dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    CZEŚĆ
    Czy ktoś wie jak na prawde działa regulator pokojowy.
    Umnie działa tak że co 13min włącza się na 3min
    jest to denerwujące poniewarz jeśli temp zewnętrzna jest +10
    to zużycie gazu jest takie samo jak przy 0 lub np. temperatura w pokoju jest taka jak ustawiona np.22 a on z uporem uruchamia piec co 13min mimo że to nie jest potrzebne poniewarz jeśli wyłącze ogrzewanie to temperatura spada do 21.5 po ok 2.5godz.
    Jest to vaillant VRT 240

  2. #2

    Domyślnie

    coś nie tak masz ustawiony programator może jakaś funkcja czuwanie lub urlop jest uaktywniona
    normalnie regulator reaguje na temperaturę w pomieszczeniu a nie na czas, poczytaj dokładnie instrukcję obsługi.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    No właśnie ja tak myślałem że on włącza się kiedy to jest potrzebne.Ustawienia sprawdziłem mam ustawione na temp.dzienną stałą czyli słoneczko bez zegara.Myślałem że się zawiesił no to wyciągnołem baterie i nic zegar się wyzerował i tyle.
    Działa mi to jak programator czasowy a nie jak termostat.
    Jeśli byś mugł to wejdz na strone vaillanta i zobacz ,może coś przeoczyłem.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hugo

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    252

    Domyślnie

    Czy aby na pewno jest on prawidłowo podłączony do kociołka. Może serwisant źle wykonał podłączenie programatora.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Myśle że tak
    Piec bez czujnika miał na płytce zworke .Cujnik jest wsadzony w miejsce tej zworki.I to by się zgadzało

  6. #6

    Domyślnie

    a jaki typ pieca masz i jaki tam jest ustawiony tryb pracy

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Stojący vaillant i jest tam tylko gałka temp zasilania

  8. #8

    Domyślnie

    spróbuj ją (gałkę) ustawić na wyższą temp.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Dawałem ale nic to nie dało .
    Temperatura zasilania jest wyrzsza gazu idzie tyle samo.
    Piec grzeje nie wiem co i nie wiem po co.Zakręciłem wszystkie grzejniki ,zostawiłem tylko ten jeden w pokoju z czujnikiem a ten piec pracuje 10%krócej.Było grzejników 20 jest 1 a oszczędności 10% co się dzieje z resztą energi? Gdzie te 94% sprawności?

  10. #10

    Domyślnie

    masz może głowicę termostatyczną na grzejniku jeśli tak to całkowicie odkręć temp 28stC jeśli nie to sam nie wiem

  11. #11

    Domyślnie

    Anonimowy zlituj się:
    pisze się ponieważ nie poniewarz
    wyciągnąłem a nie wyciągnołem
    mógł a nie mugł
    wyższa a nie wyrzsza.

    Inne drobiazgi pomijam.
    Normalnie nie zwracam uwagi na pojedyncze błędy, może sam je czasami robię, ale Ty w każdym poście ślesz takie byki, że trudno czytać.

  12. #12

    Domyślnie

    To mormalne zachowanie , zauważcie że producenci kotłów gazowych podają sprawność tylko przy maksymalnym obciążeniu , i jest to ok 95% , w miarę zmniejszania obciążenia sprawność maleje , jeśli piec jest dwufunkcyjny to ma moc ok 2 razy za dużą w stosunku do zapotrzebowania na CO , a przy temp zewnętrznej +10 stC , piec jednofunkcyjny zwymiarowany prawidłowo na potrzeby CO jest obciążony w 25% , a piec dwufunkcyjny jest obciążony w ok 12,5% .Przy takim obciążeniu piec ma duży "przepał" czyli pobór gazu na grzanie samego siebie.
    Piotrek

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Z tymi bykami to ja tak mam (na świecie są taki osobniki)
    Co do głowicy to jest zciągnięnta
    A co do pieca to czy jest na to jakaś rada?

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    A jeszcze jedno
    W takim razie to jaka oszccędność z głowic termostatycznych
    Skoro jest takie samo zużycie gazu.

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Test regulatora pokojowego.
    Jeżeli w domu masz cały czas 21 -22 C, to nastaw regulator pokojowy na 18 C. Jeżeli piec będzie dalej pracował, lub włączy się znowu, to będzie oznaczało, że regulator pokojowy jest zepsuty.
    Regulator mierzy temperaturę w pomieszczeniu, jednakże jeżeli jest źle zainstalowany (patrz instrukcja) to może pomiar być zakłamany.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hugo

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    252

    Domyślnie

    Napisz dokładnie, czy co 13min włącza się piec przy załączonym termostacie pokojowym, czy co 13min włącza się termostat pokojowy, jakiej mocy masz kociołek i ile metrów ogrzewa, jaką masz podgrupę gazu ziemnego (GZ35; 41,5 czy 50). Podejrzewam że masz przewymiarowany kociołek i dlatego taka szarpana praca, należy ograniczyć moc kotła (potencjometrem na płytce, albo śrubą na zaworze gazowym), w uproszczeniu chodzi o to aby zmniejszyć wysokość płomienia na palniku, do takiego stopnia aby temp wody w CO rosła bardzo powoli.

  17. #17

    Domyślnie

    Jest sadze jeszcze jeden problem, ktory nalezaloby w tym watku poruszyc a mianowicie sposob dzialania regulatora. Regulatory najprostsze dzialajace na zasadzie wlacz-wylacz po prostu nie nadaja sie do efektywnego sterowania kotlem. Najlepszy bylby regulator wspolpracujacy liniowo z kotlem - i dzialajacy na zasadzie modulacji mocy - jesli temp. jest wystarczajaca to zmniejsza moc kotla a nie wylacza go. Tylko ze wiekszosc najtanszych kotlow nie wspolpracuje z takimi regulatorami...

    D.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hugo

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    252

    Domyślnie

    Jeżeli kocioł jest przewymiarowany to i modulacja nie pomoże.

  19. #19

    Domyślnie

    To zalezy o ile przewymiarowany i jaka jest modulacja. A tak naprawde to zalezy od tego z jak mala moca moze pracowac kociol. Wiekszosc jednak patrzy na to aby moc kotla byla duza a nie patrzy na to jaka jest moc minimalna, ktora decyduje o przydatnosci kotla i zuzyciu paliwa...

    D.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hugo

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    252

    Domyślnie

    Dokładnie tak jest, Mam swój sposób na ograniczenie w sposób znaczny nawet mocno przewymiarowanego kociołka (np. z 35KW zrobiłem 6KW), ale zmusiła mnie do tego sytuacja (kawalerka 30 m2 i kociołek 35KW) teraz chodzi i grzeje, wcześniej palił dużo gazu i nie mógł dogrzać mieszkanka z trzema grzejnikami (konwektorami)

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony