dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 118 z 128
Pokaż wyniki od 2.341 do 2.360 z 2541
  1. #2341

    Domyślnie

    Witam.

    W tym roku ceny u wszystkich producentów drzwi stalowych znacznie poszły w górę, głównie przez rosnące ceny stali
    oraz innych surowców do produkcji. Wyceniłem przed chwilą konkurencyjny produkt o zbliżonych parametrach i wyposażeniu
    i wyszedł w katalogowej cenie 6769,92 brutto ( przed rabatem ) z Vat 23% bez montażu.

    Pozdrawiam

  2. #2342

    Domyślnie

    Jakiego typu drzwi polecilibyście jak tzw. boczne drzwi garażowe?
    Chodzi o wyjście z garażu do ogrodu.
    Wiadomo, że to nie to co drzwi główne wejściowe, więc kwestia estetyki jest drugorzędna, ale za to kwestia ceny ma znaczenie.

  3. #2343

    Domyślnie

    Cytat Napisał bumo79 Zobacz post
    Witam.

    W tym roku ceny u wszystkich producentów drzwi stalowych znacznie poszły w górę, głównie przez rosnące ceny stali
    oraz innych surowców do produkcji. Wyceniłem przed chwilą konkurencyjny produkt o zbliżonych parametrach i wyposażeniu
    i wyszedł w katalogowej cenie 6769,92 brutto ( przed rabatem ) z Vat 23% bez montażu.

    Pozdrawiam
    Ja rozumiem że materiały podrożały, ale ile tego materiału idzie na te drzwi żeby z ceny 5584zł brutto z montażem w zeszłym roku podniosło się do 7400 bez montażu?

  4. #2344
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    278

    Domyślnie

    Witam,
    a ja mam takie pytanie do lepiej obeznanych. Za co warto dopłacić konfigurując obecnie drzwi Wikęda?
    Planowałem Termo Lux ale jednak ceny i budżet pozwalają na Optimum na ościeżnicy Termo.
    Chodzi o to aby skonfigurować optymalny pakiet z dobrymi zamkami i progiem maksymalnie zabezpieczającym przed przemarzaniem.
    z góry dzięki za podpowiedzi.

  5. #2345
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nic. Po prostu to zaleta Wikęda - drzwi są skonfigurowane optymalnie niezależnie od nazwy serii.
    Na plus TP - teoretycznie lepszy zamek, lepsze uszczelnienie (w tym uszczelka opadająca).
    Optimum na termo - dwa zamki i cena.

    Za to dopłacić trzeba i warto za ciepłą podwalinę pod próg. Ja preferuję poszerzenie, ale wiele osób woli klinaryt (powszechnie źle montowany).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #2346

    Domyślnie

    Powszechnie źle montowany, czyli?
    Firma zaproponowała właśnie klinaryt. Na co mam zwrócić uwagę podczas montażu, żeby było dobrze?

  7. #2347
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Powszechnie źle montowany, czyli?
    Firma zaproponowała właśnie klinaryt. Na co mam zwrócić uwagę podczas montażu, żeby było dobrze?
    Powszechnie jest montowany na podkładkach + piana. Sam bym pewnie tak zrobił, bo aż się o to prosi. Ale producent pisze jasno w instrukcji: idealna wylewka (jest jak Yeti) i przyklejenie na klej do styropianu lub montaż i podlanie betonem.
    Dlatego ja wolę poszerzenia systemowe. Twarde, można dowolnie pozycjonować i uszczelniać pianą +.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #2348

    Domyślnie

    A można dać klinaryt bezpośrednio na płytę? Na całą wysokość warstw podłogi. U mnie ok. 13 cm.

  9. #2349

    Domyślnie

    Mam nietyowe pytanie , czy są dostępne drzwi fabrycznie z innymi kolorami stron?

    Pozdrawiam
    moderowano link reklamowy
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 25-08-2021 o 09:31

  10. #2350
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tak. Są.
    A sprawa druga: reklamy na forum są zabronione i ten link jutro usunę..
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 25-08-2021 o 10:00

  11. #2351

    Domyślnie

    Mam takie pytanie odnośnie ofert na drzwi Vetrex.

    Jeden sprzedawca wpisał tak:
    Element drzwi - MIRASTAR 4-22-4 ESG-22-44.4 P4 U=0.5 EN673

    a drugi tak:
    Element drzwi - 44.4 P4-22-STOPSOL CLEAR ESG 4-20-33.1 U=0.5 EN673

    Jak interpretować różnice między nimi?

  12. #2352
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Próbuję przejrzeć materiały źródłowe, by udzielić jak najlepszej odpowiedzi, ale chyba mi się nie uda
    Generalnie - to dwie różne huty szkła i ich spojrzenie na "lustro weneckie"
    Mirastar - wygląda, że te mega mocne lustro ze znikomym przenikaniem światła rzędu kilku % (więc będzie ciemno). W pakiecie masz tu z zewnątrz zwykłe 4mm (trochę słabo w przypadku uderzenia).
    Stopsol Clear - efekt "lustrzany", ale nie lustro. Przepuszcza ok 30% światła. Za to antywłam p4 od zewnątrz i bezpieczne klejone od wewnątrz.

    Określ, co Cię interesuje - maksymalne lustro czy bezpieczeństwo i zaktualizuj oferty...

    Moim zdaniem - producent drzwi powinien wyróżnić kilka najbardziej reprezentatywnych pakietów by ułatwić wybór. A tak - mamy nieograniczone możliwości...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #2353

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję, finlandia.
    Widzę, że "P4" jest przywołane w obydwu tych ofertach, również przy MIRASTAR.
    Czy tu nie ma jednak "antywłamu"?

  14. #2354
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Bardzo dziękuję, finlandia.
    Widzę, że "P4" jest przywołane w obydwu tych ofertach, również przy MIRASTAR.
    Czy tu nie ma jednak "antywłamu"?
    Jest, ale od wewnątrz. Faktycznie pełni funkcję antywłamaniową, ale ja zawsze patrzę na to z perspektywy bezpieczeństwa użytkowania,np.:
    przypadkowego uderzenia w szybę z zewnątrz (kamień, młotek w torbie z zakupami). Jako dziecko wybiłem piłką nie jedną szybę....
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #2355

    Domyślnie

    Co do montażu Klinarytu to ostatnio poprawiałem po kimś montaż gdzie na drewnianych klinach i piance osadzony był Klinaryt i na to dalej reszta gadżetów. Ja lubię dać pod Klinaryt poszerzenie podprogowe które stabilnie całą powierzchnią spoczywa na posadzce. Co do wersji budżetowych do domu jak polecam Optimum na Termo. Ta nowa ościeżnica kompozytowa też jest OK ale Termo jest po prostu cieplejsza, sztywniejsza i ogółem mi się sprawdziła nie jeden raz. Poza tym pod Termo idą wszystkie naświetla.

  16. #2356

    Domyślnie

    Czy to prawda ze obecnie drzwi montuje się na piankę (miedzy murem o oscieżnicą) którą można potem odciąć długim nożem podczas włamania (w sensie odciąć oscieznice od muru)?

  17. #2357
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edyth81 Zobacz post
    Czy to prawda ze obecnie drzwi montuje się na piankę (miedzy murem o oscieżnicą) którą można potem odciąć długim nożem podczas włamania (w sensie odciąć oscieznice od muru)?
    Tak, od dobrych 20 lat tak się montuje(na piankę). Reszta to fantazja wymyślona przez zwolenników betonu? Poza pianką drzwi montuje się także mechanicznie.

  18. #2358

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Poza pianką drzwi montuje się także mechanicznie.
    Rozumiem, że masz na myśli montaż pianką i mechaniczny (wkręty, kotwy) jednocześnie a nie jedno albo drugie? Czy częściowe zamurowanie ościeżnicy nie jest jednak pewniejsze? Czy pianka ma jakąś przewagę poza oszczędnością czasu?
    Ostatnio edytowane przez Edyth81 ; 16-09-2021 o 00:30

  19. #2359
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tak, tylko "fuchowvy" mogą wstawić drzwi na samą piankę. Ościeżnica "częściowo"będzie zakryta tynkiem. Także argument antywłamaniowy jest bardzo mocno naciągany.
    Ale spoko, nie ma zakazu montowania na beton..

  20. #2360

    Domyślnie

    95% montaży to pianka i dyble. Piankę można wyskubać, tynk serwać, a kotwy wyciąć kantówką. Kantówką można też przez środek drzwi wywalić otwór i wejść do środka. Oczywiście to tylko hipotezy i nikt realnie nie spotkał się z takim włamaniem.
    Tynk zakrywa kawałek ościeżnicy albo poszerzenia bocznego czy też ramy z naświetla. Dzisiaj to nie jest już takie oczywiste ale ogółem na jedno wychodzi .
    Co do montażu z użyciem betonu to chyba bardzo rzadko spotykana już technika. Ja nie pamiętam kiedy tak montowałem jakieś drzwi - no, chyba że jakieś antywłamy gdzie tam wręcz był wymóg takiego montażu ale to były drzwi wewnątrz budynku.

Strona 118 z 128

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony