dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 25
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 493
  1. #241

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    teraz juz tylko wybrac panele, cegle, tapety, sprzet łazienkowy i wykonawce zabudow w lazienkach, oswietlenie, drzwi wewnetrzne i z glowy. moge zwolnic czaszke na ogrodzenie, kostke i prace ogrodowe
    To faktycznie, juz niewiele zostalo do zrobienia

  2. #242

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    Aria, ciapek jest w kwiecie wieku jak na maltanczyka, leczenie przynosi skutek, za kilka dni powinien mu sluch powrocic i jak odstawimy leki bedzie juz tez bardziej kumaty. Zobaczysz pozyje jeszcze kilka lat
    Uff, bardzo dobra wiadomosc. Pisalas o czestych wizytach u weterynarza, to myslalam, ze z nim juz bardzo zle. Dlugich lat mu zycze !

  3. #243

    Domyślnie

    Kiedys tutaj jakis forumowicz polecal polska firme, ktora produkuje okapy, rowniez wg zyczenia klienta. Podobniez bardzo solidne, nazywa sie Toflesz. Kupilam, i jak na razie jestem zadowolona, ale ma dopiero chyba trzy lata. Wazne, zeby okap mial duza moc na pierwszym biegu.

  4. #244
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał ariater Zobacz post
    Uff, bardzo dobra wiadomosc. Pisalas o czestych wizytach u weterynarza, to myslalam, ze z nim juz bardzo zle. Dlugich lat mu zycze !
    bo bylo juz bardzo zle, w sumie to bylismy umowieni na ostatni krok i w tym dniu wszystko sie zmienilo o 180 stopni, przez ostatnie 2 tygodnie pies po prostu wstal, wrocil do zywych i nawet szczeka chociaz wciaz nie slyszy przez podziurawiona blone bebenkowa ale to sie zagoi wazne, ze znowu nasze wetki daly rade i postawily chlopaka na lapki. i tylko mi wstyd, ze zwatpilam za szybko.

  5. #245
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    co do okapow Toflesz nie maja tego czego szukam, bedzie ktorys z tych pokazanych i raczej ze wskazaniem na czarny, mialam okapy tej firmy, bylam zawsze zadowolona. podoba mi sie duza wydajnosc, filtry waflowe z rynienka tłuszczu, sterowanie i dotykiem i ruchem, no i powloka bezpaluchowa. srebrny bym musiala obudowac plyta no i jest drozszy za to marka super. zobaczymy, na ktory styknie mi budżetu

    w sumie wstepnie ogrodzenie i kostke tez mam wybrane a nawet wykonawcow ale nie ukrywam, ze szukam jeszcze oszczednosci

  6. #246
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Dobry wieczór... Tak sobie przysiądę w kąciku, dobrze?
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  7. #247
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    siadaj Brazuniu, podac jakas kawusie?

    Ja nie ogarniam sie czasowo. Mam jednoczesnie montaż okien, robiony dach, mam juz instalacje pod klimy, konczy sie elektryka i zaczyna dzialac hydraulik i ogrzewanie. 23 mam lanie posadzek. zdecydowalam sie na posadzke techniczna w garazu zacierana. etap malowania farba przeszlam 2 razy i za kazdym razem po 2 sezonach to popelina. kafli nie uznaje. sama posadzka nie bedzie wiele wiecej kosztowac, byc moze oszczedze na tynku w garazu, strop wyglada tak oblednie, ze az zal zakrywac

    szambo juz osadzone i wypoziomowane, pomimo ze mam producenta za miedza okazal sie o wiele drozszy niz sciagniecie szamba z okolic Radomia (ponad 450). naprawde niektorym wykonawcom z dobrobytu sie poprzewracalo w glowach. a sama widze ze spowolnienie zaczyna byc widocznie odczuwalne.

    okna i brame skonczyli wczoraj, drzwi wejsciowe czekaja na zalozenie, zaraz po posadzkach rowno z tynkarzami ma wejsc elewacja. licze ze do konca pazdziernika zamkne sie z tym wszystkim i wtedy zaczne dzialac wykonczeniowo oraz bedzie robiona wentylacja.

    zamowilam juz tez kuchnie i panele. czekam na probki tapet z wonderwall i atelier do sypialni. w salonie zdecydowalam sie ze na scianie TV bedzie cegla z rozbiorki lekko podbielana i pstarzana, plus beton odciskany i zostaje 1 sciana antracytowa. w kuchni sciany antracytowe.

    rzutem na tasme zamowilam tez w dobrych cenach sprzet agd, podklady pod panele i okap (z niecierpliwością czekam az przyjdzie). pozostal mi wybor kolorow farb i wyboru pozostalych tapet. wstepnie mam tez wybranego stolarza do zabudow w lazienkach. wiatrolap i sypialnie wyposaze zapewne w paxy, niestety zabudowy wychodza w jakichs koszmarnych cenach z kosmosu, a to tylko szafy na ciuchy i buty

    i na koniec zeby nie bylo tak slodkopierdząco, dalam ciala z oknami i brama garazowa. pierwotna oferta miala byc na okleinie gladkiej, zmienilam jednak na okleine strukturalna, niestety nie zauwazylam w umowie, ze okna mi zmienili na strukture a brama pozostala okleina gladka. no i troche kicha. ale komisyjnie stwierdzilismy, ze juz tak zostawimy brama z czasem zajdzie kurzem i sie zmatowi a po 2 tygodniach sie przyzwyczaimy. bez sensu kruszyc o to kopie i lapac niepotrzebnego stresa. sa i plusy, gladka łatwiej wyczyscic niz strukture wiec niech zostanie.

    Mania dala mi zastepcze puszki i gniazdka na prad 110 i moja maszyneria w postaci KA bedzie sobie smigac na ichnim prądku, sam transformator bedzie pod rozdzielnia zamontowany i nie bedzie mi na blacie szpecila jakas skrzynka.

    mam tylko takie fotki od wykonawcy z budowy:

    kuchnia:



    salon okno poludniowe



    salon podcień

    widzicie ten piekny strop, zostawie chyba tak w garazu bez tynkow, chetnie bym tez zostawila w calym domu ale mezaty stwierdzil, ze nie jest gotowy na az tyle industrialu i loftu

    i rzeczona brama



    niestety byl tez babol w projekcie konstrukcyjnym, ja nie wiem co ten konstruktor palil lub łykał ale projekt totalnie oderwany od architektury, kilka poważnych rzeczy skopanych, gdyby nie wylapal wykonawca to byloby slabo. tu widac babola w otworze pod brame, bedziemy musieli rzeźbic. sa rozne wymiary w arch i konstrukcji, wykonawca zrobil wg. konstrukcji i d. blada. ale to do naprawienia. gorzej bylo ze slupami, ktorych nie bylo wrysowanych na parterze a pojawily sie znienacka na stropie, brak rozrysowanych zbrojen.

    no ale nic to ogarnelismy babole jakos.

    A przed sekunda doslownie przyszly jeszcze cieplutkie tapety, powiem Wam sa obledne. bardzo trudny wybor ale chyba padnie na A.

    no to narazicho
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 17-08-2023 o 14:30

  8. #248
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Dzień dobry. Tak sobie przysiądę w kąciku...
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  9. #249
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    wczoraj przyszly od sasiadki 3 male koty ogoniaste, mlodziki 3-4 miesieczne, okropnie ciekawskie i mocno łowne. no i Wicio je dorwal, maly ale wariat czarna wrocila od razu do siebie, jeden krawatek ukryl sie w paletach a trzeci wspial sie na czubek brzozy. kurka wodna jak one smigaja po drzewach. zgarnelam wariata i poczekalam az maly zejdzie bezpiecznie, skubany dal rade. a poterm jak juz wroga nie bylo wlazly mi do domu. dzis rano z myszami ode mnie wracaly, wiec jest jakis plus, choc ja nie kotowa jestem nie ukrzywdze ale do domu nie chce

  10. #250
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    u nas jest inwazja myszy na dom.
    Wczoraj jedna siedziała w szczelinie ramy okiennej

  11. #251
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    tu gdzie mieszkam tez pelno myszy ale obok mieszkajacy kot codziennie siedzi i lapie, chociaz nie moge czasem wytrzymac tego pisku jak sie nad nimi pastwi. mieszkamy przy polu. jak to babki mowily jak mysza ciagnie do domu to szybko zima bedzie i to mrozna. oby nie, w obecnych czasach z lekka bryndza.

  12. #252
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    nie robia mi robaki, pajaki ale myszy mnie obrzydzaja. sasiadka mi mowila, ze przywlokly tez kreta a myszy znosza codziennie. kociaki ktos zostawil w kartonie maciupkie, ledwo oczy otwarte, ona wykarmila i pozwolila im zostac. maja ciepla budke, wikt i opierunek.

  13. #253
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Troche zaniedbalam moj dziennik ale garsc aktualizacji:
    Na dzien dzisiejszy mamy zamontowane okna i wykonane instalacje elektryczne, hydraulike, podlogowke, alarm, chlodniczą pod klimatyzacje a dzis leja nam posadzki, mam nadzieje ze zaraz potem wejda tynki i elewacja.
    Skupiam sie coraz bardziej na wnetrzach i zewnetrzach, zdecydowalismy sie zrobic oprocz tarasu w podcieniu, dodatkowy taras od strony poludniowej na jakies lezaki czy ewentualna balie z woda zwana szumnie basenem. Taras zewnętrzny bedzie z kostki na poziomie gruntu. A ten w podcieniu drewniany.
    Ogarniamy tez juz nasza dzialke, podcinamy suche galezie i przyznaje nagle jakos mniej drzewiasto i krzaczasto sie zrobilo, sa przeswity ale drzew sie nie pozbywamy.
    Co chwile dokladam do mojej przechowalni nowe roslinki, bedzie mi ich sporo potrzeba. ostatnio zakupilam kilka fajnych na ktore polowalam: judaszowiec Forest Pansy, klon Burgera, klon Ginnala, kolejnego klona polnego, klona Kapadockiego, klona Pacific Sunset, 2 ladnie wyrosniete hortensje dębolistne, hortensję omszona oraz malutka sadzonke Lagerstroemi.
    Mialam nadzieje zabrac sie za ogrod juz teraz ale niestety mam lekki poslizg na budowie z dekarzami co uniemozliwia przywiezienie ziemi i wpuszczenie koparki.
    Zamowilam tez ogrodzenie, wybralam kostke no i najważniejsze mam zamowiony caly sprzet łazienkowy. Jestem na etapie wyboru drzwi wewnętrznych ale juz tez mam wstepnie obczajone co bedzie.
    Mamy troche zawirowan z przylaczami, pompą ciepla, byl mały zonk z brama garazową. Ale trzeba to przetrwac, zacisnac co trzeba i do przodu.

    Dostałam probki takich tapet, sa obłedne i na pewno 2 z pokazanych beda zdobily sciany sypialni.


    Łupy ogrodowe:

    W naszym lesie mamy tez grzyby, nie musimy nigdzie jezdzic. Wystarcza nam nasze wlasne podworko a codziennie po kilka lub kilkanascie grzybow uda sie zebrac. starczy nam na cala zime do sosow i innych potraw.


    Tak pieknie przebarwiaja sie rosliny posadzone w przechowalni:

    i dom z poziomu przechowalnika

    jest troche balaganu, staram sie go omijac wzrokiem ale powoli moja cierpliwosc do panow budowlancow sie konczy.

    Rurki i rureczki

    i pomimo roznych opini za i przeciw ogrzewaniu w garazu my zdecydowalismy sie ulozyc tam pętle, w calosci inwestycji koszt praktycznie zaden a niech sobie na wszelki wypadek ta rurka jest.

    Tak wiec na razie to tyle z naszych postępow. Tym razem robimy najpierw wylewki a potem tynki ponieważ w calym domu bedziemy miec tynki cementowo - wapienne na gotowo, gladkie, nie planujemy żadnych gladzi gipsowych. Chcemy uniknąc uszkodzen tynkow przy robieniu wylewek po tynkach. W zasadzie jak zrobimy tynki moge juz ze srodka wyprosic wszystkich i zamknąć chatke by schla. W tym czasie na stropie bada izolowac dach a zaraz potem bedzie robiona wentylacja. Bez kolizji calosc rozkladamy na stropie.

    No to tyle.
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 17-08-2023 o 14:31

  14. #254
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    na razie nie mam czasu czytać, ale zaznaczam sobie. jak uczciwie przejdę przez 7 stron, to się będę mogła odzywać

  15. #255
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Jeśli nie widzieliście wcześniej świeżych tynków C-W , które były po pierwszych malowaniach, to warto pomalować choć jedną ścianę na gotowo , by stwierdzić czy efekt jest zadowalający. Wielokrotnie byłem u kogoś takie malować i już po położeniu farby gruntującej czar pryskał i kończyło się na gładzi.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  16. #256

    Domyślnie

    Ogromne postepy na budowie, i tyle spraw juz pchnietych do przodu ! Tapety rzeczywiscie sa obledne, najbardziej mi sie podobaja cztery pierwsze.
    Jesli moge cos poradzic, to bardzo wygodnie jest miec wlaczniki przy drzwiach na wysokosci lokcia. Mozna wtedy zapalac swiatlo nawet jak ma sie obie rece zajete (albo brudne ).
    Zazdraszczam bogactwa roslin , sa przepiekne juz teraz. Wyobrazam sobie sobie, jaki bedzie wspanialy efekt koncowy, jak sie rozrosna.
    Na pewno doba jest za krotka do ogarniania wszystkiego, ale wrzuc od czasu do czasu jakas wiadomosc, ilustrowana, jesli mozna prosic...

  17. #257
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    na razie nie mam czasu czytać, ale zaznaczam sobie. jak uczciwie przejdę przez 7 stron, to się będę mogła odzywać
    Ewo, jak milo ze wpadlaś, czytalam ze u Ciebie tez spore zmiany. Super, ze jestes
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 26-09-2022 o 22:29

  18. #258
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Jeśli nie widzieliście wcześniej świeżych tynków C-W , które były po pierwszych malowaniach, to warto pomalować choć jedną ścianę na gotowo , by stwierdzić czy efekt jest zadowalający. Wielokrotnie byłem u kogoś takie malować i już po położeniu farby gruntującej czar pryskał i kończyło się na gładzi.
    dzieki za info ale widzielismy i mielismy w poprzednim domu juz takie tynki i bylismy bardzo zadowoleni. Na pierwsze malowanie zastosowalismy gruntujaca farbe termoorganiki a na to juz docelowe farby akrylowe tej samej firmy lub fluggera. tynki robi nam ta sama ekipa co poprzednio, faktem jest ze zrobili je rewelacyjnie. w pierwszym domu mielismy gladzie, nigdy wiecej.

  19. #259
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał ariater Zobacz post
    Ogromne postepy na budowie, i tyle spraw juz pchnietych do przodu ! Tapety rzeczywiscie sa obledne, najbardziej mi sie podobaja cztery pierwsze.
    Jesli moge cos poradzic, to bardzo wygodnie jest miec wlaczniki przy drzwiach na wysokosci lokcia. Mozna wtedy zapalac swiatlo nawet jak ma sie obie rece zajete (albo brudne ).
    Zazdraszczam bogactwa roslin , sa przepiekne juz teraz. Wyobrazam sobie sobie, jaki bedzie wspanialy efekt koncowy, jak sie rozrosna.
    Na pewno doba jest za krotka do ogarniania wszystkiego, ale wrzuc od czasu do czasu jakas wiadomosc, ilustrowana, jesli mozna prosic...
    Elektryka juz zrobiona wiec nie skorzystam ale dzieki. Zdecydowalismy sie zrobic gniazdka troche wyżej niz tzw. standard, a tam gdzie maja byc punktry rtv gniazda beda na wysokosci komody (ale nie beda wystawac) jest to o wiele wygodniejsze niz schylanie sie i wpinanie czegos do gniazd. przy lozkach rownież gniazdo i wlacznik jest na wysokosci stolikow nocnych. Wiecie jak bardzo jest upierdliwe szukanie gniazdka zeby cos podlaczyc po nocy gdzies pod stolikiem
    Ja niezmiennie jestem zachwycona prztyczkami typu klatkowe i praktycznie w kazdym pomieszczeniu mam je zastosowane. W korytarzu mamy wpinane ledowe gniazdka na ruch tez super wygodne rozwiazanie, no i oszczedne.

    W zasadzie to mam juz wszystko ogarniete, dzis wybralam ostatnie tapety do trzeciej sypialni i do wiatrolapu, tu sie mocno zastanawialam czy tapeta czy cegla. jako powtorzenie w salonie. No i cegla, czy rozbiorkowa czy podrobka z elkamino.
    Kuchnie mam tez juz zamowiona a sprzet AGD zakupiony czeka na swoja kolej. Klimatyzatory i centrala wentylacyjna tez czekaja. Czego nie mam i nie mam na razie weny to lampy. Te chyba zamowie na sam koniec.
    Tapety wybrane zostały te ze studia Atelier:







    bardzo nam podpasowaly wlasnie te dwa wzory, gdyby nie to ze chwilowo mam przesyt granatowego to pierwsza bylaby w wersji ciemnej. Jedynie mamy teraz zastanawiajke ktory z materialow zastosowac: matowy winyl na fizelinie, strukture betonu, stukture plotna.
    Tu staralam sie je uchwycic


    Ostatnio edytowane przez TAR ; 26-09-2022 o 22:51

  20. #260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    super jest to płótno

Strona 13 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony