dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Prosta scianka Karton-GIPS.

    Witam serdecznie , na samym wstępie chciałbym powiedzieć że nie jestem żadnym fachowcem.

    Znajoma poprosiła mnie o wykonanie prostej ścianki z płyt karton gips . Ścianka ma mieć około 2.5 m ,i maja na niej znaleść się tylko drzwi 80 cm .

    Ścianka ma być na równo ze scianą tynkowana . (scianka z g/k ma byc kontynuacja scianki tynkowanej)

    I teraz moje pytania :

    1. Jak wykonać połączenie ścian tynkowanej z g/k (myslalem nad tasma amerykanska lub akrylem)
    2. Czy ścianka 5cm i jedna płyta utrzyma drzwi i nie wypadną razem ze scianą ? (zamierzam wzmocnić sciane profilami ua lub ua +drewniane kantowki )
    3. Na podłodze są płytki i ogrzewanie podłogowe. Jak przywiercić profil na ziemi nie martwiąc się o zniszczenie układu? ( myślałem przykleić pianoklejem)

    Dzięki wszystkim za pomoc na forum jestem nowy . Przepraszam jeśli coś nie było zrozumiałe ; )

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    1. za pomoca profili przyściennych. 2.utrzyma, tylko solidnie zamocuj profile i przykręć je do sufitu i podłogi. 3. Tutaj przy montażu drzwi to najlepiej byłoby przykołkować ścianę do podłogi, jednak jeśli są tam kafle i podłogówka, to chyba innego wyjścia niż przeklejenie nie ma, aby mieć pewnośc, że nic się nie uszkodzi.
    Tego nie pomalujesz (:

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony