dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 16
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 308

Temat: Apel.

  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    ...Fajnie robić lipny bojkot "NIE UŻYWAJCIE PRODUKTÓW" - gorzej, jak realnie Rosja ma to odczuć. Bo szary obywatel w tym zakresie może tyle, co panu majstrowi... niedopowiedzenie...
    No właśnie szary obywatel może jeżeli tylko chce. Jak rozumiem Ty nie chcesz oczywiście masz takie prawo. A gdzie ja napisałem żeby brać od polskiej firmy i nie płacić? Powinniśmy brać od Rosji gaz, ropę i węgiel i nie płacić. Ot i tyle. Jest wiele produktów z wkładem rosyjskim, choćby alkohole. Z pewnością nie będę ich kupował. A może Ty napiszesz jak pomagasz czy pomogłeś Ukrainie?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	images.png
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	8,8 KB
ID:	458760  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Fajnie robić lipny bojkot "NIE UŻYWAJCIE PRODUKTÓW" - gorzej, jak realnie Rosja ma to odczuć. Bo szary obywatel w tym zakresie może tyle, co panu majstrowi... niedopowiedzenie...
    Żeby nie wyjść na hipokrytę należałoby zacząć identycznie bojkotować produkty chińskie, bo jakby to tam wszystko nie było kolorowe, to jednak w gruncie rzeczy Chiny są państwem totalitarnym z obozami śmierci.
    Wywalić te wszystkie smartfoniki od hujaweja, itp. Tylko no właśnie, to lipny bojkot, możemy poprawić sobie samopoczucie (tak robię) i w zasadzie tylko tyle.


    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Możesz mieć taką wizję przemian.
    Ok, nie było rewolucji.
    Była siła ludu o nazwie Solidarność (teraz jest to nazwa zastrzeżona)
    Prawdziwa rewolucja to sierpień 80. Brutalnie przerwana stanem wojennym i dyktaturą Jaruzela w celu przejęcia kierownictwa Solidarności, by przygotować scenariusze albo na wypadek umocnienia się Sojuza albo alternatywnie zorganizować sobie miękkie lądowanie na wypadek rozpadu sowieckiego imperium.
    Ta wizja przemian ma lekkie potwierdzenie w obserwacji rzeczywistości, gdzie wylądował komunistyczny establishment. Państwo polskie nie było w stanie nawet symbolicznie obniżyć emerytur dla zbirów z esbecji.
    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Przewrót majowy? W maju 1992 r. Wałęsa udał się z wizyta do Moskwy a Macierewicz stworzył słynną listę.
    Listę stworzył Milczanowski. Macierewicz ją bezprawnie ujawnił. Ten chłop nic nie tworzy.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    No właśnie szary obywatel może jeżeli tylko chce.
    A konkretnie to co może? Tankować paliwo z ropy z ZEA? Kupować papę z krajowej ropy? Jak?

    A jak nie zapłacisz na stacji benzynowej czy na składzie - to Cię ścignie komornik i dołoży swoje prokurator.

    Jak znajdziesz jakiś towar rosyjski na półce, to wrzuć zdjęcie kodu paskowego. Ze świecą takich szukać. Z Rosji importujemy ropę, gaz i węgiel. I tyle.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Ostracyzm

    Polski klub przeciwko wykluczeniu rosyjskich sportowców
    Jestem za ukaraniem Rosjan jako narodu i dyskwalifikacją ich drużyn narodowych ze wszystkich rozgrywek międzynarodowych, ale jednocześnie uważam, że rosyjscy zawodnicy dalej powinni mieć możliwość startu w rozgrywkach ligowych. Jeśli ktoś zdecydowałby o wykluczeniu wszystkich rosyjskich żużlowców z PGE Ekstraligi, to moim zdaniem od razu musiałby zawiesić całe rozgrywki na najbliższy rok.
    Powiedzmy to sobie otwarcie, ściganie bez czołowych zawodników z Rosji byłoby bez sensu i wypaczyło wyniki rywalizacji w sposób tak radykalny, że wszyscy zostalibyśmy ośmieszeni - uważa Przemysław Termiński, były senator RP.
    ...
    - Jeśli ktoś zdecydowałby się wykluczyć Rosjan, to pytanie czy ktoś wypłaciłby klubom z tego tytułu odszkodowanie. Brakuje tu jakiś konkretnych informacji. Mowa o milionach złotych, bo oprócz wspomnianych kwot za podpis, pojawia się straty spowodowane mniejszym zainteresowaniem fanów. Nie ma wątpliwości, że część kibiców zrezygnowałaby ze śledzenia rozgrywek, w których nie występują czołowi zawodnicy. Zawieszenie Rosjan miałoby więc dramatyczne skutki dla nas wszystkich i na pewno nie jesteśmy na to przygotowani - mówi Termiński, którego klub jest jednym z poważniejszych kandydatów do mistrzostwa Polski.

    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/98...ich-sportowcow
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.425
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Może lepiej niech pan Termiński nie wypowiada się "za nas wszystkich"

    Ta wojna to kompletny game changer w naszym rejonie. Mamy wręcz wroga u bram (Ukraina to obszar buforowy Polski). Ja bym tam się rozgrywkami rosyjskich żużlowców aż tak mocno nie emocjonował.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Może lepiej niech pan Termiński nie wypowiada się "za nas wszystkich" ...
    No właśnie! Na Ukrainie masakrowani są niewinni ludzie. Barbarzyńsko demolowany jest kraj a pan Termiński piepszy głupoty o jakiś zawodach. Sportowcy rosyjscy powinni być wykluczeni za wyjątkiem tych, którzy zrzekną się rosyjskiego obywatelstwa.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	images.png
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	8,8 KB
ID:	458761  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Można jeszcze zadziałać tak: brać towary, korzystać z usług i nie płacić! A uzyskane z takiego działania środki przekazywać na wsparcie Ukrainy. I tak nie mamy nic do stracenia bo ten żądny władzy kurdupel wcześniej czy później naciśnie ten guzik. Szasta życiem swoich żołnierzy, to co to dla niego poświęcić życie kilku milionów swoich obywateli.
    Sankcje wobec Rosji jak najbardziej.
    Ale wobec słów jakie napisałeś aby brać towar, korzysta c z usług i nie płacić??!! No chyba że piszesz o rosyjskich firmach i produktach które bezpośrednio będziesz sprowadzał z Rosji bo przecież towar wyprodukowany w Rosji który trafił do naszych sklepów i hurtowni został już zapłacony i pieniądze już zasiliły ruskich a biorąc towar z hurtowni i za niego nie płacąc wyrządzisz krzywdę polskim przedsiębiorcom.
    Wyjście z sytuacji może być tylko takie aby nie kupować produktów pochodzenia rosyjskiego a już na pewno powinien być apel do firm importujących aby nie importowali żadnych produktów od Rosji i które w Rosji zostały wyprodukowane z innych krajów.


    Załącznik 458756

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Napisałem wyraźnie: "powinniśmy brać od Rosji gaz, ropę i węgiel i nie płacić". Nie można tego inaczej rozumieć, że brać jako Polska. To przecież oczywiste, że kupując w Polsce nie mogę nie płacić. Mogę natomiast nie kupować produktów wyprodukowanych w Rosji. Nie będę zatem kupował ani stosował np. produktów firmy Technonicol.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	images.png
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	8,8 KB
ID:	458762  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #49

    Domyślnie

    Ta jest i rozwiązanie tego problemu odmówić oddychania tym samym powietrzem co Putin i inne polityczne psychole, bideta i makarona nie wyłaczając i kanadola truda.

    W podobnym stopniu szajbnięci, zatem nie oddychamy i problemy się rozwiążą! Tylko czyje?

    Błędem jest sądzić że Putin skonsultował swe zamiary z Rosjanami nawet w promilu, a z wami półsierota czy krzywogęby konsultuje swe decyzje? Z wpisów wychodzi że tak

    Sankcje Reagana niczego nie nauczyły komuchów z tego kraju między Odrą , a Bugiem. Zero wniosków po tych czterech dekadach. czy covidowy nopowy reset pamięci
    Ostatnio edytowane przez gnago ; 03-03-2022 o 19:24

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Napisałem wyraźnie: "powinniśmy brać od Rosji gaz, ropę i węgiel i nie płacić".
    I napisałeś, że " szary obywatel może jeżeli tylko chce.". Znaczy co, jechać do Obwodu Kaliningradzkiego, tankować, brać butle 11kg do bagażnika i uciekać?

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Mogę natomiast nie kupować produktów wyprodukowanych w Rosji. Nie będę zatem kupował ani stosował np. produktów firmy Technonicol.
    Powiem Ci więcej.... Nawet nie możesz kupować produktów wyprodukowanych w Rosji, bo ich nie ma w sprzedaży...
    A bojkotując akurat Technicolor to pozbawisz pracy ludzi z Wykrotów (nie mają sławnego, powszechnego jak jednorożce, kodu paskowego zaczynającego się od 46).

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Czeski bard płaci za przyjaźń z Putinem. Polskie kluby odwołują jego koncerty

    Najpierw Katowice, a za nimi inne polskie miasta odwołują koncerty Jaromira Nohavicy, czeskiego barda uwielbianego przez Polaków, ale zbyt ceniącego sobie przyjaźń z Putinem.
    Bard koncertował w naszym kraju często i regularnie.
    Fanom nie przeszkadzała współpraca muzyka z czeską bezpieką w latach komunizmu i wspieranie Tomio Okamury, czeskiego polityka japońskiego pochodzenia, który jest wrogiem imigrantów, a islam porównuje do nazizmu.
    Nie przeszkadzała też przyjaźń z Putinem, który cztery lata temu odznaczył go Medalem Puszkina, rosyjskim odznaczeniem przyznawanym za zasługi w dziedzinie kultury, sztuki i literatury.

    https://wyborcza.pl/7,113768,2818044...l#a=190&c=8000
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #52

    Domyślnie

    Dajcie spokój. Biali, czerwoni, żółci, niebiescy, wszyscy są siebie warci.
    Przykre tylko, że narody tak łatwo dają się wmanewrować, w przekręty jednostek.

    Jak słyszę, że Polska miałaby zrezygnować z węgla, gazu i ropy ze wschodu, to osoby tak mówiące, działają na szkodę państwa. Rząd tak mówiący, nie może być Polskim rządem, gdyż działa przeciwko obywatelom, przeciwko Państwu, niszcząc je i osłabiając w ten sposób.

    Szymborska powiedziała kiedyś - narody nie są złe, złe są tylko jednostki- i tego bym się trzymał.

    Rozliczajmy jednostki- nie narody!!!

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Możemy i musimy szukać innych źródeł węgla, gazu i ropy.
    Teraz nie możemy całkowicie zrezygnować z dostaw ze wschodu.

    Jak słyszę, że nie mamy rezygnować z dostaw od Rosji to znaczy że nadal mamy być uzależnieni od woli Putina i jemu podobnych.
    Będziemy nadal płacić Putinowy aby miał kasę na zbrojenie i realizację swoich chorych wyobrażeń o wielkiej i mocarstwowej Rosji.

    Ludzie który tak myślą działają na szkodę Polski.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    ...Jak słyszę, że Polska miałaby zrezygnować z węgla, gazu i ropy ze wschodu, to osoby tak mówiące, działają na szkodę państwa.
    No jakbym słyszał Orbana. Uzależnienie się od jakiegokolwiek państwa, a tym bardziej od bandyckiego to błąd i działanie na szkodę własnego państwa.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	images.png
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	8,8 KB
ID:	458764  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I ...A bojkotując akurat Technicolor .
    Czy wymieniłem taką firmę? Sprawdzaj co piszesz i nie wyjmuj kilku słów z kontekstu. Bardzo się udzielasz w tym wątku ale do tej pory nie odpowiedziałeś na moje pytanie: jak pomagasz, czy pomogłeś Ukrainie?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	images.png
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	8,8 KB
ID:	458765  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    No jakbym słyszał Orbana. Uzależnienie się od jakiegokolwiek państwa, a tym bardziej od bandyckiego to błąd i działanie na szkodę własnego państwa.
    Więcej Ukraińców nas nienawidzi niż Rosjan. Tyle w temacie Twoich durnych teorii.

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Za co Rosjanie i Ukraińcy nienawidzą Polaków?
    Masz jakieś konkretne liczby i powody?
    Dla uwiarygodnienia podaj też źródło swojej wiedzy
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Więcej Ukraińców nas nienawidzi niż Rosjan. Tyle w temacie Twoich durnych teorii.
    Nawet jeśli (w co wątpię)to prawda, to własnie jest idealny moment, aby to zmienić.
    A swoją drogą - Tobie bliżej do Kargula, czy Pawlaka ?

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Za co Rosjanie i Ukraińcy nienawidzą Polaków?
    Masz jakieś konkretne liczby i powody?
    Dla uwiarygodnienia podaj też źródło swojej wiedzy
    Co do Rosjan to nie wiem. Ale jeśli chodzi o Ukraińców, to jest to niestety bardzo różnie. Chodzi mi o zachodnią Ukrainę, a nasze dawne Kresy. Dobrze chyba wiesz, co wyprawiali z Polakami w czasie II wojny. Ich zajadły nacjonalizm oraz mocna antypolskosc jest niestety faktem. Weź choćby mapę Lwowa i sprawdź, kogo upamiietniaja nazwy ulic. Jakich "bohaterów" oraz jakim "bohaterom" stawiają pomniki.
    Przejedz się do Lwowa, porozmawiaj z Ukraincami.
    Niestety, antypolskosc, a czasem wrecz zywa wrogość do Polski i Polaków jest tam ciągle żywa.
    Pewien ukraiński przewodnik po Lwowie wprost powiedział, że doprowadzając wycieczki polskie i ukraińskie opowiada trochę inna historię.

    Aby budować prawdziwe, zdrowe, dobrosasiedzkie relacje, to oni się muszą najpierw rozliczyć z własną historia. Inaczej się nie da. Byc może obecna wojna, nasza pomoc dla nich, to że już teraz wielu z nich mieszka w Polsce i poznaje nasz kraj sprawia, ze jakoś powoli będą inaczej postrzegać swoją własną historię i relacje z Polską.
    Ostatnio edytowane przez Lukasz11 ; 04-03-2022 o 21:12

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Czy wymieniłem taką firmę? Sprawdzaj co piszesz i nie wyjmuj kilku słów z kontekstu. Bardzo się udzielasz w tym wątku ale do tej pory nie odpowiedziałeś na moje pytanie: jak pomagasz, czy pomogłeś Ukrainie?
    Autokorekta mnie widocznie dopadła. Chyba wiesz, kto ma fabrykę w Wykrotach.
    Pomagam kupując gdzie tylko mogę produkty ukraińskie. Od dekad (teraz głównie alkohol - jak jeszcze paliłem, to również papierosy). To realne wsparcie, a nie nawoływanie do nie kupowania tego, czego kupić się i tak nie da.

    A tak przy okazji, to jak nie kupowanie rosyjskich produktów (nawet, gdyby dało się je kupić) miałoby pomóc Ukraińcom?

Strona 3 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony