dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 25
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 493
  1. #221
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie


  2. #222
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    mam jeszcze pytanie ogrodowe do Elfir. Jedna z moich brzoz byla kiedys dwupienna ale prawdopodobnie wlasciciel albo jakis wandal upitolil jeden pien na wysokosci 30 cm. i on teraz jest z lekka sprochnicowany i mrowki tam urzeduja. co zrobic by reszta drzewa sie nie pochorowala i drugi pien byl caly. odciac to zmurszale i zasmarowac mascia? czy jakis inny preparat zastosowac?

  3. #223
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    maść ogrodnicza (sztuczna kora) wystarczy

  4. #224
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    dzieki tak wiec zrobie

  5. #225

    Domyślnie

    Tarcia, trzeci dom! No wow. Naprawdę podziwiam
    Tzn to juz będzie ten jedyny wymarzony i idealny ?
    Ja juz po pierwszej budowie powiedziałam nigdy więcej! Pierwszy i ostatni !
    I ogrod… taki piekny był…. Tyle pracy …
    Ach podziwiam naprawdę

  6. #226
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    znalazlas? super ze jesteś. mogloby stare forumowe towarzystwo czasem tu zajrzec, bo kurcze okopaly sie w tych swoich ogrodach i chilloutuja wiecznie

    czy idealny, wymarzony i ostatni, tego nie wiem. na dzien dzisiejszy tak. ale kazdy poprzedni mial taki byc. sama juz sobie nie wierze. choc ta budowa troche mnie meczy przez to co dzieje sie "w swiecie", wczesniejsze umeczenie ograniczeniem covidowym tez swoje dodalo. Ale posuwamy sie do przodu i jest dobrze.
    Domek mniejszy od poprzedniego, teren za to dwukrotnie wiekszy ale ogrodek malutki planuje. Chyba ze cos w glowce przeskoczy. Tak jak Gosi napisalam, najchetniej to bym sie wylozyla na hamaku lub tarasie i nic nie robila poza blogim odpoczywaniem

  7. #227

    Domyślnie

    Na hamaczku…. A tymczasem wzięłaś się za budowę… haha
    Zajrzałam do swojego starego wątku przy okazji, nie rozpisywalam się tam za bardzo ale parę rzeczy sobie przypomniałam, trochę się posmialam jak znalazłam ze pisałam ze żałuje ze mam tylko jednego męża bo strasznie wolno wszystko robi…

    Ciężki czas na budowę teraz ceny wariują i materiałów i robocizny
    Ja dopiero teraz kostkę będę kładła… ceny jakiś kosmos się zrobiły

  8. #228
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    wariuja ale niektore troche spadly, u mnie buduje ten sam wykonawca co poprzednio wiec duzo z glowy zeszlo, mamy umowe na pewna kase i jak cos kupuje taniej to i mi obniza albo zrobi dodatkowe prace typu kostka czy ogrodzenie. wiem, ze moge na nim polegac, solidny wykonawca.

  9. #229
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Dawnooooo nie zaglądałam. Widząc góry piasku od razu pomyślałam o białasach, kopią?
    Pomysł z drugim mężem mi się bardzo podoba, a może żonę bardziej bym wolała.
    Tar, zimą ktoś tam odśnieża te drogi?

  10. #230
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    kurcze tu mam niedoczas, bo wlasnie strop zbroja, po poludniu obiecuje cos zafocic na watku

  11. #231
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    odsniezamy we wlasnym zakresie ale w tym roku nie bylo co odsniezac, pozyjemy zobaczymy
    a tymczasem, borem, lasem znalazlam na fonie kilka fotek sprzed kilku dni i starszych
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 17-08-2023 o 13:34

  12. #232
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Mikka bialaski nie kopia, one nie lubia. Wicio szwenda sie po dzialce i szuka tropow, bo dla niego to wciaz nieodkryte rejony i ogrom nowych ciekawych zapachow a starszy bialas jest bardzo chory, jedynie na rączkach odwiedza dzialke. niestety posypal nam sie dziadunio okrutnie jakis miesiac temu.

    Musze Cie w koncu wpisac w swoim watsapie i bedziesz jak inne dostawac na bieząco. tu malo kto juz zaglada, nawet ja

  13. #233

    Domyślnie

    Ale fajne okna
    Ten etap jest bardzo przyjemny jak ściany szubko rosną

  14. #234

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    tu malo kto juz zaglada, nawet ja
    Zagladaja, zagladaja... Gospodyni nie zaglada, a jak widac, dzieje sie duzo . Duzo, i ciekawie. A starszy bialas ile ma juz lat ?

  15. #235
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yaa Zobacz post
    Ale fajne okna
    Ten etap jest bardzo przyjemny jak ściany szubko rosną
    okna to akurat wielka niewiadoma, wzielam je po raz pierwszy od nowego dostawcy, zobaczymy co dostane. troche cykam. zreszta to samo mam z drzwiami, tez od nowego biore.

    Cytat Napisał ariater Zobacz post
    Zagladaja, zagladaja... Gospodyni nie zaglada, a jak widac, dzieje sie duzo . Duzo, i ciekawie. A starszy bialas ile ma juz lat ?
    Niusio ma 12 lat i 2 tygodnie. Ostatnio mam spory niedoczas we wszystkim, ciezko relacje zebrac. no dzieje sie, codziennie mam spotkania z fachowcami, ktorzy musza wejsc po tynkach i elewacjach: ogrodzenie, kostka, uporzadkowanie terenu przy domu, budowa tarasu, szklenie podcienia. a piesio wymagal duzo czasu i opieki, co 2 lub 3 dni wet, zabiegi. jestem zmeczona. a musze wybrac panele, tapety, obejrzec panele scienne, pomyslec o farbach i lampach i w koncu znalezc wykonawce od zabudow w lazienkach. no i najwazniejsze wyposazenie lazienek. na szczescie juz wytypowalam wiekszosc poza kranami. znalazlam tez odpowiedni okap.

    Wybralam tez juz co bedzie na scianach w kuchni, pani od kuchni zaproponowala mi okleine taka jak blat, przeznaczona na sciany, bedzie czadowo, choc mysle by jeszcze na to polozyc szklo bezbarwne co by latwiej sie czyscilo. mam problem jedynie z bateria kuchenna, nic mi sie nie podoba. no i zlew, tez nie jest ten co bym chciala ale z braku laku dobry kit.


    czy ktos mi moze wyjasnic roznice w kolorystyce zlewow Teka. Czym sie różni carbon od onyxu. jeden i drugi ciemny na monitorze a musze zamawiac.

  16. #236
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Ja też czasami zaglądam, ale ciągle walczę ze swoim ogrodzeniem, to się nie odzywam a czas leci tak szybko, że urlop mi się prawie kończy...

  17. #237

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    mam problem jedynie z bateria kuchenna, nic mi sie nie podoba.

    Fakt, na pewno nie nudzisz sie, ale jak strop bedzie zalany, to i dach wkrotce wszystko przykryje. A potem, to juz z gorki. No, prawie... Masz duzo szczescia z dobra ekipa.

    Jesli chodzi o baterie kuchenne, to zawsze wszystkim dookola polecam goraco baterie z gietka wylewka. Sa duzo wygodniejsze w uzyciu od tych z wylewka wyciagana, bo gietka ustawiasz sobie w dowolnej pozycji i masz obie rece wolne. Sa najrozniejsze modele, z podwojnym strumieniem, czy tez z zakonczeniem prysznicowym. Rozne kolory, sa tez chromowane. Ale odradzam typ ze spirala na calej dlugosci - sa bardzo absorbujace w utrzymaniu w czystosci (czyt. upierdliwe ).

    Niusio osiagnal juz sluszny wiek, jak na psa. Wazne teraz, by nie cierpial, ale weto daje mu na pewno jakies srodki przeciwbolowe.

  18. #238
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Aria, ciapek jest w kwiecie wieku jak na maltanczyka, leczenie przynosi skutek, za kilka dni powinien mu sluch powrocic i jak odstawimy leki bedzie juz tez bardziej kumaty. Zobaczysz pozyje jeszcze kilka lat

    Co do bateri giete tez sa do luftu, nie na moja uzywalnosc, mam taka teraz na wynajetym jest beznadziejna, tych z wyciagana wylewka nie lubie a te spiralne wykluczam, za duzo z nimi zachodu. skonczy sie na tej samej co mialam poprzednio, choc srednio bedzie pasowac, bo jest tylko w wersji bialej ale zadna inna mi sie nie podoba zmienie jak cos wyprodukuja porzadnego. Na szczescie bedzie na tle okna z bialymi ramami i bialym parapetem i na tle betonowej sciany

  19. #239
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    przymiarki kuchenne, wstepna umowa słowna klepnieta, czekam na papiery

    taka okleina jak blat bedzie na scianie do wysokosci parapetu plus sciana okapowa. Powyżej malowana w kolorze grafitu/antracytu

    okap prawdopodobnie bedzie ten:

    lub ten obudowany

    jeszcze na 100% nie wybrałam
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 17-08-2023 o 13:30

  20. #240
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    teraz juz tylko wybrac panele, cegle, tapety, sprzet łazienkowy i wykonawce zabudow w lazienkach, oswietlenie, drzwi wewnetrzne i z glowy. moge zwolnic czaszke na ogrodzenie, kostke i prace ogrodowe

Strona 12 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony