dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Vitodens 200 B2HF nie "rozpędza się"

  1. #1

    Domyślnie Vitodens 200 B2HF nie "rozpędza się"

    Opiszę sytuację.

    Kocioł zainstalowany pod koniec grudnia, a po kilku dniach obydwa obiegi (grzejniki i podłogówka) wyłączone w menu.
    Zatem przez ostatnie 2 miesiące kocioł działał na zasadzie zabezpieczenia przed mrozem.

    - dom w trakcie wykańczania, temperatura wewnątrz: około +6/+7 C.
    - pogodówka
    - brak sterowników pokojowych

    Ponieważ zaczęli mi szpachlować płyty GK i poprosili o podniesienie temperatury, to włączyłem obieg grzejnikowy, a tu zonk. Kaloryfery ledwo letnie, a kocioł sobie pyka na 2 kW. Nie rozumiem.
    Czy popełniam gdzieś jakiś prosty błąd?










  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redox7

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    198

    Domyślnie

    wymagana temp 41*C i tyle powinno być. Niestety za mało danych, nie wiadomo jakie nastawy zostały ustawione. Może ktoś ograniczył moc max.... bez diagnozy przy kotle to tylko szklana kula może pomóc...

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    zdalnie niestety moje możliwośći są mocno ograniczone, sugerowałbym kontakt z instalatorem/serwisantem który uruchamiał urządzenie by skontrolował nastawy. Z ostatniej fotograii wyraźnie widać, że jest rządanie wyższej temepratury i nie została ona z jakiegoś powodu osiągnięta. Może to być ograniczenie mocy, jak napisał powyżej forumowicz.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #4

    Domyślnie

    Okej. Dzięki za wstępne diagnozy "na ślepo".
    Z tym ograniczeniem mocy to może coś być. Wiem, że 2 miesiące temu było kombinowane jak nie płacić słonych rachunków za ogrzewanie domu bez ocieplenia elewacji i bez ocieplenia dachu, a jednocześnie nie dopuścić do zamarznięcia wody w rurach i w grzejnikach.
    W końcu stanęło na wyłączeniu obiegów w menu, ale być może przy okazji też ustawione zostało jakieś ograniczenie w menu serwisowym.

    Przy okazji zapytam co oznacza ta opcja i czy jest prawidłowo ustawiona.


  5. #5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony