dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Vitodens 200-W B2HA: jak rozbudować układ o PC

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzmac

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-105
    Posty
    27

    Domyślnie Vitodens 200-W B2HA: jak rozbudować układ o PC

    Mam ośmioletnią instalacje CO, 100% ogrzewanie podłogowe na 3 poziomach, w układzie jest sprzęgło hydrauliczne i pompa obiegowa Magna3.

    Chodzi mi po głowie dołożenie do niej PC.
    Głównie ze względu na zbyt duża moc minimalna kotła, ale także ze względu na cenę gazu. Dodam do tego jeszcze, że mam instalacje PV, która może zostać dodatkowo rozbudowana.

    Myślałem o kotle hybrydowym z zasobnikiem warstwowym, ale może lepiej zostawić kocioł, jako źródło szczytowe pracujące np przy temperaturach poniżej -2C.
    Jakby na to nie patrzeć, kocioł ma jeszcze chyba parę lat życia przed sobą.

    Zakładam, że wykorzystam rozwiązania Viessmann

    Jak taka instalacja powinna zostać wykonana?
    Jak połączyć te dwa źródła?
    Jak będzie wyglądać sterowanie (współpraca) tych urządzeń?
    Czy możliwe będzie korzystanie ze strategii grzania (wybór źródła np zależnie od kosztu energii)?
    A może mój kocioł już się nie nadaje, bo ma za stary sterownik?

    Niestety, materiały dostępne w internecie są dość lakoniczne i nie zawierają praktycznie żadnych informacji technicznych. A niestety, po moich doświadczeniach w trakcie budowy i uruchomienia jakichkolwiek instalacji w domu, trzeba wiedzieć więcej od "fachowców" by się nie dać wpuścić w maliny.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redox7

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    198

    Domyślnie

    bzdury piszesz, akurat dokumentacja vieskow jest bardzo dobra. Zerknij na stronę www.viessmann-projektant.pl lub https://www.viessmann-schemes.com/sc...=pl&country=PL wszystko czarno na białym

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzmac Zobacz post
    Mam ośmioletnią instalacje CO, 100% ogrzewanie podłogowe na 3 poziomach, w układzie jest sprzęgło hydrauliczne i pompa obiegowa Magna3.

    Chodzi mi po głowie dołożenie do niej PC.
    Głównie ze względu na zbyt duża moc minimalna kotła, ale także ze względu na cenę gazu. Dodam do tego jeszcze, że mam instalacje PV, która może zostać dodatkowo rozbudowana.

    Myślałem o kotle hybrydowym z zasobnikiem warstwowym, ale może lepiej zostawić kocioł, jako źródło szczytowe pracujące np przy temperaturach poniżej -2C.
    Jakby na to nie patrzeć, kocioł ma jeszcze chyba parę lat życia przed sobą.

    Zakładam, że wykorzystam rozwiązania Viessmann

    Jak taka instalacja powinna zostać wykonana?
    Jak połączyć te dwa źródła?
    Jak będzie wyglądać sterowanie (współpraca) tych urządzeń?
    Czy możliwe będzie korzystanie ze strategii grzania (wybór źródła np zależnie od kosztu energii)?
    A może mój kocioł już się nie nadaje, bo ma za stary sterownik?

    Niestety, materiały dostępne w internecie są dość lakoniczne i nie zawierają praktycznie żadnych informacji technicznych. A niestety, po moich doświadczeniach w trakcie budowy i uruchomienia jakichkolwiek instalacji w domu, trzeba wiedzieć więcej od "fachowców" by się nie dać wpuścić w maliny.
    Polecam wykonanie projektu przez uprawnionego projektanta. Koszty projektu bedą nieporónywalnie mniejsze niż poprawianie błędów jakie pojawią się na instalcji w przypadku wprowadzania w zycie rad forumowych specjalistów.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony