dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 25
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 493
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    z dodatkiem cegly bedzie miodzio

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a okna jaki kolor

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    jednej rzeczy sie tylko boje, much konskich, ze ciemny kolor za bardzo bedzie je zwabial. w ubieglym sezonie to byl koszmar, wylegly sie w takich ilosciach ze caly lipiec w domu a z psami na spacer to lazilam okutana od stop do glow w biale szmaty. musze jeszcze kapelutek z siatka kupic, te cholerne muchy wleca wszedzie
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 02-03-2022 o 21:12

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał mania1220 Zobacz post
    a okna jaki kolor
    tez antracyt, drzwi tez i brama tez, nie czarne na pewno. niektorzy mowia antracyt, niektorzy ciemny grafit. zobacze co probniki oferuja

  5. #45

    Domyślnie

    Proszę, proszę..."młoda" koleżka TAR zakład DB trzeciego domu.
    Jako, że od lat podglądam pewne wątki to i ten zaszczycę atencją.

    Działka zacna.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no ale wez przestan, co ma kolor do much zwyklych i konskich i innych. Mnie konskie zarly w srodku lasu i na plazy skapanej sloncem i nagrzanej tez lataly, tu u mnie na ogrodku zostalam pogryziona przez jelenie muchy - sa gorsze, mam jasna elewacje i biale okna, nie do koloru leca a do zapachu jak wyczuja "miesko i krew" to juz tylko armaty wyciagac na nie Nie beda ciagly do domu bo ciemny, ale do ciebie jak masz ciemne ubranie.
    Nie pozbedziesz sie ich nawet jak dom bielutki bedziesz miala - mieszkac bedziesz znow w lesie.

    mnie co innego interesuje, jak jest z oknami i drzwiami u was. Tutaj standartowo kazde okno i drzwi (oprocz wejsciowych glownych) ida z saitkami, czy w Polsce to nadal "luksus" za ktory trzeba osobno placic?

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wiesz co, mam czarna brame i czarne drzwi na zewnatrz, jak zrobilam swoje pojawiac sie zaczely jak grzyby po deszczu na osiedlu, nawet jeden sasiad zgapil moj czarny plot. Drzwi nadal czarne robie. Od garazy tez.
    Ja sie jeszcze zastanawiam nad innym dachem, musze obadac jak wy z tym w Polsce stoicie, jaka macie technike na niego i ile gwarancji.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    siatki czyli chodzi o moskitiery? w sumie nie wiem, pewnie jako opcja, ja akurat nie potrzebuje

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    boisz sie much konskich a mowisz ze siatek nie potrzebujesz? a konska nie wleci? siatki sa na muchy, komary, mrowki, pszczoly, osy czy wazki i wszystkie inne owady. Wyciaglam siatki w sypialni na gorze - mialam potem polowanie na wszystko Siatki tez duzo pylkow zatrzymuja, nie cale ale czesc. Ja bede zakladac siatki.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    nigdy nie uzywalam, ja po prostu prawie nie otwieram okien przy wentylacji mechanicznej a przy tarasowym, jedynym ktore ciagle jest otwarte mam zalozone takie kontaktowe raidy i serio nic nie wlatuje. duzo robali lapie mi wentylacja. naprawde nigdy nie mialam siatek a przeciez las byl za plotem

    pylki i nne kurze zatrzymuja mi filtry w centrali wentylacyjnej

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no to chyba ze tak, no ja niecierpie znow pozamykana byc, ja musze miec okna w lecie pootwierane i przy otwartych spie - chyba ze wyleja i gnojowka jedzie

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    wiesz co w pierwszym domu z pieterkiem tez spalam przy otwartych ale tam bylo mega goraco, no i pieterko. w poprzednim sie balam, ze mi cos wlezie przez okno, jakas kuna, mysz albo inny zwierz, no i mialam kontaktrony w oknach a na noc zawsze alarm wlaczony i tez byloby problematyczne.
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 06-03-2022 o 11:11

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    nic nie pisalam ostatnio ale to brak czasu i ogolne zniechecenie

    caly czas nie moze wywiercic sie studnia (chyba za malo miesa rzucam na tej budowie), werci sie 7 otwor i ciagle trafiamy na glebokosci 7 metrow na glazy polodowcowe nie do rozbicia, posuwamy sie wiec ze studnia nizej, blizej oczka do pierwotnej lokalizacji studni (a tak mi tam nie lezy).
    Do tego mam problem z wykonawca domu, mowi o rezygnacji chociaz umawialismy sie w listopadzie. Gdzie ja znajde teraz jakas firme. Rozmawiam z 2 innymi ale to nie ta liga i jakosc. Musialabym byc caly czas na miejscu i pilnowac a na to nie moge sobie pozwolic, chociaz pewnie wyszloby mnie to taniej o jakies 100 tys. Ostatecznie jesli bedzie taka sytuacja zatrudnie porzadnego kierbuda na co najmniej pol etatu zeby wszystkiego za mnie dopilnowal.

    Ściagam tez oferty na okna i drzwi. I tu kolejny zgryz. Chcialam wziac okna z tej samej firmy co poprzednio ale nie czuje sie traktowana powaznie, oferty nie moge sie doprosic od 2 tygodni i odpowiedzi handlowca mnie wrecz obrazaja, podejscie z lekka olewackie. Bardzo mnie to dziwi, bo firma jak dotad pierwsza klasa. Odnosze wrazenie ze niektorym sie juz w d..... poprzewracaloa z nadmiaru dobroci.
    Tak wiec wzielam pod uwage inne firmy z okolic, moze bedzie lepiej tylko jak z jakoscia. Dopuszczam okna Wiked, Drutex i Vetrex na profilu Veka. Planowalam Krispol ale jak sie nie dogadamy to pozegnam sie bez żalu. I tu pytanie do osob, ktore maja okna wyzej wymienione. Jestescie zadowoleni?

    Drzwi zewnętrzne. Bardzo spodobały mi sie drzwi Wegrzyn chyba z Rzeszowa patrzac po kierunkowym. Ale nikt tam nie odbiera telefonu, ze o odpisywaniu na maile nie wspomne. Liczylam, ze maja przedstawiciela w Trójmiescie. Ale jesli jest tak utrudniony kontakt to czy warto sie pchac? Potem beda problemy z dostawami albo gwarancja. Wiec jakie? Poprzednio mialam drzwi Art-Tom - porzadne ale w Trojmiescie problem obecnie z przedstawicielem. Jakie jeszcze drzwi powinnam brac pod uwage? Nie chce kompozytowych ani metalowych, chce porządne drzwi drewniane. Kiedys na topie byly drzwi CAL - moze powinnam do nich uderzyc?

    Z dobrych wiesci - we wtorek skladamy juz projekt o PNB, moze tu bedzie wiecej szczescia, sasiedzi czekali na dokumenty niecaly miesiac.

    W tej chwili od 3 tygodni czekam na prad budowlany, no coz moloch orlen ma w przyslowiowej d... drobnych klientow.

    nooo wylalam zale. moze po tym pojdzie jakos latwiej. na dzialce spedzamy teraz praktycznie caly weekend, mamy juz ogrodzenie zrobione plus polowe frontu w siatce lesnej. chyba zabiore sie za ogrod zeby mysli zle odegnac. na czas budowy chcemy sobie kupic taki domeczek zeby trzymac tam jakies mebelki i grila kiedy bedziemy przyjezdzac, do tego zrobi sie tarasik i zagiel, styknie.









    ktorys z tych domkow kupie, potem sie tez przydadza.

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    ponarzekalam, popsioczylam i tadam wode mam, o 16 zadzwonili ze ukrecili wreszcie wode, te dobra i wlasciwa. glebokosc 21 m. Wiec jest dobrze. Co prawda studnia ostatecznie nie bedzie w miejscu tam gdzie chceilismy ale wazne, ze wode juz mamy, jakos sie rury do kotlowni podciagnie przy fundamencie by nie naruszac korzeni brzoz.

    czyli musze wiecej narzekac chociaz to nie lezy w mojej naturze - troche przerabane

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Cieszę się ze studni Co do firm nie podpowiem, ale też bym uciekała z olewajacej klienta.
    Wcześniej pisałaś o zadołowanych roślinkach, co tam ukryłas?

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmikka Zobacz post
    Cieszę się ze studni Co do firm nie podpowiem, ale też bym uciekała z olewajacej klienta.
    Wcześniej pisałaś o zadołowanych roślinkach, co tam ukryłas?

    Derenie kousa Milky Way, Chinensis, Summer Fun, Marginata Nord, Venus. derenie controversa zwykle i variegata, magnolia Leonard Mesel, buk Franken, buki Rohan Weeping (jeden szczepiony na 120 cm, drugi na 200), buki Tricolor, Rohan Obelisk, jakies kaliny, klon Crimson Sentry, klon palmowy czysty, Katsura, Sangokaku, Jordan, Shirasawy Aurea, Jerre Schwarz, klon polny Postelense i klon polny Nana, Grab Pendula, epimedium Lilafee, świerk Lucky Strike, 2 klony strzepiastokore, klon ścietolistny, 2 klony ussuryjskie plus jakies jeszcze drobiazgi. Mam jeszcze do odbioru w starym domu 10 świerkow Cupressina, 2 Sangokaku.

    Zamowilam tez klona Pacific Sunset, Autumn Blaze, 2 klony wytworne, judaszowca, klona ścietolistnego, Red Sunset, orszeliny, fotergile i jakies drobiazgi bylinowe. Wiosna chce zrobic sobie rabaty wyspowe brzozowe i duzy obszar ogrodu przu oczku, tam budowa nie bedzie sie dziala wiec moge ogarniac.

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    tylko jak to przestawic jak nie bedzie pasowac. Sasiedzi obok maja ten z tworzywa, pokazali nam i jestem nawet zaskoczona stabilnoscia. A to ma byc taki domeczek co by nasze graty pochowac w czasie budowy typu fotel, ławka, gril. Na ogorodowe mamy drewniany domek 8 m2 , ktory przeniesiemy z teraz wynajmowanego na nowe. Kolega ma hds z platforma, na pasach podniesie, przewiezie i ustawi juz na gotowo na miejscu.

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Imponująca lista, aż oddechu mi brakło

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmikka Zobacz post
    Imponująca lista, aż oddechu mi brakło
    drobiazgi w morzu potrzeb. ale na poczatek musi wystarczyc. za 2 tygodnie jade z sasiadka do ogrodniczego, moze cos fajnego wyhacze. i tak wiekszosc co mam zadolowana zostawie zadolowana, i posadze jak juz elewacja bedzie zrobiona, czyli obstawiam, ze w przyszla wiosne bede juz sadzic docelowo. Chociaz niektore moge juz na ostatecznym miejscu posadzic.

Strona 3 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony