dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie Jaki piec na pellet do niewielkiego domu?

    Witam stoje przed wyborem pieca na pellet. Dom z poddaszem użytkowym, garaż w bryle nieogrzewany, pow użytkowa ok 100m2. https://www.extradom.pl/projekt-domu...orkowy-KRD2662 . Ocieplony styro 15/20cm sciany, 15cm podłoga, 28cm dach, okna 3 szybowe. W projekcie kierownik napisał piec 15kw, na ciepłowłasciwie wyszło mi jakieś 6kw. Pytanie do expertów jaki piec na pellet o jakiej mocy wybrać, w przedziale cenowym 12-15 tyś. NA ten moment Pereko z palnikiem kipi lub defro. Prosze o podpowiedzie. Z góry dziekuje

  2. #2

    Domyślnie

    z odpowiednio dobranym buforem

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.263

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    z odpowiednio dobranym buforem
    Ciekawe do czego ten bufor.
    Regulamin forum

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.263

    Domyślnie

    Cytat Napisał miciaj86 Zobacz post
    NA ten moment Pereko z palnikiem kipi lub defro.
    Ale wybórrrrrrrrr. Są inne wydajniejsze kotły z palnikiem KIPI.
    jaki piec na pellet o jakiej mocy wybrać, w przedziale cenowym 12-15 tyś.
    Moc kotła nie jest najważniejsza. Ważniejsze jest prawidłowe podłączenie i sterowanie na etapie którego popełnianych jest najwięcej błędów.
    Regulamin forum

  5. #5

    Domyślnie

    jak ten piec ma " W projekcie kierownik napisał piec 15kw" to optymalnie z buforem. Znajomek ma, w piecu nie najnowszym pali raz w tygodniu. Na reszte bufor i akumulacja ścian starcza. Przy rozpalaniu w piecu temperatura niższa o całe 4 stopnie

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.263

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Znajomek ma, w piecu nie najnowszym pali raz w tygodniu.
    W czym pali?.
    Regulamin forum

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ha, ha - 15W do domu, któy można by ograć mocą 5kW
    I mając 100m2 marnować jedno pomieszczenie na kotownię
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #8

    Domyślnie

    Nie jestem ekspertem Ale może do nowego domu dobrze zaizolowanegi starczy 12kw? Nie chce przewymiarowanego, a tych kotłów aż za dużo. Hydraulik twierdzi że bez bufora tylko bojler, kotłownia jest niewielka. Za dużo tych kotłów... jakich wy używacie?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No ja akurat używwm gazowego o mocy 1.9-12kW i rzadko kiedy widze, by dochodził do 50%mocy
    Na twoim miejscu bezdyskusyjnie poszedĺbym w:
    https://allegro.pl/oferta/pompa-ciep...ok-10495414693

    I masz czystą, niezagraconą kotłownię.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.263

    Domyślnie

    Cytat Napisał miciaj86 Zobacz post
    Nie chce przewymiarowanego, a tych kotłów aż za dużo.
    O jakich my mówimy mocach?. Na dodatek kocioł pelletowy to nie śmieciuch który po rozpaleniu bez bufora musimy wstrzymywać. Dobry algorytm sterownika kotła automatycznie dobiera moc do aktualnych warunków i wskazań regulatora pokojowego.
    Hydraulik twierdzi że bez bufora tylko bojler, kotłownia jest niewielka.
    I dobrze mówi. Jeśli są dwa obiegi C.O i CWU można przy prawidłowym wpięciu nie stosować żadnych zaworów mieszających.
    Regulamin forum

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.263

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ha, ha - 15W do domu, któy można by ograć mocą 5kW
    I mając 100m2 marnować jedno pomieszczenie na kotownię
    Przy twojej konfiguracji mieszkania śmiem twierdzić że rozpalenie świeczki czy zdjęcie koszulki powoduje przegrzanie pomieszczenia.
    Regulamin forum

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał miciaj86 Zobacz post
    .... W projekcie kierownik napisał piec 15kw, na ciepłowłasciwie wyszło mi jakieś 6kw. Pytanie do expertów jaki piec na pellet o jakiej mocy wybrać, w przedziale cenowym 12-15 tyś. NA ten moment Pereko z palnikiem kipi lub defro. Prosze o podpowiedzie. Z góry dziekuje
    Ten kierownik to kierownik budowy?, jezeli tak to czy ma uprawnienia w zakiresie projektowania instalacji sanitarnych? To rzadkosc aby KB miał takie uprawnienia.
    Na pewno nie przeliczył bo liczyc nie umie, jakby potrafił to takich głupot by nie wypisywał. 15 kW gdzie nawet niezbyt dokladne CW daje w tym przypadku wyniki zblizony do rzeczywistego. Głupio doradza aby do tak małego domu pakowac kocioł na pellet, Co jest magicznego w tym ogniu ze inwestorzy sa jakby zaczarowani i nie widzą innych rozwiazan.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał miciaj86 Zobacz post
    Witam stoje przed wyborem pieca na pellet. Dom z poddaszem użytkowym, garaż w bryle nieogrzewany, pow użytkowa ok 100m2. https://www.extradom.pl/projekt-domu...orkowy-KRD2662 . Ocieplony styro 15/20cm sciany, 15cm podłoga, 28cm dach, okna 3 szybowe. W projekcie kierownik napisał piec 15kw, na ciepłowłasciwie wyszło mi jakieś 6kw. Pytanie do expertów jaki piec na pellet o jakiej mocy wybrać, w przedziale cenowym 12-15 tyś. NA ten moment Pereko z palnikiem kipi lub defro. Prosze o podpowiedzie. Z góry dziekuje
    żaden proponuję coś tańszego i czystszego

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No ja akurat używwm gazowego o mocy 1.9-12kW i rzadko kiedy widze, by dochodził do 50%mocy
    Na twoim miejscu bezdyskusyjnie poszedĺbym w:
    https://allegro.pl/oferta/pompa-ciep...ok-10495414693

    I masz czystą, niezagraconą kotłownię.
    A nie lepiej coś trwalszego i i tańszego. Ogrzewanie elektryczne + pv

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Przy twojej konfiguracji mieszkania śmiem twierdzić że rozpalenie świeczki czy zdjęcie koszulki powoduje przegrzanie pomieszczenia.
    Nie, dopiero, kiedy uruchomię kominek w części domu robi się zbyt ciepło
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 08-03-2022 o 20:22

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie, dopiero, kiedy uruchomię kominek w części domu robi się zbyt ciepło
    Mam to samo dlatego nie pale

  17. #17

    Domyślnie

    Pc fajna sprawa, mam już wybudowany komin, rekuperacji nie przewiduje. Koszty budowy wzrosły znacząco,brak materiałów budowlanych itd. Boję się że przy mrozach pompa nie da rady, nie mam kominka żeby dogrzac A panele pv w tym momencie słabo opłacalne. Mimo to czekam co powiedzą fachowcy. Mam małe dzieci nie mogę sobie pozwolić na spadki temp.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał miciaj86 Zobacz post
    Pc fajna sprawa, mam już wybudowany komin, rekuperacji nie przewiduje. Koszty budowy wzrosły znacząco,brak materiałów budowlanych itd. Boję się że przy mrozach pompa nie da rady, nie mam kominka żeby dogrzac A panele pv w tym momencie słabo opłacalne. Mimo to czekam co powiedzą fachowcy. Mam małe dzieci nie mogę sobie pozwolić na spadki temp.
    Przez ile lat te dzieci będą małe?

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ha, ha - 15W do domu, któy można by ograć mocą 5kW
    I mając 100m2 marnować jedno pomieszczenie na kotownię
    Nie ogrzeje.
    Dom z poddaszem - niedbale położona wełna, do tego styropian dalmatyńczyk na plackach i wisienka na torcie - nieogrzewany garaż w bryle. Wynik to taka polska świnka skarbonka. Na dzisiejsze 7 tys zł za gaz. Mam tu u znajomych takie domy.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Nie ogrzeje.
    Dom z poddaszem - niedbale położona wełna, do tego styropian dalmatyńczyk na plackach i wisienka na torcie - nieogrzewany garaż w bryle. Wynik to taka polska świnka skarbonka. Na dzisiejsze 7 tys zł za gaz. Mam tu u znajomych takie domy.
    Rany to jakie oni mają dochody że stać ich na takie prestiżowe rachunki??

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony