dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 25
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 493
  1. #181
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    dachowka jak dachowka - od tygodnia u nas na placu, ale ja juz mam kafelki kupione
    ale niniejszym ogłaszam, ze wlasnie dostalismy PNB - nie bylo do niczego przyczepki poza dlugoscia nazwy, no szukal i szukal tak dlugo a nie znalazl przed chwila dzwonila projektantka. rezygnuje z odwolania wiec w poniedzialek juz bedzie prawomocne.

    Tak wiec juz oficjalnie i na legalu zaczynamy od przyszlego tygodnia.
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 19-05-2022 o 15:38

  2. #182
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Super wiadomość.
    Czytając o zakupach, to pomyślałam - od doopy strony Tar zakupy poczyniła

  3. #183
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    [QUOTE=mmikka;8135723]Super wiadomość.
    Czytając o zakupach, to pomyślałam - od doopy strony Tar zakupy poczyniła

  4. #184
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmikka Zobacz post
    Super wiadomość.
    Czytając o zakupach, to pomyślałam - od doopy strony Tar zakupy poczyniła

    nie od dupy, nie od dupy tylko po prostu jestem niezla w logistyce, zobacz w zasadzie to mam wiekszosc opanowane. a wiesz ze kafle znowu podrozaly w ostatnim tygodniu? tak wiec sie udalo. wiesz, to jakas taka prawidlwosc, ze kupuje kafle zanim jeszcze wykopki sie zaczely, w poprzednim bylo identyko rozkminic musze teraz lazienki

  5. #185
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    odkad pamietam to kupuje wszystko od dupnej strony
    Nie mylic z "kupie bo fajna cena moze sie sprzyda" a potem rosnie w domu badziewia. Nie. Jak sobie cos uplanuje to tak ma byc, znajde co potrzebne , kupie, czasami lezalo pare lat i czekalo na swoja kolejke, ale sie w koncu doczekalo - i bylo jak znalazl. Dobrze ze jak jakies czegos plany zrobie to sie mi nie odwidzi

  6. #186
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja miałam kupioną wannę i niektóre lampy na 3 lata przed zakończeniem budowy.
    W mieszkaniu nam stały nierozpakowane paczki.
    Wtopa wyszła niestety z Junkersem - kocioł miał liczoną gwarancję od daty zakupu a nie daty uruchomienia i oczywiście zepsuł się w pierwszym miesiącu minięcia terminu gwarancji (3 lata po uruchomieniu a miał 5 letnią gwarancję). Jakbyśmy kupili później to by naprawa była w ramach gwarancji.


    co ciekawe - minęło 7 lat od zakończenia budowy a gusta mi się jakoś drastycznie nie zmieniły.
    żałuję jedynie, że w czasach kiedy budowaliśmy, nie było powszechnych pomp ciepła powietrze-woda. I płytki wielkoformatowe były zbyt drogie.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 23-05-2022 o 13:56

  7. #187
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    no tu akurat mam podobnie, staram sie po zrobieniu wizek, ktore juz mi w glowie sie zalegna nie zmieniac za wiele, teraz to tylko cuduje z zabudowa w 1 lazience. jesli chodzi o kafle to nadal lubie podobne wiec tu sie nie boje, ze mi sie opatrza czy znudza. jesli chodzi o zmiane gustu, ta poszla w druga strone, podobaja mi sie ciemniejsze meble i sciany, z ciepłym drewnem (chodzi o odcien kolorystyczny) nadal nie bardzo mi po drodze. i wciaz lubie betony

    Elfir ja zawsze chcialam miec pompe ciepla ale dostepnosci i ceny zawsze byly powyzej mojego budzetu no i po co w to wchodzic jak byl gaz. Teraz jest troche inaczej. Realia sie zmienily, gaz podrozal masakrycznie, tam gdzie buduje go nie ma a pompy coraz lepsze i dostepniejsze, przelozy sie moze na rachunkach wiec jakby nie mam innego wyjscia.

  8. #188
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Cieszę się z tak dużych postępów, ale galopujące ceny bywają naprawdę zaporowe


    W temacie gustu budowlanego - chodzę w jakimś sklepie czy innym budynku użyteczności publicznej i widzę wyposażenie niektórych domów z muratora


    Z drzwiami nie pojmuję, czy wszystkie małe firmy robiące drzwi, po tym covidowym czasie padły? Stolarze?

  9. #189
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Gosia u mnie w poblizu padly 2 stolarnie, glownie z powodu braku wykwalifikowanych pracownikow. Facet mial pakiet zamowien i nie mial kim realizowac. Ludzie żadali takiej kasy, ze go po prostu nie bylo stac na nich, a nie mial super niskich cen. Do tego galopada cenowa drewna (wiadomo czemu)

    W czasie covidu bylo mega ssanie, zreszta przed covidem tez. Ale ja zawodowo widze mocne spowolnienie na rynku. Inwestycje sa wstrzymywane, bo ceny poszalaly. Osobiscie licze, ze troche spadna, no bo ile moga rosnac? w nieskonczonosc? kogo na to bedzie stac, przy braku roboty ludzie beda tracic prace. Do tego brak dostepnosci kredytow i rosnace raty dobijaja wielu. Moim zdaniem czeka nas trudny rok czy dwa, oby nie bylo gorzej.

    Oblozenie w sklepach budowlanych tez mocno nizsze niz chocby rok temu. Szukam zamiennikow, tanszych materialow w outletach czy z wyprzedazy ekspozycji (tak wlasnie kupilam w sobote zestaw matowy satyny ceramiki wc, bidet, umywalka i deska) w cenie nizszej jak za sama miske wc. To byla okazja, nawet szkliwionego taniej nie kupie.

    To ze ceny u nas tak powariowaly to nie jest tylko wina putlera i wojny w Ukrainie jak Matołusz usiluje przedstawiac (choc wg. niego winny jest Tusk - kurde potezny czlowiek z niego, jakby go nie bylo pis by upadl ) Wysokie ceny, inflacja to niestety sa konsekwencje calej pisiej polityki rozdawnictwa i zlodziejstwa. plusy, srusy, drukowanie pieniedzy bez opamietania. Brak jakichkolwiek konsekwencji za durne i nieprzemyslane dzialania, za afery i aferki. W takim chaosie, nieladzie jak teraz pograzone jest nasze panstwo to pamietam jedynie wtedy gdy wchodzilismy w demokracje po komunie. Do tego brak przejrzystego prawa w jakiejkolwiek branzy, wymyslanie ustaw na kolanie w nocy przez miernej jakosci fachowcow, belkot i jeden wielki burdel. Ale podsluchy karanie za wszystko, inwigilacja caly czas maja sie dobrze. Maly misiu ma to najwyrazniej zakorzenione z przeszlosci.


    Ale zmieniajac ten posepny temat moze w sobote pokaze jakies fotki z postepow, chwilowo nie moge zajechac na dzialke, nie po drodze. Z robotami na fula ruszamy pewnie w przyszlym tygodniu, wykonawca konczy jakies inne budowy i nie chce chaotycznie ludzi rzucac raz tu raz tam co zrozumiale. I tak sie ciesze bo mial wchodzic na koniec lipca, wiec prawie 2 miechy wczesniej. Dzis dostalam potwierdzenie ze moje drzwi zewnetrzne poszly do realizacji. Tylko sie cieszyc

  10. #190
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    To cieszę się i czekam na foty

  11. #191
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    zaniedbalam moj dziennik, no wiec tak. chronologicznie
    jakies 3 tygodnie temu przyjechala dachowka , mysle ze za 1.5 miesiaca moze bedzie ukladana, ale byla okazja to wzielam. antracytowa angobowana wielkoformatowa Creaton Titania. Dachowka jak dachowka

    i pare widoczkow dzialkowych sprzed 2 tygodni:


    zakupy z targow ogrodniczych

    ESK SUNSET


    Klon jesionolistny Auremaginatum


    sprzedany mi jako Postelense obstawiam jednak cos Carnivalowego, bo moj postelense jest żółty a ten ma prawie biale liscie. Moze Elfir cos podpowie. W kazdym razie ujal mnie wygladem wiec wzielam rozjasnia ciemne kąty ogrodu





    BUK FRANKEN



    prawda, ze ciemne tlo pieknie podbija zielen?

    SHIRASAVUM zielony

    i kolejny Buk Asplenifolia

    i jeszcze Drummondi

    kocham buki i klony i zawsze na cos sie dam zlapac

    roslinki za tasma to zadolowane i czekajace na wsadzenie inne cudenka

    reszta potem bo net cos zamula
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 17-08-2023 o 13:35

  12. #192
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    no niestety murator caly czas sie wysypuje przy wstawianiu zdjec i juz mi sie odechciewa. wiec pomine historie i po raz ostani sprobuje wkleic stan na dzis, jak sie nie uda odpuszczam, kiedys bylo wszystko bez problemu a teraz przetwarza, przetwarza i wysyp, bez sensu.

    jeszcze historia
    I dzis, rosnie gorka humusu, niech sie przegryzie bedzie jak znalazl po zimie do rozplantowania
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 17-08-2023 o 13:36

  13. #193
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    z okolic wykopkowych udalo mi sie przeflancowac 2 ladne buczki i kilka grabow i brzozek. zal bylo zniszczyc:

    cudne cudnosci
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 17-08-2023 o 13:36

  14. #194
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    a po poludniu juz mam lotnisko

    niech juz sie dzieje
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 17-08-2023 o 13:36

  15. #195
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Piękne sadzonki, te przeflancowane też niczego sobie

  16. #196

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    niech juz sie dzieje
    Niech sie mury pna do gory !

  17. #197
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosiek33 Zobacz post
    Piękne sadzonki, te przeflancowane też niczego sobie

    dzieks, a dzis dojechaly kolejne derenie skretolistne i 1 kousiak, jestem niereformowalna. mam nadzieje ze te samosiejki sie przyjma. w sumie takich ładnych grabikow przesadzilam z 10 . jeden soliterkiem zostanie a z reszty zrobie luzny zywoplot w miejscu gdzie mam spory przewiew. buczki bardzo mi sie podobaja, ładny pokroj.
    Cytat Napisał ariater Zobacz post
    Niech sie mury pna do gory !
    to jeszcze chwile, moze przyszly tydzien rusza fundamenty. musze rozkminic do konca posadzki i zaczac robic otworowanie dla wykonawcy, zeby przepusty pod wentylacje byly od razu w stropie zarobione. i nad okapem pomyslec czy przez strop czy jednak przez sciane puscic. i jak z rurami od klimy. spro tematow a ja ciagle w niedoczasie.

  18. #198

    Domyślnie

    Jakie piękne klony. No kocham, bardzo. Zaklonowalabym się cała. Mój mówi, że wiedział że taka dachówkę weźmiesz.

  19. #199
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Skad wiedzial? To ta sama co w poprzednim tylko inny kolor. Wielkoformatowa i najlzejsza. Chcielismy tez konstrukcje odciazyc

  20. #200
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ten klon to na 100% jawor a nie klon polny "Carnival"

Strona 10 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony