dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Rury peflex przebite spinkami do podłogówki

    Pomimo moich ostrzeżeń instalatorów i tak poprzebijali mi oni rury peflex tymi spinkami. Wydawało mi się, że to popularny problem, jednak nie za bardzo znalazłem, żeby ktoś opisywał go w internecie. Pozostaje mi im kazać wymienić im przewody, czy może ma ktoś inny sposób aby pewnie to załatać?


  2. #2

    Domyślnie

    Nie robię tego profesjonalnie ale jakbym był w takiej sytuacji to wyjąłbym spinkę i zakleił taśmą aluminiową.
    Zastanawiam się też czy w sumie jest sens wyciągać tą spinkę. Może to jak jak z raną kłótą w ciele, że dopóki się nie wyciągnie ciała obcego to jest to w miarę szczelne.
    Powietrze też na siłę nie będzie się pchać w tą dziurkę bo przecież ma lepsze opcje do przepływu...

  3. #3

    Domyślnie

    Przecie i tak będzie to zalane betonem, nie wydaje mi się aby beton przepuszczał powietrze.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_kopaczewski Zobacz post
    Nie robię tego profesjonalnie ale jakbym był w takiej sytuacji to wyjąłbym spinkę i zakleił taśmą aluminiową.
    Zastanawiam się też czy w sumie jest sens wyciągać tą spinkę. Może to jak jak z raną kłótą w ciele, że dopóki się nie wyciągnie ciała obcego to jest to w miarę szczelne.
    Powietrze też na siłę nie będzie się pchać w tą dziurkę bo przecież ma lepsze opcje do przepływu...
    A kiedy przyjdzie przeczyścić rurę, to taka pozostawiona spinka przeszkadzać nie będzie ?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Spokojnie - wyjmij spinkę gdy będzie wyjmowana powinna pociągnąć za sobą materiał PE. nic nie łataj nic nie owijaj - gdyby otwór stał się wyjątkowo duży zaklej gorącą lutownicą, albo końcówką zgrzewarki do rur wodnych. Gdyby materiał pozostał wciśnięty zrób haczyk z drutu i wyciągnij go z rurociągu.
    Tak jak kol Pytajnick napisał aby ewentualny element czyszczący się nie zaczepił lepiej pozostawić wnętrze gładkie. Niewielkie otwory możesz pozostawić niezaklejone powietrze i tak nie będzie tamtędy "uciekało"
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6

    Domyślnie

    Pytajnik - A po co ją czyścić?
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Pytajnik - A po co ją czyścić?
    Kurczę, trudne pytanie
    Jak się komuś zdarzy doprowadzić do zabrudzenia, to wtedy musi wyczyścić. Mój sąsiad tak zasyfił rury, że przy okazji również jeden wentylator wykończył. No ale to nauczyciel, który starał się sam sobie zrobić gładź i nie pomyślał. W necie też widziałem filmiki z peflexem, który nie miał zabezpieczeń. Ja mam filtry stożkowe na wywiewnych anemostatach i wiem jak potrafią wyglądać po kilku tygodniach... i trudno mi sobie wyobrazić, by bez nich po latach czyścić rur nie ma potrzeby. Może się mylę, ale ja zawsze wolę zapobiegać niż leczyć.

    https://www.youtube.com/watch?v=dNqdxSpA4fQ np tu - 15:44min
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 14-03-2022 o 19:04
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  8. #8

    Domyślnie

    Instalator zaproponował zakupić złączki do rur

    wyciąć podziurawione części rur i mufami połączyć z nowymi odcinkami rur, bo trochę mi zostało tej rury.
    w miejscu gdzie ciężko będzie ograniczyć się do jednej mufy, myślę, że zgrzeje te dziurki tak jak poradził @CityMagic.
    Mam nadzieje, że te mufy nie będą "świszczeć" podczas eksploatacji instalacji.
    Dzięki za rady!

  9. #9

    Domyślnie

    Zaklej czymkolwiek, używanie złączek to przerost formy nad treścią.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Odpuść te mufy. Zaklej te dziurki czymkolwiek - choćby klejem na gorąco, tylko tak żeby od wewnątrz było gładko. Tam nie ma ciśnienia.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  11. #11

    Domyślnie

    Panowie, a co w przypadku gdy takie strzały są, a zalana jest już wylewka? Bo mam dziwne obawy że mogę kilka takich dziur mieć...

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    No cóż może być, brak możliwości przepychania czegokolwiek, możliwość powstania dziwnych dźwięków przy dużych prędkościach ?, możliwość osadzania się brudu?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  13. #13

    Domyślnie

    Mi rury uszkodzili tynkarze rusztowaniami, Mialem kilka wgniecen i ze dwa przecięcia grubosci kilku mm, zakleiełem tasmą monterską kilka razy i poszly wylewki. Po kilku latach uzywania nie zauwazalem minusow. Potem jeszcze widzialem jak slabo szczelne są te wejscia rur do kroccow rozdzielaczy wiec totalnie przestalem sie przejmować takim czymś.

  14. #14

    Domyślnie

    próbowałem na kawałku rury przebić ją spinką, i stwierdziłem ze raczej chyba tego nie zrobili, nie mogłem je wbić za chiny

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony