dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 125 z 128
Pokaż wyniki od 2.481 do 2.500 z 2541
  1. #2481

    Domyślnie

    To tak trochę wygląda jakby KMT miało mieć sporo tańszy i gorszy produkt od Wikędu, a tak nie jest. Mają trochę inną filozofię produkcji i wg. mnie jak ktoś nie znajdzie czegoś w Wikędzie to chętnie poszuka tego w KMT. Ogółem jak przychodzą do mnie Klienci to w pierwszym wizualnym porównaniu Wikęd wypada lepiej, bo i moim zdaniem jest estetyczniej wykonany. Druga rzecz to cena do tego co się dostaje - i tu zależnie od serii ale Wikęd w mojej ocenie tutaj też wygrywa. Jeszcze jedna ważna kwestia - mimo opinii od Klientów ja lubię jednak posłuchać też tego co mówią koledzy z branży, bo zwyczajowo Klient w swoim życiu ma 2, może 3 komplety drzwi. My jednak stykamy się z różnymi markami i rozwiązaniami na co dzień i łatwiej jest nam porównać aktualnie zastosowane rozwiązania - choćby to co podniósł Fin - wsad vs pianka dwuskładnikowa aplikowana w puszkę.

  2. #2482

    Domyślnie

    Stoję przed wyborem drzwi zewnętrznych. Wczoraj byłem w salonie w, którym zamawiałem okna i doradzono mi drzwi firmy Wikęd. Wybrane i wycenione 2 modele: jeden zwykły, pełny bez żadnych "bajerów" do kotłowni za ok 2600zł z montażem i drzwi główne 90tki w sumie też bez jakichś większych bajerów za ok 7000zł.

    Czy te ceny są akceptowalne? Trochę mnie przeraziły drzwi wejściowe bez żadnego doświetlenia, pochwytów, elektrozamków itp. za takie pieniądze. Czy Gerda, Martom czy KMT zaoferuje coś podobnego za niższą cenę? A przede wszystkim co będzie lepszej jakości?

  3. #2483
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patrykj70 Zobacz post
    Stoję przed wyborem drzwi zewnętrznych. Wczoraj byłem w salonie w, którym zamawiałem okna i doradzono mi drzwi firmy Wikęd. Wybrane i wycenione 2 modele: jeden zwykły, pełny bez żadnych "bajerów" do kotłowni za ok 2600zł z montażem i drzwi główne 90tki w sumie też bez jakichś większych bajerów za ok 7000zł.

    Czy te ceny są akceptowalne? Trochę mnie przeraziły drzwi wejściowe bez żadnego doświetlenia, pochwytów, elektrozamków itp. za takie pieniądze. Czy Gerda, Martom czy KMT zaoferuje coś podobnego za niższą cenę? A przede wszystkim co będzie lepszej jakości?
    O ile pierwsze drzwi masz w cenie normalnej (katalogowej, zakładam że to Wikęd Premium wz 1) - to drugie za 7 tys. już mogą być różne.. Po prostu brakuje danych. Jaka seria, jaki model, dodatki.. Możesz mieć drzwi kosztujące katalogowo 2000zł z marżą 330% lub model za7 tys .katalogowo z extra dodatkami i rabatem.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #2484

    Domyślnie

    Pierwsze drzwi to Wikęd 01 PREMIUM z czarną klamką MAGNUS.
    Drugie drzwi to Wikęd 47 OPTIMUM TERMO z czarną ramką, szybą reflex brąz, aplikacją lacobel black, czarną klamką MAGNUS.

    Ogólnie warto kupić drzwi tej firmy? Opinie są różne, a na google w ogóle mało jest pozytywnych niestety...

    Dodam, że podane przeze mnie ceny z poprzedniego posta są z montażem oraz ciepłą podwaliną 24cm.
    Ostatnio edytowane przez Patrykj70 ; 15-03-2022 o 13:16

  5. #2485
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Takie info zmienia postać rzeczy, bo widać że musi być uwzględniony przyzwoity rabat. Pewnie nie najwyższy jaki jest możliwy, ale częściej spotykam brak rabatu niż wyższe. Aha, jeśli czarna klamka, to czemu nie czarna wkładka za kolejną setkę dopłaty?

    Ogólnie - warto. Od zawsze odbieram tą firmę pozytywnie i zaczęło się dawno temu, an tym forum. I tu dominują pozytywne opinie.

    Jest trochę sprzedawców mówiących: "wszytko tylko nie Wikęd". Chciałbym poznać ich historię (i to jak często zmieniają dostawców), bo mam wrażenie, że długo nie działają z konkretną marką.

    Martom i KMT - znajdziesz podobne drzwi, ale w zbliżonej cenie (nie spodziewam się różnic większych niż 100-200zł za porównywalną konfigurację.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #2486
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jubilerr

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    65

    Domyślnie

    Panowie czym doczyścic drzwi Wikęd Optima thermo gładkie z zaprawy do klejenia siatki? Zaprawa sprzed zimy, ekipa ubrudzila drzwi i zakryła folią, ekipa pogoniona za inne babole a ja nie mogę domyć.

    Na infolinii Wikęd polecają 3M Citrus ale w opisie produktu nie ma wzmianki o takich klejach, może polecacie coś innego?

  7. #2487

    Domyślnie

    Moja małżonka przypadkiem pomalowała drzwi, farbą ścienną. Od tapicerów dowiedziałem się że wszelkie zabrudzenia (np. po kleju) czyszczą płynem "clean" firmy Spray-kon.
    Przyznam że sceptycznie podchodziłem do produktu jednak cała farba została usunięta. Opakowanie 1l w ubiegłym roku płaciłem około 20zł.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  8. #2488

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patrykj70 Zobacz post
    Pierwsze drzwi to Wikęd 01 PREMIUM z czarną klamką MAGNUS.
    Drugie drzwi to Wikęd 47 OPTIMUM TERMO z czarną ramką, szybą reflex brąz, aplikacją lacobel black, czarną klamką MAGNUS.

    Ogólnie warto kupić drzwi tej firmy? Opinie są różne, a na google w ogóle mało jest pozytywnych niestety...

    Dodam, że podane przeze mnie ceny z poprzedniego posta są z montażem oraz ciepłą podwaliną 24cm.
    Cena wydaje mi się OK. Możesz sobie samodzielnie wycenić drzwi w konfiguratorze na ich stronie:
    https://wiked.pl/konfigurator-drzwi/

    Jubilerr - zobacz to co proponują Ci z Wikędu. Znają swoje drzwi i jednak raczej nie jesteś pierwszą osobą co do nich pisze w tej sprawie . Ja zacząłbym od namoczenia zaprawy. Gąba, wiaderko z wodą i lekko podotykaj te zaschnięte ślady. Nie szoruj, bo porysujesz drzwi. Często płucz gąbeczkę aby pozbyć się ziaren piasku z niej.

    Jak Ci się uda usunąć to wrzuć może zdjęcia przed i po oraz środek jaki wybrałeś. Innym też się przyda taka wskazówka.

  9. #2489
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dymek153

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    S
    Posty
    112

    Domyślnie

    Zamontowałem dwie sztuki wikęda termo prestige lux montaż bardzo prosty. Drzwi przyjechały z fabryki złożone. Jedne musiałem poprawić zbyt mocno klina wbiłem i skręciła się belka lekko obcierał zamek o plastik w okuciu. Akustycznie bardzo fajnie ościeżnica mocna alu + okleina (trzeba uważać przy szpachlowaniu )

    Pozdrawiam finlandia, theme i innych

  10. #2490

    Domyślnie

    Dzień dobry

    chcę wymienić drzwi w domu jednorodzinnym. Drzwi otwierane do wewnątrz. Jak drzwi wybrać do 6000 zł (zakładam ewentualne dokupienie dodatkowych jakiś opcji). W tej chwili ma drzwi drewniane, które są kompletnie nieszczelne. Co znawcy forumowi by polecili? Na co zwrócić uwagę, a może dopłacić do czegoś? Montaż drzwi w Rudzie Śląskiej.

  11. #2491
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cóż, wbrew temu co napisałeś: ja bym wybrał drewniane, ale dobre.
    Ty masz po prostu nieszczelne drzwi, niezależnie od materiału.
    Zwróć uwagę na wodoszczelność. Otwieranie do wewnątrz w tanich konstrukcjach ma słaby konstrukcyjnie próg.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #2492

    Domyślnie

    Warto tutaj byłoby wspomnieć o konieczności zadaszenia skrzydła oraz ewentualnym okapniku.
    Kolejna kwestia to poprawny montaż i regulacja. Marka czy technologia to będzie kolejny krok wyboru. W tym budżecie zmieścisz się z drzwiami z CALa czy Barańskiego, choć tutaj jakość będzie niższa jak w CALu. W stalówkach masz popularny Wikęd, Mar-Tom i ewentualnie KMT.
    Ważna kwestia tego co masz pod progiem i czy możesz ewentualnie przerobić to w ten sposób aby dać ciepłą podwalinę np. z purenitu lub klinarytu.

  13. #2493

    Domyślnie

    Dobrze wiedzieć, że pod progiem też cos trzeba wymodzić. Jak znam mojego dewelopera to bez problemu wstawię coś pod próg. Jaką firmę montażową ze Śląska wybrać?

  14. #2494

    Domyślnie

    Pewnie deweloper będzie Ci drzwi wstawiał skoro buduje Twój dom. Ewentualnie podnajmie sobie jakąś firmę zależności od jego zakresu prac.
    Co do podwalin to temat uważam za konieczny i warto iść w to co ma dany producent. Większość ma podwaliny wyprofilowane pod progi i to jest spoko. Profile prostokątne też można montować z powodzeniem ale po co kombinować skoro są gotowce. Wiadomo, że jak ktoś się uprze w CALu na klinaryt, albo w Wikędzie na purenit to trzeba będzie kupić taką "ślepą" belkę, bo te firmy proponują odwrotnie takie podwaliny. W starszym katalogu CALa miałeś fajny przekrój całego systemu TOP - jakiej firmy byś nie montował to warto zerknąć na ten schemat.

  15. #2495

    Domyślnie

    Witam

    Przymierzam się do kupna drzwi zewnętrznych do nowo budowanego domu. Drzwi główne frontowe oraz tylne do pomieszczenia technicznego.

    Drzwi główne:
    Wejście do domu od wschodu, wejście cofnięte w bryłę budynku także daszek jest. Drzwi otwierane na zewnątrz. Podczas budowy dołóżyliśmy więcej izolacji w podłogę i finalnie wysokość drzwi jest niestandardowa tj 208cm. Wiatrołap otwarty, dom ogrzewany będzie klimatyzacją, także zależy nam aby drzwi były jak najbardziej szczelne. Szerokość otworu 120cm. Jako laik w tej dziedzinie nie mam pojęcia jak się do tego zabrać, na ten moment oglądaliśmy drzwi ale bardziej pod względem wizualnym, nie wchodziliśmy w sczegóły szczelnych, ciepłych montażu, przenikalności itd. Chcemy aby drzwi lub poszerzenie jeśli otwór nie jest za wąski miały przeszklenie, aby móc zajrzeć kto stoi po drugiej stronie drzwi. Jeśli w tej wnęce nie da rady na poszerzenie to bierzemy pod uwagę również drzwi z małym przeszkleniem. Z zewnątrz myśleliśmy o podchwycie, a od wewnątrz klamka. Możecie podzielić się swoją wiedzą, zasugerować jakąś firmę ? Budowa woj. wielkopolskie, okolice Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego, jeśli była by w tej okolicy jakaś firma godna polecenia. Firma która montowała okna również posiada w sprzedaży drzwi, ale nie byłem do końca zadowolony z współpracy i chciałbym zamówić drzwi od kogoś innego.

    Drzwi tylne.

    Drzwi otwierane na zewnątrz, od strony zachodu, pomiesczenie nie będzie ogrzewane, także przydały by się również cieplejsze drzwi. Tutaj model wybierzemy jak najprostszy bez dodatkowych opcji. Szerokośc otworu 90 cm. wysokość jak przy głównych 208cm. Posadzki będą wylewane w czerwcu, fachowiec od podłogi mówił że zostawi miejsce na ciepłą podwaline w obu drzwiach.

    Kwota o jakiej myśleliśmy to około 12 tyś za frontowe i tylne drzwi. Nie wiem jak cena będzie się wahać pomiędzy głównymi drzwiami, a tylnymi 8 tyś przód ? 4 tyś tył ? Jeśli będzie warto trochę dołożyć do lepszej opcji to rozważymy takie rozwiązanie.

    Z góry dziękuję za podzielenie się wiedzą

  16. #2496

    Domyślnie

    Do nieogrzewanego pomieszczenia drzwi nie muszą być szczególnie ciepłe bo temperatura i tak będzie spadać.

  17. #2497

    Domyślnie

    Witam,

    Mam nadzieję, że w tym miejscu ktoś poświęci chwilę swojego czasu i pomoże mi w temacie drzwi zewnętrznych.
    Łącznie potrzebuje 3 sztuki:

    1. Drzwi wejściowe - 1620x2100
    2. Drzwi wej. do pom. gospodarczego z otworem nawiewnym zabezpieczonym siatką - 900 x 2000
    3. Drzwi wej. do garażu wolnostojącego - nieogrzewanego - 900 x 2000

    Celowałem w drzwi aluminiowe, nowoczesny desing, bez żadnych udziwnień typu szybki, okienka, paski, prążki itp.

    Bramy garażowe zamówiłem z Wiśniowskiego w kolorze Modern Black i tej kolorystyki chciałbym się trzymać przy drzwiach.
    Avanport, Wiśniowski - te dwie marki brałem pod uwagę, ale może fachowcy tutaj skierują mnie na "lepsze" tory i pomogą dokonać wyboru?

    Z góry dziękuje!

  18. #2498
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wydaje się, że wstępne wybory masz już za sobą, także w czym problem? nie słyszałem by ktoś narzekał na drzwi Wiśniowski. Drugiej marki nie znam.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #2499

    Domyślnie

    Czy ktokolwiek produkuje drzwi wejściowe zewnętrzne na klatkę schodową ale o wysokości ok. 1,85 m które będą takie jak te standardowe 2,05 m czyli przynajmniej trochę wyciszające odgłosy i trudne dla włamywaczy? Jeden producent zaproponował zrobienie takich drzwi. Cena wychodzi dużo większa niż za drzwi 2,05 m bo na zamówienie. Innych (2,05 m) nie można założyć - nad drzwiami idą rury. Obcinanie drzwi od dołu odpada z oczywistych powodów - byłyby nieproporcjonalne.
    Ktoś takie robi? Byłyby to drzwi drugie, wewnątrz, ale muszą być porządniejsze niż pokojowe - o parametrach jak robi się te wejściowe z klatki.
    Czy pozostaje zamówienie indywidualne i koszt / drzwi techniczne mniej izolujące i trochę mniej eleganckie?

  20. #2500

    Domyślnie

    Cytat Napisał koko060791 Zobacz post
    Witam

    Przymierzam się do kupna drzwi zewnętrznych do nowo budowanego domu. Drzwi główne frontowe oraz tylne do pomieszczenia technicznego.

    Drzwi główne:
    Wejście do domu od wschodu, wejście cofnięte w bryłę budynku także daszek jest. Drzwi otwierane na zewnątrz. Podczas budowy dołóżyliśmy więcej izolacji w podłogę i finalnie wysokość drzwi jest niestandardowa tj 208cm. Wiatrołap otwarty, dom ogrzewany będzie klimatyzacją, także zależy nam aby drzwi były jak najbardziej szczelne. Szerokość otworu 120cm. Jako laik w tej dziedzinie nie mam pojęcia jak się do tego zabrać, na ten moment oglądaliśmy drzwi ale bardziej pod względem wizualnym, nie wchodziliśmy w sczegóły szczelnych, ciepłych montażu, przenikalności itd. Chcemy aby drzwi lub poszerzenie jeśli otwór nie jest za wąski miały przeszklenie, aby móc zajrzeć kto stoi po drugiej stronie drzwi. Jeśli w tej wnęce nie da rady na poszerzenie to bierzemy pod uwagę również drzwi z małym przeszkleniem. Z zewnątrz myśleliśmy o podchwycie, a od wewnątrz klamka. Możecie podzielić się swoją wiedzą, zasugerować jakąś firmę ? Budowa woj. wielkopolskie, okolice Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego, jeśli była by w tej okolicy jakaś firma godna polecenia. Firma która montowała okna również posiada w sprzedaży drzwi, ale nie byłem do końca zadowolony z współpracy i chciałbym zamówić drzwi od kogoś innego.

    Drzwi tylne.

    Drzwi otwierane na zewnątrz, od strony zachodu, pomiesczenie nie będzie ogrzewane, także przydały by się również cieplejsze drzwi. Tutaj model wybierzemy jak najprostszy bez dodatkowych opcji. Szerokośc otworu 90 cm. wysokość jak przy głównych 208cm. Posadzki będą wylewane w czerwcu, fachowiec od podłogi mówił że zostawi miejsce na ciepłą podwaline w obu drzwiach.

    Kwota o jakiej myśleliśmy to około 12 tyś za frontowe i tylne drzwi. Nie wiem jak cena będzie się wahać pomiędzy głównymi drzwiami, a tylnymi 8 tyś przód ? 4 tyś tył ? Jeśli będzie warto trochę dołożyć do lepszej opcji to rozważymy takie rozwiązanie.

    Z góry dziękuję za podzielenie się wiedzą

    Witam.

    Drzwi stalowe (nie marketowe) będą optymalnym wyborem w tym budżecie.
    Mają szerokie spektrum zastosowań, są trwałe i można je skonfigurować w bardzo
    szerokim zakresie cenowym. Frontowe polecam minimum 75mm grubość z naświetlem bocznym,
    bo jest lepsza szczelność niż w dwuskrzydłowych, ale większość producentów nie robi
    naświetla mniejszego niż 200mm, (153mm wychodzi przy czynnym skrzydle 90cm dla
    otworu 1200mm z luzem montażowym). Więc są 2 wyjścia :
    - skrzydło czynne 80cm + naświetle 250mm
    - zwężenie otworu do 1130 i wstawić 1 skrzydło rozmiar 100cm.
    Wymiarowanie podałem w oparciu o produkty KMT i może się różnić od innych producentów.
    Polecam ościeżnice drewniano stalowe i aluminiowe, unikam otwartych, nieizolowanych stalówek,
    bo są podatne na przemarzanie.

    W Kaliszu temat doradztwa, sprzedaży oraz montażu, profesjonalnie ogarnia :
    - Alando na Majkowskiej
    - Dambar na Częstochowskiej
    - Bemar na Dobrzeckiej

    W Ostrowie (Wtórek) polecam usługi Pana Krzysztofa z firmy Gomes

    Pozdrawiam.

Strona 125 z 128

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony