dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Norte,

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Kod pocztowy
    91-229
    Posty
    6

    Domyślnie Cieknący kominek pomocy!!!!!

    Witam jestem tu nowy nie mam doświadczenia z kominami ani kominkami, mieszkam w mieszkaniu po moim ojcu i instalacja kominka została zrobiona z 3-4 lata temu problem jest taki że zaczęło cieknąć z kominka, nie wiem co zrobić sciane mi zalało oraz cieknie z otworów pod kominkiem, nie mam pojęcia co jest nie tak ojciec tez nie do końca jak się pytałem ale też nie ma za bardzo czasu żeby mi pomóc i nie mam zbyt dużo informacji na temat tej instalacji lecz mogę załączyć zdjęcia oraz dopytać jeżeli to będzie potrzebne. Przez 3/4 lata było palone, nic nie ciekło i nagle zaczęło i to leje się nawet pod drzwiczkami komina z otworów jak już wcześniej wspominałem. Na początku myślałem ze to przez deszcze ostatnimi czasami ale się okazało że woda leci jedynie przy paleniu, nie sądzę że to wina drewna ponieważ paliłem mokrym drewnem A to jest suche. Proszę o pomoc ponieważ zbliżają się mrozy i nie mam jak inaczej ogrzać mieszkania A doświadczenia z kominkami tez nie posiadam, mam 19 lat i nie miałem nigdy do czynienia z takimi rzeczami, a moj ojciec tez nie rzuca cie z pomocą kazał mi wstawić mała miskę metalowa do otwóru gdzie leci z komina.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wezwij zduna. Skąd mamy wiedzieć co się stało?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Czy to jest kominek z płaszczem wodnym?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Norte, Zobacz post
    Witam jestem tu nowy nie mam doświadczenia z kominami ani kominkami, mieszkam w mieszkaniu po moim ojcu i instalacja kominka została zrobiona z 3-4 lata temu problem jest taki że zaczęło cieknąć z kominka, nie wiem co zrobić sciane mi zalało oraz cieknie z otworów pod kominkiem, nie mam pojęcia co jest nie tak ojciec tez nie do końca jak się pytałem ale też nie ma za bardzo czasu żeby mi pomóc i nie mam zbyt dużo informacji na temat tej instalacji lecz mogę załączyć zdjęcia oraz dopytać jeżeli to będzie potrzebne. Przez 3/4 lata było palone, nic nie ciekło i nagle zaczęło i to leje się nawet pod drzwiczkami komina z otworów jak już wcześniej wspominałem. Na początku myślałem ze to przez deszcze ostatnimi czasami ale się okazało że woda leci jedynie przy paleniu, nie sądzę że to wina drewna ponieważ paliłem mokrym drewnem A to jest suche. Proszę o pomoc ponieważ zbliżają się mrozy i nie mam jak inaczej ogrzać mieszkania A doświadczenia z kominkami tez nie posiadam, mam 19 lat i nie miałem nigdy do czynienia z takimi rzeczami, a moj ojciec tez nie rzuca cie z pomocą kazał mi wstawić mała miskę metalowa do otwóru gdzie leci z komina.
    To co leci z komina i z kominka to woda czy jakaś smolista maź?

  5. #5

    Domyślnie

    Jak mało to może być kondensat

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Jak mało to może być kondensat
    Właśnie to miałem na myśli ale autor pisze że pali suchym drewnem, ale kto wie.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Norte,

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Kod pocztowy
    91-229
    Posty
    6

    Domyślnie

    Tak to jakby woda zmieszana ze smola

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Norte,

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Kod pocztowy
    91-229
    Posty
    6

    Domyślnie

    Właśnie jeżeli chodzi o drewno jest chronione przed deszczem w komórce, drewno jest z tamtego roku, rok leży i schnie A poza tym w tamtym roku paliłem tym samym drewnem i nic nie było

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Norte, Zobacz post
    Tak to jakby woda zmieszana ze smola
    Czyli wychodzi na to że to tzw kondensat.
    Drewno którym palisz jest zbyt mokre i zapewne dusisz/wedzisz je w kominku nie osiągając odpowiedniej temperatury i dlatego pojawia się kondensat.

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Norte,

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Kod pocztowy
    91-229
    Posty
    6

    Domyślnie

    Nie ma płaszcza jest system goracego powietrza

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Norte,

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Kod pocztowy
    91-229
    Posty
    6

    Domyślnie

    W sumie tak myśląc o tym to może faktycznie tak się dzieje i może to drewno nie jest wcale takie suche dziękuję

  12. #12

    Domyślnie

    Jeśli komórka jest szczelna to drewno się kisi a nie suszy ., poza tym rok to za mało . Powinno być w przewiewnym miejscu na zewnątrz (tylko przykryte od góry) . Piszesz ,ze drewno ma rok a w zeszłym roku paliłeś tym samym drewnem ? To znaczy paliłeś świeżym , mokrym ?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cieknie z otworów pod kominkiem czyli albo czopuch jest nieszczelny, albo przez komin wypływa albo przez kominek.
    Trzeba zrobić otwór rewizyjny i zobaczyć co jest przyczyną.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #14

    Domyślnie

    Jak komin wyziebiony w górnym odcinku, nawet w ceglanym potrafi się tworzyć kondensat i ściekać na dół, miesza się z produktami spalania osadzającymi sie na ścianach komina i capi. Przy opalaniu w kominku w trybie ciągłym , no przez tą dobę zjawisko zniknie jeśli to kondensat jest winą.
    drugie to woda opadowa znalazła droge do komina . Warto obejrzeć komin z zewnątrz jeśli jest możliwość bo i równocześnie najczęściej naciek jest na tynku komina

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Norte,

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Kod pocztowy
    91-229
    Posty
    6

    Domyślnie

    Woda deszczowa to nie jest bo nie cieknie nic przy deszczu, nie pale juz o tygodnia, palenie ciągle nic nie pomogło bo paliłem 3 dni pod rząd i i tak musiałem miske opróżniać, wydaje mi się że to może być przez słaby ciąg ale nie jestem pewien i się na nic nie upieram bo się nie znam

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Kup brykiety i pal przez 3 dni non stop.
    Zrób odkrywkę i znajdź miejsce z którego wycieka.

    Nie masz w pobliżu tego kominka instalacji wodnej, kanalizacyjnej lub c.o. ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #17

    Domyślnie

    Nie znaj się dalej , ale brak mi relacji o oględzinach komina z zewnątrz. Ja koncentrowałem się i usiłowałem mentalnie naprawić problem, nie udało się jak donosisz. To musisz kombinować sam , cuda są za rzadkie. Masz licznik wody zakręć wszystko ta mała wskazówka zmieniła po kilku godzinach pozycje? I to samo dotyczy sąsiadów wyżej.
    Jak zmieniła to kranów kapie albo masz wyciek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony