dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 115 z 128
Pokaż wyniki od 2.281 do 2.300 z 2541
  1. #2281
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    90% tego co montuję od 5-7 lat (nie pamiętam) to sosna w okleinie dębowej i daje radę (nie miałem reklamacji) Kiedyś się mówiło, że okleina to zły pomysł na zewnątrz, teraz "jadą" na tym wszyscy.

    Hmm.. ten zamek polecałem, ale jedna z klientem wytknęła mi, że nie może teraz po cichu wejść do domu, bo on głośno się zatrzaskuje. Osobiście uwielbiam zamki automatyczne, ale kurczę.. znam lepsze! tylko szkoda że CAL używa konkurencyjnych...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #2282
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Ja się nie nastawiam na Doorsy. Po prostu taki katalog dostałem.

  3. #2283

    Domyślnie

    Fin dzięki bardzo za pomoc i rozwianie wątpliwości. Wybrana Jagienka, dąb na sośnie, winchester, z dostawką w refleksie, z AV3 no i oczywiście TOP Teraz tylko ekipa ?!

  4. #2284
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał surrow Zobacz post
    Fin dzięki bardzo za pomoc i rozwianie wątpliwości. Wybrana Jagienka, dąb na sośnie, winchester, z dostawką w refleksie, z AV3 no i oczywiście TOP Teraz tylko ekipa ?!
    Kurcze.. tu już nie pomogę. Kiedyś dla mnie tam pewniakiem był kolega znany z drzwi wewnętrznych - Robesspierre - ale od dawna jest na emigracji

    Zadzwoń do Cala, ew. bezpośrednio do kierownika regionu - fabryce też zależy by polecać najlepszych wykonawców. I to się tyczy większości firm
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #2285
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Czytałem dużo lecz nie znalazłem informacji mnie satysfakcjonującej. Drzwi Alu pełne, czarne w pełnym słońcu. Czyli muszą być wytrzymałe. Stał raczej odpada. Ma to być docelowo kotłownia. Mogę wybrać spośród trzech firm, wisniowski, Wikęd i aluhaus.

  6. #2286
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Aluminiowość Wikęda jest troszkę "inne", tzn. skrzydło ma budowę jak stalowe, tyle że pokryte jest blachą aluminiową.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #2287

    Domyślnie

    Wiśniowski i Aluhaus produkują drzwi na profilach. Wikęd ma drzwi na ramie drewnianej. Plus za niższą cenę i w zasadzie tyle zalet z drewnianej ramy w porównaniu do profili moim zdaniem. Za to można wyposażyć drzwi w więcej gadżetów jeśli ktoś lubi taki kierunek. Tak jak pisał fin - skrzydło ma budowę taką jak stalówki ale płaszcz zmienia się ze stali na aluminium.

  8. #2288
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cześć,

    Jaki powinien być otwór drzwiowy na skrzydło 100cm szerokości?

  9. #2289

    Domyślnie

    Witam,
    Mam do wymiany drzwi zewnętrzne na klatkach w "małych blokach" 4 klatki w każdej klatce 4 mieszkania. Z aluminium zrezygnowałem bo światło z 90 zrobi się 79 cm. Pozostały drzwi stalowe (drewno to inny budżet) i rozmyślam co wybrać. Czy drzwi Gerda, Martom czy może Wikęd. Te dwie pierwsze mają ościeżnicę stalowo drewnianą, z Wikędu wchodzi w grę Optimum. Dochodzi samozamykacz, elektrozaczep. Moim zdaniem izolacja może być gorsza ze względu na klatkę, ale w porównaniu do domu jednorodzinnego jest większy ruch (więcej otwierania) - zatem pytanie, które będą lepsze? Czy też w tej klasie (chcę się wyrobić w 3tys za drzwi +montaż) to nie ma większej różnicy? Drzwi są pod okapem więc deszcz niegroźny - to po lekturze wątków o problemach z uszczelkami.

  10. #2290
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emtebe Zobacz post
    Cześć,

    Jaki powinien być otwór drzwiowy na skrzydło 100cm szerokości?
    Ale na jakie drzwi? Jaki materiał a najlepiej jaki producent i model?
    Na pewno minimum 115cm.

  11. #2291
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeeenek Zobacz post
    Witam,
    Mam do wymiany drzwi zewnętrzne na klatkach w "małych blokach" 4 klatki w każdej klatce 4 mieszkania. Z aluminium zrezygnowałem bo światło z 90 zrobi się 79 cm. Pozostały drzwi stalowe (drewno to inny budżet) i rozmyślam co wybrać. Czy drzwi Gerda, Martom czy może Wikęd. Te dwie pierwsze mają ościeżnicę stalowo drewnianą, z Wikędu wchodzi w grę Optimum. Dochodzi samozamykacz, elektrozaczep. Moim zdaniem izolacja może być gorsza ze względu na klatkę, ale w porównaniu do domu jednorodzinnego jest większy ruch (więcej otwierania) - zatem pytanie, które będą lepsze? Czy też w tej klasie (chcę się wyrobić w 3tys za drzwi +montaż) to nie ma większej różnicy? Drzwi są pod okapem więc deszcz niegroźny - to po lekturze wątków o problemach z uszczelkami.
    Drzwi wejściowe do budynku wielorodzinnego? Tylko stal. Opcja to aluminium, które skreśliłeś.
    Ale stal nie w sensie Wikęd czy KMT ale raczej w rodzaju płaszczowych Wiśniowskiego.

  12. #2292
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emtebe Zobacz post
    Cześć,

    Jaki powinien być otwór drzwiowy na skrzydło 100cm szerokości?
    Wg katalogu. Poważnie. Nie ma dziś jednego standardu. Np. popularne drzwi stalowe o gr 5-6cm dla "Setek" potrzebują ok 112cm . Ale mało kto je kupuje do nowego domu. Lepsze serie już w zależności od wersji - od 115 do 118. Drewno podobnie. A najlepsze serie stalowych... nie zawsze występują w rozmiarze 100 (brak tak szerokiej blachy )
    Także najpierw wybierz drzwi a potem rób otwór.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #2293
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magda19831

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    okolice Krakowa
    Kod pocztowy
    32-100
    Posty
    12

    Domyślnie

    Przymierzam się do wymiany drzwi wejściowych. Kolor antracyt , południowa strona. Drzwi drewniane nie są brane pod uwagę - w grę wchodzą stalowe lub aluminiowe . Cena aluminiowych dwa razy droższa od stalowych i teraz pytanie czy warto ? Czy drzwi bezprzylgowe z ukrytymi zawiasami występują tylko w stolarce aluminiowej czy może jest jakiś producent drzwi stalowych ?

  14. #2294
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jest. Np.: Wikęd.
    Czy warto dopłacać do alu? Nie zawsze.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #2295

    Domyślnie

    Cytat Napisał magda19831 Zobacz post
    Przymierzam się do wymiany drzwi wejściowych. Kolor antracyt , południowa strona. Drzwi drewniane nie są brane pod uwagę - w grę wchodzą stalowe lub aluminiowe . Cena aluminiowych dwa razy droższa od stalowych i teraz pytanie czy warto ? Czy drzwi bezprzylgowe z ukrytymi zawiasami występują tylko w stolarce aluminiowej czy może jest jakiś producent drzwi stalowych ?
    Witam. Ciężko znaleźć optymalne rozwiązanie w oparciu o tak mało informacji. Drzwi stalowe mogą być zwykłe marketowe za 1000 pln komplet, a także ciepłe i konkretnie doposażone za 5000 pln, Jeśli pomnożymy cenę tych pierwszych, to uzbieramy jedynie na dopłatę do ukrytych zawiasów w drzwiach aluminiowych, jeśli pomnożymy cenę tych drugich to już jest w czym wybierać. Pytanie jakim operujemy budżetem i czy kwota np. 1500 pln za obustronnie licowane skrzydło z ościeżnicą i ukryty zawias w aluminiowych to dużo. Może zaistnieć taka sytuacja, że bogato dozbrojona stalówka na ukrytym zawiasie z pochwytem wyjdzie w cenie rasowego alu z klamką. Pozdrawiam

  16. #2296
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magda19831

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    okolice Krakowa
    Kod pocztowy
    32-100
    Posty
    12

    Domyślnie

    Drzwi stalowe Martom Szer 90cm z pochwytem i elektrozaczepem wycena 4000zl ( jedna do tego martomu nie jestem przekonana), dor pol drzwi aluminiowe zlicowane 7300zl . Wystarczy ze drzwi będą zlicowane od frontu. Budżet 7000-7500zl

  17. #2297
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magda19831

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    okolice Krakowa
    Kod pocztowy
    32-100
    Posty
    12

    Domyślnie

    Byłam w salonie wikęd i powiedzieli ze nie maja w ofercie stalowych zlicowanych ani aluminiowych

  18. #2298
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A to chodzi o zlicowane.. moje zdziwienie wynika z faktu, że wcześniej nie było o tym słowa. Zakładam, że pogadaliście sobie na priw.

    W tej sytuacji klasyczne stalowe drzwi nie wchodzą w grę. Zostaje aluminium.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #2299

    Domyślnie

    Cytat Napisał magda19831 Zobacz post
    Przymierzam się do wymiany drzwi wejściowych. Kolor antracyt , południowa strona. Drzwi drewniane nie są brane pod uwagę - w grę wchodzą stalowe lub aluminiowe . Cena aluminiowych dwa razy droższa od stalowych i teraz pytanie czy warto ? Czy drzwi bezprzylgowe z ukrytymi zawiasami występują tylko w stolarce aluminiowej czy może jest jakiś producent drzwi stalowych ?
    Wspomniany Wikęd ma ukryte zawiasy. Występuje też w wersji alu. Tylko nie produkują drzwi bezprzylgowych. Ogólnie bezprzylgowe drzwi zewnętrzne odeszły dawno temu do lamusa ze względu na swoje parametry - choćby szczelność. Aluminiowych drzwi też nie zawsze opłaca się montować - np. w starszym domu gdzie innymi drogami ciepło ucieka na potęgę. Tam będą lepsze zwykłe stalówki ale zamontowane choćby na ciepłej podwalinie (purenit / klinaryt).

  20. #2300

    Domyślnie

    Cytat Napisał magda19831 Zobacz post
    Drzwi stalowe Martom Szer 90cm z pochwytem i elektrozaczepem wycena 4000zl ( jedna do tego martomu nie jestem przekonana), dor pol drzwi aluminiowe zlicowane 7300zl . Wystarczy ze drzwi będą zlicowane od frontu. Budżet 7000-7500zl
    Witam.

    Niestety w tej kwocie będzie bardzo ciężko skonfigurować drzwi aluminiowe w preferowanym wyposażeniu, gdyż w większości przypadków są to pułapy startowe u producentów w tym materiale przeważnie za drzwi płaskie lub frez i klamka obustronna. Mogę tu zaproponować 2 rozwiązania :

    1. KMT Moderno 88. Wykonane z ciepłych profili aluminiowych 4 i 5 komorowych. Systemodawcą profilu jest KMT. Skrzydło 88mm wypełnione sezonowanym wsadem PUR na lico obustronnym, z zawiasem ukrytym w standardzie, poszycie 3mm z obu stron, aplikacje w pod frezowaniu. 20 kolorów RAL. Zamek 3 punktowy GU Secury automatic z regulowanym dociskiem, możliwa rozbudowa o naświetla. Startują od 5805 pln netto za komplet płaskie z klamką i można skonfigurować je sobie w konfiguratorze w oparciu o edytor graficzny. Kilka sprzedałem i bardzo ładnie chodzą.

    https://kmt-zamowienia.pl/Home/Guest

    2. M&S AL PRACTIC 68. Wykonane z ciepłych profili aluminiowych Ponzio PE 68HI. Skrzydło 68mm wypełnione piana poliestrową na lico tylko od zewnątrz z zawiasem skrzydełkowym - nawierzchniowym lub rolkowym opcjonalnie, poszycie 3mm zew, 2mm wew. 4 kolory RAL, zasuwnica 3 punktowa (bodajże KFV) z regulowanym dociskiem, możliwa rozbudowa o naświetla. Startują od 5749 pln netto za komplet z klamką w promocyjnej cenie. Sprzedaje kolega w Szczecinie i również chwali, że ładnie chodzą. Więcej info :

    http://www.ms.pl/produkty/drzwi_wejsciowe_al_practic_68

    W niższej cenie raczej nic sensownego w alu nie dostaniemy, chyba, że lokalnie ogarnia temat jakiś mniejszy producent.
    Stalowych na lico ( poza Chińczykiem )nigdy nie spotkałem, ukryty zawias jest dostępny, ale w mojej ocenie wysokość dopłaty mija się z celem. Pozdrawiam.

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    A to chodzi o zlicowane.. moje zdziwienie wynika z faktu, że wcześniej nie było o tym słowa. Zakładam, że pogadaliście sobie na priw.

    W tej sytuacji klasyczne stalowe drzwi nie wchodzą w grę. Zostaje aluminium.
    Witam.

    Nie rozmawialiśmy na priw. Szedłem drogą dedukcji w nawiązaniu do użytego w poście słowa bezprzylgowe = zlicowane skrzydło z płaszczyzną ościeżnicy. Pozdrawiam.

Strona 115 z 128

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony