dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 25
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 493
  1. #341
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    pare fotek
    zachowane drzewo, brama przejezdza za nim

    Slupki ogrodzeniowe chyba dobrze pasuja do podmurowki i beda ladnie wspolgrac z kostka, zamowilismy model Lundo



    mamy tez juz podbitke

    zostal do zrobienia beton w wejsciu i podcieniu, czesc bazy juz polozona, trzeba jedynie barwienie zrobic ale pogoda nam troche nabruździła

    tak wyglada baza, jak dla mnie bomba:


    nie wiem czy pokazywalam cegle:


    i probniki do zabudow

    ciezkie wybory Wam powiem
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 17-08-2023 o 13:21

  2. #342
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zdecydowanie za dużo mozliwosci na rynku

  3. #343
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Elfir, powiem ci ze wybor ogromny, samych probnikow Swiss mialam 3 szt., do tego Egger i ralowski. Ale Swiss tanszy o ok. 20% od eggera wiec ograniczylam sie do tego (na poczatku). Do 2 lazienek pojda Swiss a do lazienki "niebieskiej" beda te drozsze zabudowy. Nic pasujacego nie znalazlam w Swiss. Na poczatku ze 20 wzrów kolejno eliminowalam az zostalo to co zostalo. Moj maz jest okazem cierpliwosci, po kolei przykladal, przekładał, zmienial, ustawial płytki do okna, pod okno, naprzeciw okna, zeby tylko spasować kąty światla. Chyba mi troche odwala a wszystko przez to ze jest to takie drogie. Dawniej bym wziela i najwyzej jak by nie pasowalo wywalila i kupila kolejny. Teraz mnie zwyczajnie nie stac na takie ekstrawagancje wiec musze sie przemeczyc z wyborem. Po 2, 3 dniach przykladam ponownie kilka by sie w nim uperwnic.
    Strasznie ciezko, bo w tej chwili moje mysli sa calkowicie oderwane od budowy. Nie mam do tego glowy. Byle farby zalatwic i drzwi to bedzie z bani. Reszta juz jest.

  4. #344
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Napisałaś rzecz, która mnie zainteresowała. Dlaczego odpływ liniowy jest be? Zamierzam taki robić. Co jest przeciw? w prysznicu, który ma w założeniu posłużyć też do umycia zabłoconych butów i kąpieli psa. Robić zwykły???

    A i co to jest takie brązowo-błękitne? Taka płytka.
    Co do wyboru, to nie ma wcale. Córka zakochała się w gresie hiszpańskim, były dostępne w Nexterio kiedyś, teraz niby na zamówienie. Chciała zamówić i chała. Nie chcą sprowadzić bo niby producent nie produkuje. Ale na stronach producent ma się dobrze. Prawdopodobnie 15m2 to dla nich nie biznes.

  5. #345
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    brązowo-błekitne płytka Aparici Saphire Corten Natural, piekne plytki, kazda inna ale dobrac do tego fuge to wyzwanie kupilam okazyjnie po 80 zł. / m2

    odplyw liniowy - po 3 latach wymienialam na brodzik plaski. Pomijam fakt ze caly czas mi woda podciekala pod drzwiami kabiny mimo silikonu, rozprezenie podlogi lato zima swoje robia. Do tego moj luby uzywal mocnych srodkow czyszczacych i pusily łaczenia w odpływie i woda zaciela podciekac posadzka i sciana i zrobil mi sie straszny grzyb. skonczylo sie remontem, usuwaniem grzyba, zmiana tapet i tp. wyleczylam sie z liniowek, plaski 2,5 cm tez jest swietny

    wiekszosc swoich plytek kupowalam w nexterio i nikt nie robil problemu (bynajmniej w tym naszym gdanskim) zeby kilka metrow sciagnac z innego salonu. niestety gresy hiszpanskie i wloskie dosc mocno poszly do gory, mnie sie udalo tydzien przed podwyzkami swoje Aparici kupic. czy tych corkowych plytek nie ma w innych salonach? czasem tak jest, ze nie sciagaja niechodliwych plytek a czesc biora na probe czy chwyca. patrzac po tym co teraz jest "promoweane" i Polacy sie tym zachwycili to cieżka sprawa jesli sa wyjatkowe.

  6. #346
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    zakupilam dzis farby do salonu, kuchni, wiatrolapu i korytarza. byla dobra promocja na flugera, od 30-50% nam sie udalo uzyskac. reszte farb sufitowa, podkladowa, sypialnie bedzie kupowana jak poprzednio w termoorganice, wybralam tez wiekszosc fug. do niebieskich plytek to jakis koszmar cos dobrac, nie wiem co mnie podkusilo wybrac te niebieskie cortenowe. ale sa naprawde piekne

    W domku mamy juz prawie skonczona wentylacje, chlopakom zabraklo kilku ksztaltek i kanałow, we wtorek maja byc i skonczyc plus rozlozyc instalacje chlodnicza pod klime w salonie. Koncza tez juz izolowanie dachu, w domu jest zdecydowanie cieplej, pozostal sam szczyt , na jakies 2 dni roboty, jak to skoncza biora sie za kostke i taras. Niestety elewacji przy tych temperaturach nie mozna skonczyc, zostal do polozenia jedynie beton w podcieniu wejsciowym i w podcieniiu tarasowym. Najwyzej skoncza na wiosne, trudno, jakos to przezyje. No chyba ze ze 2 dni byloby na plusie minimum 6-7 stopni

  7. #347
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Dokumentacja zdjeciowa:

    Wentylacja, ogrodzenie odhaczone




    tapety i farby:

    Sypialnia z panelami, Mural, jest przepiekny





    Fugi

    W zasadzie wybralismy wszystkie fugi i 2 fugi do kafli niebieskich. Ostateczny wybor nastapi kiedy juz beda ulozone na scianie bo do niektorych pasuje fuga brazowa a do niektorych szara niebieskosc. Ale to juz z glowy. Teraz wystarczy policzyc zapotrzebowanie na zakup, wiecej do sklepu nie ide, zamowie przez neta, kolory sa wybrane. Sporo ludzi dzis bylo a ja ostatnio mam awersje do tlumow.

    Kupilam lampy do podbitki i wiecie co mezaty gdzies je tak upchnal ze nie mozemy ich znalezc w ogole nie moge sie odnależć w tej wynajmowanej klitce. Jeszcze chwila - tak sobie powtarzam

    A i zamowilam okap do kuchni, jeszcze musze odkurzacz centralny zamowic i vroomy.
    W kazdym razie jestem z dziennikiem na bieżąco.
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 17-08-2023 o 13:23

  8. #348
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Wszystko piknie ale... dla mnie PC jest za blisko gruntu. Mieszkam w lubuskim, gdzie zima ponoć łagodniejsza ale jak śniegu w zeszłym roku napadało, to gdybym miał tak jak u Was, to wentylator byłby w śniegu, bo u mnie akurat tak go nawiewało, że się w miejscu pompy gromadził.
    Jeśli nad PC jest czerpnia, to zastanawiał bym się, czy jakiś wpływ na nią może mieć chmura wilgoci po każdym defroście.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  9. #349
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Nad pompa jest wyrzutnia, a patrzac gdzie i jak sasiedzi maja umieszczone pompy to nie odbiegam z wysokościa od innych, nikomu nie zasypalo. Ale dzieki za uwage, zapytam instalatora czy nie mozna zrobic jej wyzej. Jesli bedzie problem pomysle nad daszkiem i azurowymi sciankami. Obok bedzie agregat od klimatyzatora. Od 10 lat w naszej okolicy nigdy nie napadalo tyle sniegu by doszlo mi do klimy (w poprzednim domu). Na zdjeciu tez tego nie widac ale grunt od domu idzie w dol. Ale zobacze co powie instalator

  10. #350
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    od rana grzebalismy na strychu i hura znalazly sie oczka do podbitki

    I jeszcze dorwalam probnik flugera i chyba zrobie farbe w sypialni o ton ciemniejsza niz na zdjeciach wyzej nr 87, chociaz na zdjeciach lepiej wyglada ten najciemniejszy 88. Juz sama nie wiem, nie chce za ciemno. Musze brac tez pod uwage ze jednak po pomalowaniu ta farba bedzie ciemniejsza "w masie"



    i mam pytanie do Was, moze Elfir tez podpowie jako specjalistka ogrodowa. Mam fotke z narysowana kostka i tam umiescilam "rabate " pytanie czy lepsza bedzie prostokątna czy moze owalna. Wszystkie pozostale rabaty beda miały miekkie linie, czy ta geometryczna nie bedzie od czapy?

    a tu z owalna, te zielone wijace sie sciezki to jedyna ilosc trawy jaka bede miec w ogrodzie, reszta to rabaty i las. Trawa jest za bardzo kosztowna w eksploatacji zarowno pod katem finansowym jak i czasowym. Rabaty nie sa az tak wymagajace.


    Pytam teraz, bo prawdopodobnie jak tylko skoncza ocieplac dach zaczna kostke robic. Musze im powiedziec jak to robic.
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 17-08-2023 o 13:24

  11. #351
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    Nad pompa jest wyrzutnia, a patrzac gdzie i jak sasiedzi maja umieszczone pompy to nie odbiegam z wysokościa od innych, nikomu nie zasypalo. Ale dzieki za uwage, zapytam instalatora czy nie mozna zrobic jej wyzej. Jesli bedzie problem pomysle nad daszkiem i azurowymi sciankami. Obok bedzie agregat od klimatyzatora. Od 10 lat w naszej okolicy nigdy nie napadalo tyle sniegu by doszlo mi do klimy (w poprzednim domu). Na zdjeciu tez tego nie widac ale grunt od domu idzie w dol. Ale zobacze co powie instalator
    Instalator zapewne stwierdzi, że wyżej nie potrzeba
    W instrukcji mojej pompy jest napisane, żeby montować minimum 5cm nad podłożem ale tam gdzie występuje śnieg, odpowiednio wyżej do 1,5 metra max. Mój instalator montuje na stojakach 60cm nad podłożem.
    Co do daszków - też mam określone ile nad pompą mają być - 60cm plus..odsunięcie od ściany dodatkowe 20cm. Oczywiście , widziałem tu na forum zdjęcia z daszkami niemal leżące na pompie, ale zawsze jest pytanie - czy w razie awarii instalator powie, że to było niezgodne z wymiarami i doprowadziło do awarii

    To instr mojej pc - https://www.atlantic-polska.pl/wp-co...82ugi-2016.pdf
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  12. #352
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Akurat ten instalator jest sprawdzony. Wspolpracuje z nim od prawie 7 lat. Ale zmierzylam na budowie. Dolna krawedz od podloza jest na 45 cm. Nie bede robic zadnego daszku, bo nie ma potrzeby. Sama pompa jest pod okapem. Nie ma co sugerowac sie zdjeciem
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 27-11-2022 o 19:32

  13. #353
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    nie mam weny do pisania, przedwczoraj odszedl mały bialasek, jestesmy rozwaleni psychicznie delikatnie ujmujac. ale zycie dalej sie toczy, nasz piesio zawsze pozostanie przecudnym wspomnieniem i bedziemy o nim pamietac. na razie jeszcze na swiezo, jest bardzo ciezko skupic sie teraz na budowie.

    A tam postepy, odpalona zostala pompa ciepla, ponoc juz grzeje 5 obwodow, kolejne beda stopniowo uruchamiane za kilka dni. Panowie skonczyli izolacje dachu, mamy zrobiona wentylacje tylko jeszcze nie odpalona, planujemy wlaczyc zaraz po malowaniu. W domu osuszacze po prostu za chwile beda niepotrzebne, przez dobe nawet nie napelnia sie 50 litrowy zbiornik, a w miejscach gdzie nie stoja nawet nie rosza sie okna. Niemniej sprawdzimy poziom wilgoci posadzek i stropu przed ukladaniem paneli i tapet. Wykonczeniowcy wchodza za 2, moze 2,5 tygodnia. A od dzis robi sie kostka i taras. Niestety poki temperatury nie beda wyzsze w podcieniu betonu nie da rady zrobic, byc moze bedzie musial poczekac do wiosny. Mieli tez dzis lub jutro montowac schody strychowe. Jutro beda montowane larmy, sa juz zamontowane kontakty i mamy swiatlo w domu jak biali ludzie. Powinnam przymierzyc sie do zakupu lamp i w koncu wyslac zabudowy lazienek do stolarza. A papraki od bramy beda dopiero 12 grudnia, kpiny sobie robia, cos czuje ze jutro zrobie lekka zadyme. Na zdjecia weny nie mialam.
    Zakupilam tez farby i okap.

  14. #354
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    TARcia, przytulam, bardzo mi przykro.

  15. #355
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Ewa, dziekuje. Caly czas jest mi bardzo ciezko. Drugi psiak widze, ze tez to odchorowuje. W tydzien sie mocno posunal, jest juz prawie gluchy, slepy i ma swoje latka. mały Witus go pilnowal i troche motywowal. W domu zrobilo sie strasznie smutno, cicho i jakos pusto

  16. #356

    Domyślnie

    Tak przykro i smutno, jak ktos odchodzi... Chyba jednak dobrze, ze masz te budowe, to pozwala czyms zajac mysli...

  17. #357
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    Napisałaś rzecz, która mnie zainteresowała. Dlaczego odpływ liniowy jest be?
    bo sie błyskawicznie zatyka włosami. Ja mam na stałe już zdemontowaną listwę maskującą, bo nie chce mi się co dwa dni jej rozbierać żeby czyścić odpływ.

  18. #358
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post

    Pytam teraz, bo prawdopodobnie jak tylko skoncza ocieplac dach zaczna kostke robic. Musze im powiedziec jak to robic.
    A chcesz przy łukach robić aż tak prostą drogę furtka-dom?

  19. #359
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    juz sie robi, zdecydowalam sie na prostokat, poniewaz sciezka tez bedzie musiala byc z "zębem", nie wychodzi idealnie na furtke a nie lubie betonozy wiec ograniczam ile moge. przy zębie w zasadzie zetce postawie betonowa lub cortenowa donice najlepiej bez dna i posadze tam jakies niewielkie drzewko, moze modrzew pendula? złamałby troche te katy proste

  20. #360
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    lista zakupow do domu robi sie coraz krótsza. zostały do zamowienia przed wykończeniowka:
    beton do salonu, lampy do salonu i kuchni, reszte dzis kupilam, uchwyty do szafek kuchennych ( w studio nic mi sie nie podobalo i kupie to co bedzie wygodne do ręki), wanna do pralni, szafy (to moze poczekac do stycznia) i takie pierdolety typu kraniki, zawory itp bzdetki, to juz mezowi zostawiam. jutro podpisuje umowe na drzwi wewnetrzne zdecydowalam sie ostatecznie na biale matowe Estra 5



    i klamki (tu sie jeszcze zastanawiam) te dwie sa wygodne do ręki:




Strona 18 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony