dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 126 z 128
Pokaż wyniki od 2.501 do 2.520 z 2541
  1. #2501
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    trugojj

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    20-340
    Posty
    1

    Domyślnie

    Czy ktoś w korzystał z usług firmy /moderowano/

    Mają fajny konfigurator, ale nie wiem czego się spodziewać.

    Z góry dzięki za opinie
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 05-07-2022 o 15:42

  2. #2502
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał trugojj Zobacz post
    Czy ktoś w korzystał z usług firmy /moderowano/

    Mają fajny konfigurator, ale nie wiem czego się spodziewać.

    Z góry dzięki za opinie
    Tak, wiele osób. I pewnie doczekałbyś się opinii gdyby nie link. Tak jest przyjęte na forum, że "jednospostowców" nie traktujemy serio i kasujemy reklamę.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #2503
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    Panowie nic tylko wikęd albo KMT , a co powiecie na firme doorsy - dokładnie model Volta w 2 standardzie 100mm. Na papierze niby wszystko ok , drzwi na żywo też się spodobały ?
    Ciężko trafić model bez udziwnień czy wstawek z inoxów .
    Opinie znalezione na necie są raczej stare i czy jeszcze aktualne?.
    Ostatnio edytowane przez guja ; 07-07-2022 o 08:41

  4. #2504
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał guja Zobacz post
    Panowie nic tylko wikęd albo KMT , a co powiecie na firme doorsy - dokładnie model Volta w 2 standardzie 100mm. Na papierze niby wszystko ok , drzwi na żywo też się spodobały ?
    Ciężko trafić model bez udziwnień czy wstawek z inoxów .
    Opinie znalezione na necie są raczej stare i czy jeszcze aktualne?.
    No są raczej stare a czy aktualne to ciężko zgadnąć. Z moich obserwacji:
    - Doorsy niczym mnie nie przekonują, może dlatego, że od dawna mam swoje typy i na inne firmy patrzę jak na konkurencję, czyli nieprzychylnie.
    - rynek się zmienił. Dystrybutorzy detaliczni tej marki przeszli na konkurencyjne produkty (przynajmniej w moich stronach było zatrzęsienie ofert handlowych) zwłaszcza jak mieli złe doświadczenia. Także można mieć nadzieję, że przy Doorsach zostali Ci, co lubią tą firmę i nie widzą w nich problemów.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #2505

    Domyślnie

    Hi,
    Jak ma się kwestia drzwi firmy wikęd z serii alu hybrid? Czy ta linia warta jest dopłaty względem termo prestige lux?
    Chodzi mi głownie o kwestie techniczne (szczelność, izolacja termiczna, no i bezpieczeństwo) bo estetyka w alu hybrid zdecydowanie na plus dla mnie
    Ale nie jestem pewny czy sam wygląd jest wart dopłaty w moim wypadku prawie 4kpln:/

    Czy jest ktoś kto miał do czynienia z drzwiami obu serii i może coś na ten temat powiedzieć?

    Z jakimi problemami najczęściej można się spotkać w drzwiach wskazanych serii?

    Generalnie, potrzebuję dobrych! ciepłych i szczelnych drzwi do nowego domu, wejście od zachodu, drzwi otwierane na zewnątrz, w pełni zadaszone (dach wysunięty ponad 2m od ściany). Chciałbym coś co będzie w miarę bezproblemowe na lata tak żebym nie musiał się z tym użerać przez jakieś pierdoły.

    O drzwiach termo prestige lux znalazłem kilka komentarzy że fabrycznie montowane są (lub może były?) za długie wkładki i już przy montażu niektórzy mieli problemy z reklamacjami. Czy ten problem nadal występuje? Poza tym z tego co widzę drzwi raczej polecane.

    pozdrawiam,
    M.

  6. #2506

    Domyślnie

    Alu hybrid to nowość, nie wiem czy ktoś zdążył już zamontować nie mówiąc o dłuższym użytkowaniu. Poza wyglądem głównym plusem jest chyba poprawa (względem TLP) Uw o ~0.25 przy tej samej grubości skrzydła. W innych parametrach jest różnie niektóre nawet słabsze od TLP (obciążenie wiatrem, akustyka) ale nie są to chyba jakieś znaczące różnice. Klasa przepuszczalności taka sama. Dają także w standardzie ukryte zawiasy i wkładkę klasy D Abakusa.

    Warto zauważyć że drzwi się jeszcze rozrosły w stosunku do TLP które i tak były kobylaste - wymagana szerokość otworu dla 90 to 1134mm (TLP miało 1103mm). Można za to robić 100.

    Co do wystających wkładek to rzeczywiście w TLP nieco wystawała od zewnątrz, słyszałem że komuś to wymienili. Nie wiem czy nie wystarczy wziąć szyldu przeciwrozwierceiowego żeby pozbyć się ewentualnego problemu który i tak jest wymagany jeśli chcemy mieć RC2.

  7. #2507
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sobczak-d

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Szukam drzwi nietypowych 230x90 +naświetle. Na ringu pozostało mi dwoje drzwi. W jednym narożniku Wikędy Termo Prestige Lux, w drugim: Creo Wiśniowskiego obydwa na ukrytych zawiasach, malowane na antracyt. Akcesoria wybrane podobnie. Cenowo wyszły +/- 1k. Poczytałem o słabych stronach bezprzylgowych i zgłupiałem bo byłem bardziej za Creo ze względu na pełne aluminium ościeżnicy ,skrzydła i ogólną jakość. Wikędy przez wypełnienia komór ościeżnicy wyglądały za to na cieplejsze rozwiązanie, dużo się o nich pisze na forach, o Creo choć nie jest to już nowość- cisza. Może ktoś z Was stał przed podobnym dylematem i pomoże w wyborze ? Drzwi od zachodu, w podcieniu.

  8. #2508

    Domyślnie

    Masz tam trochę inna konstrukcję jeśli chodzi o łączenie naświetla z drzwiami. Moim zdaniem estetyczniejsza w Wiśniowskim. Wikęd ma to w 2 osobnych elementach przez co rama jest grubsza optycznie. To plus i minus zarazem. Jeśli chodzi o profil skrzydła to zdecydowanie Wikęd. Ciężki wybór, bo powiem Ci, że i Wiśniowski ma sporo zalet i Wikęd ma sporo innych zalet.
    Profilem i ramą to do Wiśniowskiego Creo bardziej będzie podchodziła seria AluHybrid z Wikędu. Natomiast cena będzie wyższa jak w Termo Prestige Lux, choć nie odejdzie jakoś kosmicznie od doposażonego Creo.
    Obie marki koniecznie na ciepłej podwalinie montować trzeba. No nie trzeba ale wypada .

  9. #2509
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sobczak-d

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Nie przekonały mnie uszczelki przy drzwiach bezprzylgowych. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że przy silnym wietrze będą one super szczelne. Poszedłem w Wikędy

  10. #2510

    Domyślnie

    Panowie ja zastanawiam się nam drzwiami wejściowymi otwieranymi do wew wraz z dostawką przeszkleniem bocznym 50cm. Do wyboru

    1) Mikea Felc Plus
    2) Wikęd
    3) mam też dostęp do KTM

    ale tu pytanie. Bo kolor Winchester najbardziej podoba mi się w Mikea. I nad tymi drzwiami się zastanawiałem. Co do parametrów termicznych- " nie są dla mnie ważne" !
    Głównie chodzi mi o niezawodność- dlatego pytanie która marka jest waszym zdaniem najmniej niezawodna z tych trzech i tu "kwota nie gra roli"- poprostu chce zamontować drzwi i o tym zapomnieć. Tu na formu dużo pozytywnych opinii o KTM ,a w salonach po których chodziłem wszyscy mówili że to najniższa półka.
    Zasatnawiałem się jeszcze nad Doorsy ale tam nie mogłem pod siebie wybrać koloru.

  11. #2511
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Kolejny raz czytam że na FM firma KMT ma dobre opinie.. chyba czytam inne wpisy. Ale ok, co do zasady nie odrzucam tej marki.
    Nie padło o jakich seriach/ modelach jest mowa. Bo może się okazać że porównujesz Fabię kontra Passata kombi, tyle że w kolorze, który Ci odpowiada

  12. #2512

    Domyślnie

    [finlandai] w moim przypadku podchodze do zakupu drzwi specyficznie. Bo najważniejsze aby mi się podobały i drugi pkt aby były bezawaryjne. To jakie mają paramtery nie jest istotne.

    Dlatego pytam o waszą opienie na temat jakości/awaryjności drzwi. Która z tych 3 marek jest najlepsza?

  13. #2513
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie ma takiego rankingu. Są tylko subiektywne odczucia klientów i sprzedawców. O ile pierwsi na ogół nie mają porównania, a czasem i niewygórowane oczekiwania, więc byle co ich satysfakcjonuje, to drudzy w imię swojego biznesu mogą kłamać świadomie lub nie.

    Moim typem sposród tych - Wikęd. Mikea - znam z widzenia, w praktyce nie montowałem /serwisowałem.
    Jak nie ma wymogów - to seria premium (najtańsza, najstarsza, najmniej energooszczędna, ale mieści się w normach).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #2514

    Cool

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Kolejny raz czytam że na FM firma KMT ma dobre opinie.. chyba czytam inne wpisy. Ale ok, co do zasady nie odrzucam tej marki.
    Nie padło o jakich seriach/ modelach jest mowa. Bo może się okazać że porównujesz Fabię kontra Passata kombi, tyle że w kolorze, który Ci odpowiada
    Drzwi KMT dobre a i Passat kombi może być. Mam jedno i drugie, hehe.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  15. #2515

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Szukam drzwi zewnętrznych aluminiowych do domu. Drzwi są pod zadaszeniem.
    Do tej pory mam 7 letnie drzwi Wikęd stalowe o grubości 54cm które w lecie nie można zamknąć a zimą odchodzą rogi przy uszczelkach.
    Do tego dochodzi brak podwaliny i efekt zimna z dworu.
    Pochodziłem po salonach i mam do wyboru:
    Kmt moderno 88 cena z montażem 8.700 zł
    Gerda altus - 11960 zł
    Wikęd Alu hybrid - 9800 zł
    Wiśniowski Creo 12,500
    Vikking Ulimate - drzwi kompozytowe- 11400zł
    Wszystkie drzwi ciepły montaż, podwalina jakieś super uszczelki, zaczepy itd.

    Drzwi są skierowane od wschodu. Mimo zadaszenia mocno się nagrzewają.

    Co najlepiej wybrać? A może ktoś ma inne propozycje?
    Dziękuje za odpowiedz

  16. #2516
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A czy na pewno masz Wikędy Premium, czy może Normal? Czasem słyszę o takich problemach, ale nie w odniesieniu do WIkędów.

    Nie dałbym tyle pieniędzy za drzwi. Jeszcze nie dawno dobre drewno z Cala kosztowało ok 6 tys. Teraz na pewno więcej.
    Za drewnem przemawia zbieżność wymiarów z obecnymi Więkadami. Po prostu w ten sam otwór wstawisz bez problemu - też 90tki. Większość innych, grubszych drzwi będzie wymagała kompromisu - albo wstawisz drzwi z węższym światłem przejścia albo poszerzasz otwór.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #2517

    Domyślnie

    Wydaje mi się że premium.
    Najgorsze jest to że pamiętamy stare ceny.
    Z wstawieniem szerszych pewnie nie będzie problemu bo dom zrobiony z pustaka ceramicznego.
    Nie jest łatwo wydać 10 tys dlatego na być na lata.

  18. #2518
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał snoopi_lubin Zobacz post
    Wydaje mi się że premium.
    Najgorsze jest to że pamiętamy stare ceny.
    Z wstawieniem szerszych pewnie nie będzie problemu bo dom zrobiony z pustaka ceramicznego.
    Nie jest łatwo wydać 10 tys dlatego na być na lata.
    No właśnie dziwne objawy jak na Premium. Nad górnym zawiasem na krawędzi drzwi powinna być naklejka. Nie pamiętam już jak na pierwszy rzut oka odróżnić Normale (dziś jest parę szczegółów widocznych na pierwszy rzut oka).
    Faktycznie.. ceny oszalały. Spojrzałem na ostatnią wycenę drzwi drewnianych:
    - mój pierwszy nr 1 - zamontowałem ich najwięcej w swoim życiu - ponad 13 tys (fakt, że opcja najdroższa - 100% dębu), ale przestałem je proponować ok 8 lat temu jak przekroczyły 6 tys).
    - mój aktualny nr 1 - ponad 9 tys... to jest chore
    - tańszy zamiennik - 6 tys, ale coś mi się nie chce wierzyć, że wycena obejmowała taki sam standard techniczny - chyba po prostu był ten sam wzór.
    - zwykłe Wkędy Premium z przeszkleniem - na pewno przekroczą 4 tys...

    Współczuję wyboru
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #2519

    Domyślnie

    A jakie to są drzwi numer 1 dla Ciebie?
    Proszę o te za 13 i te za 9 tyś.

  20. #2520
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dawniej był to Urzędowski. Tylko te drzwi jak zostały wypuszoczne 19 lat temu, to niewiele się w nich zmieniło. Dalej się bronią, ale... za mniejsze pieniądze można kupić lepsze wyroby.
    Aktualnie - CAL. No i mam dobrą wiadomość: dziś weszła promocja - 15% ,czyli grubo ponad tysiąc taniej niż to co napisałem. To jest chyba lepszy rabat niż ostatnia podwyżka. Kolejna zaleta - w drewnianych drzwi dobrej klasy (78mm wystarczy) da się wpasować w typowy wymiar Wikędów przy zachowaniu przejścia 90cm.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 126 z 128

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony