dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Zasilanie kotła elektrycznego

    Jak sprawdzić, czy mogę podłączyć kocioł elektryczny zasilany prądem trójfazowym 230/400 V przy obecnych warunkach technicznych? To gdzieś jest w dokumentach z PGE? Mam nowy dom w budowie, na razie tylko podłączony prąd budowlany - prowizorka, są gniazdka siłowe 16 i 32 V.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    siinski

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-025
    Posty
    125

    Domyślnie

    Pytanie jeszcze jakiej mocy kocioł ? Jeżeli do 8 kW to niczym się nie przejmuj i podłączaj . Jeżeli 16-24 kW to już lepiej sprawdź w papierach jaki masz przydział mocy i zabezpieczenie przedlicznikowe.Jeżeli w skrzynce przyłączeniowej masz bezpieczniki 3 x 25 A ( na każdą fazę jeden ) to możesz założyć że do 16 kW uciągną ..Pamiętaj też że przy nieocieplonym domu , cenie za prąd budowlany i tempie jego zużycia przy dużym poborze rachunek może być taki że zrobi Ci się gorąco bez ogrzewania

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki, już mi się robi gorąco od kolejnych problemów na finiszu budowy, że o sytuacji zewnętrznej nie wspomnę
    W warunkach na budynek mieszkalny mam 22 kW, na budowę 20 kW. Skrzynkę mam na razie z prowizorką, gdzie mam siłę 16 i 32 V. Czy to wystarczy? Czy wystarczy, jeśli przy położeniu elektryki dam odpowiedni kabel do kotłowni, potem w skrzynce równie odpowiednie zabezpieczenia?

  4. #4

    Domyślnie

    Ps. Kocioł przewiduję 12 kW.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony