dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 128
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2541
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał patunia
    Metalowe zewnętrzne? No chyba że masz dom w stylu futurystycznym.
    Chyba masz na myśli jakieś "kotłowniane" z surowej blachy ocynkowanej ?

    JKK

  2. #22

    Domyślnie

    Drzwi z firmy Dziadek w 2 tyś. spokojnie się zmieścisz-polecam dobra jakość za dobrą cenę.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Japan
    Drzwi z firmy Dziadek w 2 tyś. spokojnie się zmieścisz-polecam dobra jakość za dobrą cenę.
    No właśnie,
    ciekawa oferta,

    kto może się jeszcze podzielić doświadczeniami na temat "Dziadka"?

  4. #24

    Domyślnie

    Podbijam temat.
    W projekcie mamy 2300x1100, wg pomiarow wyszlo 2370x1100. Zadne typowe nie pasuja, proponuja mi drzwi z doswietleniem. Ale tego doswietlenia raczej tylko 10 cm wyjdzie... Cos takiego moze zrobic np Stolbud-Wloszczowa.
    Obnizenie nadproza raczej nie wchodzi w gre - w tej chwili gorna krawedz drzwi jest w tej samej linii, co gorna krawedz okien.

    Ktos ma jeszcze jakies pomysly oprocz produkcji u lokalnego fachowca?

    BTW: Slyszalem, ze dystrybutor "Dziadka" w Lodzi wycofuje sie ze sprzedazy, bo ma za duzo reklamacji...

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmad
    Podbijam temat.
    W projekcie mamy 2300x1100, wg pomiarow wyszlo 2370x1100. Zadne typowe nie pasuja, proponuja mi drzwi z doswietleniem. Ale tego doswietlenia raczej tylko 10 cm wyjdzie... Cos takiego moze zrobic np Stolbud-Wloszczowa.
    Obnizenie nadproza raczej nie wchodzi w gre - w tej chwili gorna krawedz drzwi jest w tej samej linii, co gorna krawedz okien.

    Ktos ma jeszcze jakies pomysly oprocz produkcji u lokalnego fachowca?

    BTW: Slyszalem, ze dystrybutor "Dziadka" w Lodzi wycofuje sie ze sprzedazy, bo ma za duzo reklamacji...
    Witaj.
    Polecam drzwi drewniane, ale po kolei:
    Rzeczywiście 237cm to za dużo jak na pojedyncze skrzydło. Nie ma nic złego w tym że nadproże drzwi będzie niżej niż nadproże okien - widziałem takie rozwiązania i jak dobrze poszukam to postaram się wysłać na priv zdjęcie takiego już wykończonego domu...
    Nie ma także żadnych przeciwskazań do tego aby wykonać dobudowę (stałą część) nad drzwiami - zakładam, iż wystarczające będą drzwi na 210cm + 27cm. Tutaj podpowiem że niekoniecznie musi to być szklenie - można taką dobudowę wykonać z drewna...
    Polecam drzwi drewniane ale pod pewnymi warunkami:
    1. Drewno klejone warstwowo (ramiaki) o odpowiedniej grubości (min 68mm, najlepiej 78mm), pozbawione WSZELKICH sęków oraz innych wad anatomicznych,
    2. Jeśli wypełnienie mają stanowić drewniane kasetony to unikać dużych powierzchni,
    3. Jeśli wypełnienie ma mieć dużą powierzchnię powinny być zastosowane płyciny na podłożu drewna egzotycznego,
    4. Zawiasy - możliwość regulacji skrzydła w 3 płaszczyznach,
    5. 2 uszczelki,
    6. Lakier dobrej jakości,
    7. WYKONAWCA, który pokaże drzwi wykonane min. 3 lata temu i da min 3 lata gwarancji

    W dużym uproszczeniu są to podstawowe rzeczy, które muszą być spełnione dla drzwi drewnianych jeśli chcesz być z nich zadowolony.
    Zapomnij o drzwiach gdzie "grubość" skrzydła jest mniejsza lub równa 60mm - takie drzwi nie sprawdzają się w Polskim klimacie, a już na pewno gdy nie są osłonięte daszkiem. Poza tym jeśli tylko można należy drzwi drewniane osłonić przed deszczem i śniegiem oraz, co najgorsze, przed ostrym światłem słonecznym.

    Ostatnią kwestią, do której musze się odnieść to budżet na drzwi. Jeśli nie możesz go zwiększyć najprawdopodobniej nie kupisz drzwi o tych wymiarach, które będą spełniały w.w. warunki więc w tym przypadku odradzałbym drewno.
    Pomyśl jednak, że drzwi wejściowe to jedna z częściej używanych rzeczy w domu i czy czasem nie wartałoby dołożyć troszeczkę aby kupić raz a dobrze... Drzwi o powyższych wymiarach wraz z naświetlem powinieneś kupić poniżej 3tyś zł. (sosna)

    Drzwi metalowe są zimne - o ile są ok do bloku (chociaż i tak ich nie "lubię" ze względu na skąpą możliwość regulacji) o tyle do domu, gdzie wszystkim zależy na współczynnikach przenikania ciepła - odradzam.

    Drzwi PCV - jak najbardziej tak, ale porządne drzwi PCV kosztują tyle co drewniane - dębowe i to je dyskwalifikuje. Te tańsze to zdecydowanie najgorsza opcja.

    Mam nadzieje, że mój post ułatwi wybór
    Pozdrawiam
    MarekB

  6. #26

    Domyślnie

    Polecam obiema rękami i nogami drzwi Nicewicza - drewniane http://www.nicewicz.pl Mam je. Można dobrać kolor idealnie pasujący do złotego dębu, też mam okna w tym kolorze. Zrobią drzwi jakie chcesz. A co najważniejsze, wysoka jakość za rozsądną cenę. Nie patrz na takie paskudztwa jak Gerda (ble) spieprzysz drzwiami cały dom.
    P.S. Nie jestem ani producentem, ani dystrybutorem tych drzwi, tylko urzytkownikiem!

  7. #27

    Domyślnie

    Nie mogę jedej rzeczy pojać dlaczego w większości projektów, projektanci nie mogą zrobić standardowych otworów okiennych i drzwiowych tylko kombinują z tymi wymiarami a potem same problemy i dużo wyższe koszty zakupu okien, drzwi itp. Jaka to różnica czy okno ma 150 cm wyskości czy 155 cm bo róznica w cenie jest duża. Na etapie budowy stanu surowego nikt się nie zastanawia nad wymiarami okien jest tak w projekcie i murarz tak robi a potem przychodzi zakup okin i drzwi i tu się zaczynają schody. W moim przypadku na 21 okien 2 szt były typowe reszta różnica od typowych od 5 do 10 cm. A przy wycenie różniaca pomiedzy typowymi a nietypowmi około 2 tyś zł. Dlatego warto pomyśleć o tym w trakcie bydowy. Ja zmieniłem wszystko na typowe. Wracając do tematu drzwi, odradzam derwniane. Problem występuje w zimie (drzwi pęcznieją i ocierają o futrynę różnica temp. wilgoć) problem z malowaniem ich potem, same minusy. Gdybym miał jeszcze raz wybierać kupił bym metalowe. Drzwi metalowe jak są ładnie wykoanne z daleka ich nie odróżni od drewnianych, no chyba że wyłożyć więcej kasy i kupić dębowe ale to całkim inny przedział cenowy i inna klasa drzwi. [/url]

  8. #28

    Domyślnie Jakie drzwi zewnętrzne?

    Skąd i jakie macie drzwi zewnetrzne? ile za nie zapłaciliście? okolice Krakowa od strony Krzeszowic. mile widziane zdjęcia

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Mam drzwi drewniane, ocieplane firmy Węgrzyn - http://www.wegrzyn.biz/
    Zdjęcia w moim dzienniku.

    Mimo, że są bardzo ładne, to ich nie polecam. Dlaczego?

    Po pierwsze, warunki gwarancji są bardzo dziwne (dowiedziałem się o tym dopiero po zakupie). Np. warunkiem uznania reklamacji jest okazanie rachunku za montaż drzwi tzn. że nie można ich zamontować samodzielnie, nie może też tego zrobić ktoś, kto nie ma firmy.

    Po drugie, gwarancja nie obejmuje także drzwi posiadających jakiekolwiek uszkodzenia, tzn. jeśli zostaną zarysowanie lub drapnięte przez psa lub kota - nie ma gwarancji.

    Takich kwiatków w karcie gwarancyjnej jest sporo.

    No i najważniejsze - drzwi są lakierowane lakierem wodnym. Oznacza to, że można je myć tylko wodą. Przekonałem się o tym, gdy na czas ocieplania i tynkowania domu zakleiłem drzwi folią. Użyłem do tego papierowej taśmy malarskiej. Po tygodniu, gdy zdjąłem taśmę - został klej, którego nie można niczym usunąć. Dzwoniłem do producenta, i zostałem poinformowany, że na drzwiach nie można przyklejać taśmy, nawet na tydzień.

    Szkoda, że nie piszą o tym w karcie gwarancyjnej lub instrukcji obsługi.

    Gdybym miał teraz kupować jeszcze raz - na pewno bym ich nie kupił. Wziąłbym metalową Gerdę, nad którą się zastanawiałem, ale bardziej mi się podobały drzwi drewniane.

  10. #30

    Domyślnie

    mam metalową gerdę do domu drewnianego a kolor a właściwie faktura ala fornir brąz - wygląd drzewa - b. fajne ale i b. ciężkie - pamiętać o tym trzeba przy przeciągach
    Co zrobisz dziś powinieneś zrobić wczoraj

  11. #31

    Domyślnie

    Witam

    Mam ten sam problem. Ostatnio zastanawiałam się nad drzwiami firmy STOLPAW. Czy może ktoś ma te drzwi? Podzielcie sie swoimi doświadczeniami.

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  12. #32

    Domyślnie

    zapomniałam o linku - sorki

    http://www.stolpaw.com.pl/
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monika $ Seba
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    u nas drzwi z firmy cal http://www.drzwi-cal.pl/katalog.html
    model okrągłe, z dopłatą do szyby P4 3000zł z montażem
    Dopiero wprawione więc o doświadczeniach nic nie napiszę- Te same drzwi w bardziej renomowanym salonie sprzedaży droższe o 500zł

  14. #34

    Domyślnie

    a jak waszym zdaniem lepiej drewniane? u stolarza? (ludziska sobie chwalą) czy troche drożej Gerdy? co Wy byscie wybrali

  15. #35

    Domyślnie

    Gerda wcale nie jest droższa od drewnianych zamawianych u stolarza.Moje GWX-20 z szybką i sztywnym łancuchem kosztowały 2400 z montażem.Do drewnianych zamawianych wielokrotnie musisz doliczyć klamki,zamki itp.
    Wybrałem Gerdę ale jeszcze nie mieszkam więc nie odpowiem.W zimę przy mrozach ponad -20 widziałem,że na drzwiach od strony domu (nieogrzewany) pojawił się szron.
    to czego nie zrobiłeś,będzie zawsze ważniejsze od tego,co zrobiłeś.....

  16. #36

    Domyślnie

    a jak z rozmiarem w gerdzie ja mam otwór szeroksci 160 chcieliśmy normalne skrzydło plus takie małe dodatkowe Gerda moze coś takiego zrobić czy to raczej wyroby w standardowych rozmiarach? na ich stronie nie widziłem tych dodatkowych skrzydeł, tylko standard.

  17. #37

    Domyślnie

    Ja mam drzwi z http://www.jastrzemski.pl/, jeden z modeli, modyfikowany indywidualnie. Bardzo ładne i solidne.
    Zamawiałem w salonie "Stroj-Dom" na zakopiance.

  18. #38

    Domyślnie

    dzięki za info a jak z ceną za tego "Jastrzębskiego"?

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulistkiewicz
    dzięki za info a jak z ceną za tego "Jastrzębskiego"?
    Hehehe tam nie ma ani "ę" ani "b" w nazwie
    Co do ceny - w moim przypadku 5300zł (drzwi w otwór 110/220, przeszklenie z P4) cena ostateczna (wykonanie, transport, montaz, vat 7%).
    Sa tańsze i droższe modele. Podstawa ceny za dany model liczona od powierzchni, więc nie ma jakichś kosmicznych dopłat za niestandardowe drzwi jak u niektórcyh producentów. Modyfikacje przeszklenia jakie zamówiłem były bez dopłaty.

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie Z Kościeliska

    Mamy drzwi od stolarza z Kościeliska, wewnętrzne też takie będą, a wokół zewnętrznych po tynkowaniu będzie jeszcze opaska z rzeźbieniem.
    Drzwi są świerkowe, z ociepleniem, szybą zespoloną i ryglem obwiedniowym jak w nowych drzwiach antywłamaniowych. Za to styl góralski.


    Drewno jest porządnie przesuszone i "odkręcone" znajomi mają już ponad rok te drzwi na zewnątrz bez zadaszenia i nie ma problemów. Koszt drzwi ok. 3000 zł całość z ościeżnicami. Transport własny
    Pozdrawiamy

Strona 2 z 128

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony