dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sarummi

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-942
    Posty
    6

    Domyślnie Przearanżowanie nieustawnego mieszkania

    Cześć,
    Mam nadzieję że ktoś będzie mógł doradzić mi jak można niezbyt inwazyjnym remontem przearanżowac mieszkanie tak by powstała normalna oddzielną sypialnia, do której wejdzie szafa.

    Jak widać na planie poniżej w tej chwili pokoi 5.37 m (sypialnia jest połączony z pokojem głównym. Jest to bardzo mały pokój, w tej chwili mieści się tam łózko 140 cm (razem z ramą) i zajmuje prawie cala przestrzeń, nie mam możliwości wstawienia szafy. Zalęzy mi na tym by zagłowie lóżka nie była pod oknem ze wzgledu na hałas z ulicy.



    Chciałabym w przyszłości przebudować tez łazienkę, jest nieustawna, ponieważ mam piecyk gazowy tuż nad wanna.



    Ostatnio edytowane przez sarummi ; 16-03-2022 o 10:08

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Po pierwsze to gdzie jest wejście do mieszkania i przedpokój, u dołu gdzie przedpokój ma 3,59m2 czy na górze z przedpokojem 1,72m2 ?
    Rozwalasz ścianę pomiędzy kuchnią a dużym pokojem tworząc duży pokój z aneksem kuchennym. Druga ściana od pokoju 5.37 zostaje przesunięta do okna balkonowego w dużym pokoju a pokój zyskuje normalne drzwi ma przeciw tych łazienkowych zamiast dużego przejścia z salonu.
    Na przesuniętej ścianie długości 281 cm jest telewizor z zestawem mebli
    Przesuwając ścianę łazienki równo z tą wcześniejszą załatwiasz obie rzeczy a duży pokój z węższą wnęką o szerokości 292-67=225 może posłużyć do ustawienia bibloteczki z książkami
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    sciany są nosne czy działówki?

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sarummi

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-942
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cześć,

    wejście głowne do mieszkania znajduje sie kolo kuchni.

    Wolalabym zostawić kuchnie osobną jeśłi sie da,cenie sobie to ze nie musze siedziec z parujacym garnkiem i smieciami w jednym pomieszceniu.
    Zrobienie pokoju z aneksem jest ostatecznioscia.

    Przy oknie balkonowym między malym pokojem i dużym znajduje sie grzejnik.

    Nie wiem czy ściany sa nośne niestety, załaczymalm szkic ze spółdzielni, może znawcy powiedzą czy to powinno być zaznaczone.

    Propozycja ze zburzeniem wszystkich ścian jest też dla mnie cieżka do uzdzwigniecia, poniewaz jest tu stary dębowy parkiet który chciałabym zachować ,a też ze wzgledów finansowych. Nie chcę wkladac w takie przebudowy dziesiątki tysięcy bo nie wiem czy sie z tym mieszkaniem nie rozstanę po jakimś czasie.

    Dziękuje za wszystkie rady i propozycje

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    To jak to sobie wyobrażasz? Mamy umieścić szafę w ciasnej klitce, w której ledwo mieści się łóżko, praktycznie niczego nie zmieniając?
    Jedyne miejsce na jakieś sensowne umiejscowienie dużej szafy to ściana między holem a łazienką

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Tak naprawdę to całkiem ustawne mieszkanko. Dziś nawet na wczesnym etapie większość takich jest wykupiona lub zarezerwowana przez deweloperów i biura nieruchomości.
    Jedyne co zmienić to duże przejście z salonu do małego pokoju tak by w zależności od zachodu słońca można tam było umieścić jakąś sofę bądź komodę z TV.
    Mały pokoik to oczywiście sypialnia.
    Wejście do łazienki zrobił bym osobne z salonu, natomiast garderoba dostępna prosto z sypialni bez ściany z drzwiami.
    Małe o ok 0,5m przesunięcie ściany sąsiadującej między garderobą a łazienką powiększy łazienkę a garderoba z wielką szafą i drzwiami przesuwnymi zamiast ściany sypialni.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tyle, że autor nie chce nic zmieniać w układzie scian.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Tyle, że autor nie chce nic zmieniać w układzie scian.
    Na szkicu mebli nie umieścił więc jak wyobraża sobie zmianę aranżacji......poza tym tak zareagował na pomysł z wyburzeniem wszystkiego zatem jeśli będą to tylko dwie grodzące jedno pomieszczenie i pomysł mu się spodoba to rozważy sugestie realizując ją w praktyce.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 17-03-2022 o 13:15
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pokój ma szerokość 198 cm jak chcesz ustawić łóżko?

  10. #10

    Domyślnie

    Najmniej inwazyjnie - usunięcie drzwi z szerokiego przejścia (jeśli są) i ustawienie szaf modułowych (lub na wymiar) tak, żeby do części z nich był dostęp z sypialni (i jakieś ładne wykończenie pleców widocznych z większego pokoju).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	77,2 KB
ID:	460138
    Ostatnio edytowane przez alicyja ; 29-07-2022 o 17:02 Powód: poniwne dodanie obrazka

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sarummi

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-942
    Posty
    6

    Domyślnie

    cześć, czy mógłbyś to naszkicowac? Dziękuje

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sarummi

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-942
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Na szkicu mebli nie umieścił więc jak wyobraża sobie zmianę aranżacji......poza tym tak zareagował na pomysł z wyburzeniem wszystkiego zatem jeśli będą to tylko dwie grodzące jedno pomieszczenie i pomysł mu się spodoba to rozważy sugestie realizując ją w praktyce.
    cze,czy moglbys to naszkicowac?

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268
    To powinno się udać.

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sarummi

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-942
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał DarekDawid Zobacz post
    dziękuję.
    niestety nie jest mozliwe usgawienia luzka w ten sposób, piniewaz "sypialnia ma tylko 198 cm szerokosci.

    Kuchnia tez juz jest zaaranzowana i nie ma gam miejsca jadalnianego. Planuje zamontowac skladany blat barowy na scianie z pokojem.
    Wiec na razie nie mam miejsca na stolik jadalniany,co byloby mile.
    W mieszkaniu potrzebuje tez biurka,poniewaz pracuje z domu.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Kiedys jak mieszkałem w bloku w małej kuchni mielismy składany stolik, którego nigdy nie składalismy, no bo po co.

    Pózniej zauwazyłem te wymiary. Wygląda na to ze kanapa będzie praktyczniejsza.
    To powinno się udać.

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sarummi

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-942
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cześć, jeszce nie udalo mi sie ustalić fajnej aranzacji. Moze ktoras z nowych osob na forum ma pomysl?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony