożywczych, to co ludzie wyprawiają to jakaś paranoja, cukier, mąka, kasza kupują na kilogramami po kilkadziesiąt, dosłownie po kilkadziesiąt kilo.

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Wiele by można mówić, ale mi teraz chodzi o to, co można zrobić dla siebie, żeby powstrzymać lub choćby opóźnić wzrost wpływu Rosji na Europę. Myślałem, że może zbudowanie własnego domu, minimalnie zależnego od kopalin i od polityki ich dotyczącej będzie dobrym pomysłem.
    Zmienić władze ulegające Rosji.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Dokładnie tak jak piszesz. Byłem dzisiaj w kilku marketach spożywczych, to co ludzie wyprawiają to jakaś paranoja, cukier, mąka, kasza kupują na kilogramami po kilkadziesiąt, dosłownie po kilkadziesiąt kilo.
    Byłam dziś w Lidlu i spokój, półki pełne, nikt nie robił jakiś wielkich zakupów.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    U mnie też spokój
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Byłam dziś w Lidlu i spokój, półki pełne, nikt nie robił jakiś wielkich zakupów.
    Dokładnie chodzi o Biedronkę, Dino i Intermarché.

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Dokładnie chodzi o Biedronkę, Dino i Intermarché.
    Przecież sieć nie ma znaczenia. Jak ludzie w pwnice ruszaja ruszają, to wszedzie.
    Ja dziś byłem w Carrefour i Biedronce i nie było widać niczego nadzwyczajnego

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Dziś wybrałem nieco gotówki z bankomatu i przy nim stała mała kolejka, podobnie jak na stacji benzynowej (kilka minut czekania). Żadnego towaru nie brakuje, jedynie na Orlenie limit 50l per tankowanie.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Dokładnie chodzi o Biedronkę, Dino i Intermarché.
    Sądzę, że po prostu chodzi o okolice, gdzie ludzie mają skłonności do absurdalnej paniki lub działają wyjątkowo skuteczni agenci.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Przecież sieć nie ma znaczenia. Jak ludzie w pwnice ruszaja ruszają, to wszedzie.
    Ja dziś byłem w Carrefour i Biedronce i nie było widać niczego nadzwyczajnego
    Elfir napisała że była w Lidlu więc ja napisałem gdzie ja byłem.
    Sieć nie ma znaczenia ale już lokalizacja tak i tak np w Warszawie gdzie Biedronek jest bez liku zapewne nie będzie takiego natłoku jak w miejscowości na prowincji

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Sądzę, że po prostu chodzi o okolice, gdzie ludzie mają skłonności do absurdalnej paniki lub działają wyjątkowo skuteczni agenci.
    Raczej tak, bardziej chodzi o lokalizację.

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.770

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Niestety oddali atom - fizyczną, realną broń, w zamian za bezpieczeństwo na papierze.
    Zastanawia mnie jedno , Ukraina ma samoloty oraz drony to dlaczego most z Krymu do suskich nie leży pod wodą i to samo z portami na Krymie przecież tam powinni zrobić drugi Perl Harbor a potem następny ruch to wypad na ruskich i zniszczyć cały sprzęt który czeka na wyjazd , mają wywiad gdzie to stoi więc albo wojna albo chowanie sie w krzakach , dupiate dowódcy .

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony