dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Ponowne pęknięcie szyby wewnętrznej - jakie szyby powinnam kupić?

    Dzień Dobry,

    Proszę o radę co do wyboru szyb jakie powinnam kupić by, uniknąć pękania szyb.

    W październiku 2020 roku zamontowano mi okno z wbudowaną roletą zewnętrzną kolor antracyt - wymiary pakietu szyb 1250x1980 -oznaczenia szyb 4T/16CT/4/16CR/4T Okno umieszone przy wewnętrznym siedzisku -usytuowane od południowo-wschodniej strony nasłonecznionej.

    W październiku, ku mojemu zdziwieniu, pękła samoistnie wewnętrzna szyba- zgłosiłam reklamację, ale jej nie uwzględniono (pęknięcia szyb nie podlegają gwarancji). Mąż uświadomił mnie, że tak może być - naprężenie termiczne i że mogło się stać przez to, że położyliśmy po jednej stronie poduszki zbyt blisko okna- szyba się nagrzała nierównomiernie i stąd pęknięcie.

    W listopadzie 2021 na własny koszt wymieniliśmy pakiet szybowy na nowy u tego samego producenta. Niestety 10 marca bieżącego roku znowu pękła szyba wewnętrzna (w innym miejscu). Tym razem okno nie było niczym wcześniej przysłonięte wewnątrz, od zewnątrz było zasłonięte wbudowaną roletą - była godzina ok 22, warunki pogodowe w normie . Siedziałam na siedzisku, gdy przy mnie pękła. Nie sądzę, by było to spowodowane warunkami termicznymi, jakie mogą być inne przyczyny naprężenia szyby i tego pęknięcia ? Czy to, że jest przy siedzisku i siłą rzeczy czasem ktoś się oprze może mieć wpływ?

    Czy jest jakiś sposób, by uniknąć tego na przyszłość? Jaki pakiet szybowy najlepiej zamontować?

    Ktoś coś poradzi?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    raczej osiada wam nadproże okna i tworzy nacisk na ramę.

  3. #3

    Domyślnie

    Chyba to jednak nie to -mamy okno zintegrowane z roletą zewnętrzną. Jakby nadproże osiadało to chyba zgniatałoby najpierw tę roletę.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Antu Zobacz post
    Chyba to jednak nie to -mamy okno zintegrowane z roletą zewnętrzną. Jakby nadproże osiadało to chyba zgniatałoby najpierw tę roletę.
    Pęknięcie termiczne może powstać także od nie do końca zasłoniętej rolety. Zakładam że nie pękła tak samo.
    Kurczę, jest wiele powodów. Siedzisko przy oknie? Nacisk na szybę.. ?
    Wada stolarki - ciasno spasowane wymiary, złe podkładki, wystające wkręty, uszkodzenia pakietu.

    Ale pytanie dotyczyło jaką szybę kupić. Hartowaną, przynajmniej od środka.

    Ps.Dotyczy okna Oknoplast? jeśli nie, to przeniosę post do głownego dzialu forum okiennego.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.
    Był u nas Pan z innej firmy, który montuje okna i oglądał u nas to felerne. Zdjął listy i stwierdził, że podkładki pod zestawem szybowym są tylko w dwóch miejscach na dole. Pęknięcie zaczęło się trochę dalej niż podkładka. Z boku i z góry podkładek nie było. Zestaw o szerokości 198 cm, zasugerował, że może częściej podkładki mogły by być, lub, że może są za wąskie.

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Pęknięcie termiczne może powstać także od nie do końca zasłoniętej rolety. Zakładam że nie pękła tak samo.

    Kurczę, jest wiele powodów. Siedzisko przy oknie? Nacisk na szybę.. ?

    Wada stolarki - ciasno spasowane wymiary, złe podkładki, wystające wkręty, uszkodzenia pakietu.

    Ale pytanie dotyczyło jaką szybę kupić. Hartowaną, przynajmniej od środka.


    Ps.Dotyczy okna Oknoplast? jeśli nie, to przeniosę post do głownego dzialu forum okiennego.
    -rzeczywiśćie, to nie dotyczy tej firmy, przepraszam ale nie wiedziałam w jakim dziale umieścić pytanie.

    -Roleta była zamknięta do końca. Tak jak pisałam wcześniej warunki pogodowe były normalne - godz. 22.
    - rzeczywiście zdarzało się nam opierać o szybę, ale to było z miesiąc wcześniej i wtedy nic się nie działo. Czy możliwe, że przez te opieranie coś się naruszyło i dopiero po wyszło po kilku tygodniach?
    Ostatnio edytowane przez Antu ; 21-03-2022 o 11:53 Powód: odpowiedź była w cytowanej wiadomości

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Post przeniosłem do ogólnego działu okiennego. Podforum eksperckie Oknoplast jest tylko z nazwy, bo od miesięcy żaden przedstawiciel sponsora się tam nie pojawił.

    Nawet jeśli jest to szklenie stałe, to podkładki dystansujące być powinny (na zdrowy rozsądek), ale może producent Twojego okna zakłada inaczej.

    Z dostępnych info ja nie potrafię zgadnąć przyczyny pęknięcia..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony