dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 114 z 128
Pokaż wyniki od 2.261 do 2.280 z 2541
  1. #2261

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    zastanawiam się nad wyborem drzwi zewnętrznym, rozważam stalówki Wikęda lub drewniane Barańskiego. Drzwi KMT PLUS 75 Passive odpadają bo otwór drzwiowy jest niestandardowy.

    Drzwi w takiej konfiguracji jak na rysunku:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Drzwi.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	6,8 KB
ID:	444348

    Miałam wycenę drzwi drewnianych z drewna merati o gr. 102 mm firmy AFB, ideał ale zabiła mnie cena

    Drzwi Barańskiego gr. drzwi 78 mm. Drzwi Wikęd OPTIMUM TERMO.

    Może ktoś pomoże i porówna, bo nie znam opinii o Barańskim.

  2. #2262
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie lubię Barańskiego, za to że ma w produkcji, w tym w katalogu parę starych naleciałości. Np. klamki nienadające się do drzwi zewnętrznych. Jeśli Ci takie wyceniono, to koniecznie zmień. Mimo tego niedługo będę coś od nich montował, bo cena jest adekwatna. Ale na pewno nie są to drzwi premium. Jedynie aspirują.
    Mój typ: drewniany CAL nie ma takich "min" w opcjach.
    Wikęd z serii Optimum wydaje się być niezły. Do niedawna polecałem Termio Prestige, ale przestałem, bo w kolorach antracytowych (większość sprzedaży) za bardzo widać przełamanie blachy na ramie drewnianej.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #2263

    Domyślnie

    Co do drewna to Urzędowski lub CAL będzie lepsze od Barańskiego. Ja też jakoś ostatnio boczę się na te drzwi. KMT jakościowo OK ale jak rozmiar nie pasuje to alternatywnie w/w Wikęd może podejdzie. Optimum + termo + naświetle to dobry zestaw. Co do Termo Prestige Lux to i mi się trafiło kilka sztuk z widocznym ramiakiem i to tylko właśnie w antracycie. Czyli nie jestem sam w tym jak widać. Ale z tym ramiakiem to też jest tak, że nie pod każdym kątem miałem to widoczne. Nie wiem jak jest u innych ale kilka fotek widziałem na fejsie z takimi ramiakami.

  4. #2264

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc
    Zapewne stanie na Wikęd OPTIMUM TERMO, ze względu na stosunek jakości do ceny.

  5. #2265

    Domyślnie

    Proszę o pomoc (finlandia) dostałem ofertę na drzwi CAL Longinus arctic 90 mm - skrzydło 90 cm, klamka AXA diva, wkładka z gałką, TOP, szczelny montaż na purenicie 10 cm.
    Cena 7,5 tyś . Drogo czy bardzo drogo ? Warto dokładać te 3 tyś ? Czy może brać Wiked optimum termo?
    Ostatnio edytowane przez manitou ; 18-06-2020 o 21:34

  6. #2266
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Przy tak skąpych informacjach mógłbym napisać po handlarzynowemu: "u mnie by kosztowały 5300zł i to bez rabatu". No dobrze, w dalszej rozmowie by wyszło, że to cena za standard "termo" który polecam jako wystarczający. Arctic + 700zł. A może jakaś bardziej wyszukana klamka i wkładka za 400+? Albo 100% dębu za 900+? No nie mówię już o jakimś pochwycie i innych dodatkach.. .

    Także widzisz - sucha cena bywa bardzo złudna. To jakby powiedzieć: kupuję mercedesa kl. C za 140 tys. Czy warto dopłacać 55 tys. do Skody?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #2267

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Przy tak skąpych informacjach mógłbym napisać po handlarzynowemu: "u mnie by kosztowały 5300zł i to bez rabatu". No dobrze, w dalszej rozmowie by wyszło, że to cena za standard "termo" który polecam jako wystarczający. Arctic + 700zł. A może jakaś bardziej wyszukana klamka i wkładka za 400+? Albo 100% dębu za 900+? No nie mówię już o jakimś pochwycie i innych dodatkach.. .

    Także widzisz - sucha cena bywa bardzo złudna. To jakby powiedzieć: kupuję mercedesa kl. C za 140 tys. Czy warto dopłacać 55 tys. do Skody?
    Przesyłam zdjęcie oferty na TERMO. Mógłbyś ocenić?

  8. #2268
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    "Zmusiłeś" mnie do sięgnięcia do katalogu, ale to dobrze, bo ostatnio jestem oderwany od rzeczywistości
    TO co jest w tej wycenie, to zwykłe wartości katalogowe. Osobiście jestem zwolennikiem rabatów, ale bez przesady co do wielkości, bo takie rzędu kilkunastu % oznaczają zwykle kontakt z hurtownikami lub rynkowymi chuliganami (ze wszystkimi złymi cechami), a nie profesjonalnymi salonami.

    Do tego nie potrafię odnieść się do ostatniego dopisku: montaż szczelny na purenicie 10cm - koszt 800zł. Zakładam, że ten purenit domawiany jest dodatkowo (260zł), a wtedy dobre wykonanie jest tego warte.

    Zastanawia mnie jeszcze kwestia okuć: masz je naliczone normalnie, ale w tej chwili jest promocja (99 zł za komplet zamiast ponad 500). Z tym, że nie wszystko mi tu pasuje w sumach, ale można zapytać u oferenta o to:
    https://www.drzwi-cal.pl/promocje/sk...-zewnetrznych/
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #2269
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pstawik

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    189

    Domyślnie

    Prośba o poradę: czy jest sens dopłacać 1100zł do drzwi aluminiowych (seria INOX) Wiked (Termo prstige)? Czy ta kwota ma jakieś realne odzwierciedlenie w jakości?

  10. #2270
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał pstawik Zobacz post
    Prośba o poradę: czy jest sens dopłacać 1100zł do drzwi aluminiowych (seria INOX) Wiked (Termo prstige)? Czy ta kwota ma jakieś realne odzwierciedlenie w jakości?
    Moim zdaniem nie ma żadnego. Drzwi są nieznacznie lżejsze. Pewnie trwalsze pod kątem korozji (i tak je raczej wcześniej wymienisz z powodu ogólnych zniszczeń).

    Zalety są wizualne. Delikatniejsze ramki, zlicowane z płaszczem skrzydła wstawki. Kwestia gustu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #2271
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Odpowiedź na post sprzed paru minut (post jest usunięty w całości z powodu spamu):
    Cytat Napisał AleSzklo192837465 Zobacz post
    Ja ostatnio zalozylem Drzwi szklane kupione w Krakowie są naprawdę ładne

    Jakby ktos chcial to zamowilem je z tej strony:
    Jasne! Już Ci wierzymy! I zupełnie przypadkiem założyłeś konto na forum z nickiem podobnym do reklamowanej strony.. a do tego piszesz o drzwiach wewnętrznych całoszklanych w wątku o drzwiach zewnętrznych. Pozazdrościć "poziomu"
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #2272

    Domyślnie Co wybrać

    Proszę Was po raz kolejny o pomoc. Tynki zrobione, wylewki lada dzień, więc pora na drzwi, a ja mam mętlik w głowie. Po Waszych sugestiach poszerzyłem otwór drzwiowy do 140 cm i już byłem zdecydowany na CAL'a z naświetlem. Pojawiło się jednak ale, strasznie operuje u mnie teraz zachodnie słońce i mimo zadaszenia tymczasowe drzwi budowlane są tak nagrzane,że nie sposób ich dotknąć. Zobaczyłem też, u kuzyna, jak od strony zachodniej wyglądają drewniane okna Sokółki po kilku latach i zwątpiłem czy drewniane drzwi u mnie dadzą radę. Teraz piszecie, że Wikęd Prestige w antracycie to nie za bardzo. No i co tu zamówić, Budżet max 8000. Sprzedawca który ma w ofercie Wikęda i KMT zachwala "nowość" w świetnej cenie, a mianowicie aluminiowe KMT Moderno 88. Co Wy na to.

  13. #2273
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Moderno? To zdaje się aluminiowe, bo nie widzę ich w podstawowym katalogu. Już wspomniałem - podoba mi się fakt, że KMT wprowadza zamek GU Automatic, ale sam fakt dobrej skrzyni biegów nie zagwarantuje, że cały pojazd będzie extra. Moje doświadczenia z KMT są różne i wiem, że z niezłymi pomysłami potrafią połączyć kompletne klapy. Tu niedawno o tym pisałem: https://forum.muratordom.pl/showthre...term-90-opinie
    Zmiana firmy nie sprawi, że słońce przestanie na nich operować...

    Ps. Szkoda, że nie masz znajomych z oknami Urzędowskiego, bo te jakbyś zobaczył nawet po kilkunastu latach to nie miałbyś tych wątpliwości.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #2274

    Domyślnie

    Tak Moderano to drzwi aluminiowe. Dziwne, że nie ma ich w głównym katalogu bo są w ofercie ponoć od 2018. Znalazłem je w jakimś pobocznym katalogu. Cena naprawdę bardzo atrakcyjna (jak na alu) a tak mało o nich wiadomo. Sądziłem że Sokółka to TOP jeśli chodzi o okna drewniane, a tu taka kicha. Podoba mi się prosta Jagienka z Cal'a z naświetlem wygadałaby ekstra . Skoro mówisz, że Cal na zachodniej (ale zadaszonej) elewacji da radę to pewnie tak jest. W końcu zamontowałeś niejedne takie drzwi i wiesz jak sprawują się po latach. Chyba zaryzykuję

  15. #2275
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Widziałem Moderno na Budmie (w tym i ub roku), ale tak jak napisałem - nie jestem przekonany mimo obiecującego wyglądu. Tak samo nieźle wyglądają Supertherm90, ale to samo.. Może to krzywdzące, ale przy KMT pozostanę w segmencie tańszych wyrobów.

    Cal da radę. Oni dbają o szczegóły, a budżet 8 tys ma prawo już być wymagający. Ze swojej strony zawsze polecam TOP+ jedna warstwa purenitu (sięga łącznie 13cm poniżej poziomo O), ew. dodatkowe purenity (100zł za wysokość 5cm x mb) lub podmurowanie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #2276
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Cześć!
    Szukam czegoś w tym stylu
    https://www.doorsy.pl/produkt/bianco-04-2c/
    Co polecacie? I co lepsze? Drewno czy alu?

  17. #2277
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    W "tym stylu" oznacza dwukolor i wzór z szybą?
    Rzuciłem okien na link. No ładny wynik Uw, ale brak info o szczelności, a DWU na ich stronie nie znalazłem.
    Natomiast jeśli chodzi o dobór, to dopiero drzwi w standardzie 3 są u nich ok. A tak to wygląda, że w standardzie 1 i 2 są słabe punkty (okucia). No ale standatd 3 jest o 2 tys droższy od 1.....
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #2278
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Tak. "W tym stylu" oznacza dwukolor. Szyba niekoniecznie. Jestem zwolennikiem pełnych. To była propozycja od dostawcy okien.

  19. #2279
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie lubię firm z tamtego regionu (Warmia ) bo powtarzają ciągle ten sam błąd doboru okuć. Np. klamka Hoppe, model London. Prawie "taka sama" jak w Urzędowskm, ale to prawie oznacza blisko 100 Euro różnicy w cenie i adekwatnie tego, co się dostaje (jedna to klamka do drzwi wewnętrznych bez zabezpieczeń, a druga niemal najwyższy model okucia antywłamaniowego). To wynika to z ceny i jednocześnie udawanie produktu premium.
    Dlatego napisałem, że w Doorsach sensownie wygląda dopiero standard III (dopiero w nim jest okucie bezpieczne).

    Ciekawy jestem deklaracji Doorsów na szczelność. Zarówno tej na powietrze jak i wodę, bo widziałem już parę DWU podobnych firm z żenująco niską wodoszczelnością (drzwi mają prawo przeciekać przy byle mżawce)

    Ps. Nie mam co polecić. Nie będę pisał w każdym poście swojego typu. Wydaj się być najtańszym wybranie drzwi stalowych. Szyba i aplikacja w pionie ułatwia ich wykonanie..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #2280

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Widziałem Moderno na Budmie (w tym i ub roku), ale tak jak napisałem - nie jestem przekonany mimo obiecującego wyglądu. Tak samo nieźle wyglądają Supertherm90, ale to samo.. Może to krzywdzące, ale przy KMT pozostanę w segmencie tańszych wyrobów.

    Cal da radę. Oni dbają o szczegóły, a budżet 8 tys ma prawo już być wymagający. Ze swojej strony zawsze polecam TOP+ jedna warstwa purenitu (sięga łącznie 13cm poniżej poziomo O), ew. dodatkowe purenity (100zł za wysokość 5cm x mb) lub podmurowanie.
    A czy warto inwestować w wersję dębową w tych drzwiach czy sosna wystarczy, Są jakieś "namacalne" różnice? No i zamek automatyczny, warto dopłacić do wersji Termo 250 zł netto. Zamawiam drzwi ze zwykłymi klamkami obustronnie ?

Strona 114 z 128

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony