dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Czy podsufitowe półki na LED wykonane z EPS lub XPS są trwałym rozwiązaniem?

    Witam,

    mam zamiar w salonie wykonać pod sufitem półeczkę po obwodzie (tzw. gzyms LEDowy), aby uzyskać taki efekt:
    https://e-luxuryart.pl/pl/p/Gzyms-Halogenowy-LU4A/395

    Po rozeznaniu w temacie - w praktyce możliwe jest uzyskanie takiego efektu na 3 sposoby:
    - system gips-karton;
    - EPS-200 (popularnie styropian) pokryty warstwą glazury zabezpieczającej
    - XPS
    Zależy mi na tym, żeby wykonany sufit nie odkształcał się po latach, nie wypaczał itd - zależy na trwałości. Aby po kilku latach co najwyżej odświeżyć jego wygląd poprzez powtórne malowanie.

    Pierwotnie zdecydowany byłem na system karton-gips, ale jakby nie było jest to system dość pracochłonny, aby efekt był zadowalający. Z drugiej lat od lat stosuje się sztukaterię z XPS, która po latach wygląda tak, jak w dniu zamontowania i pomalowania.

    Byłbym bardzo wdzięczny za merytoryczne i uzasadnione opinie, czy nie należy się obawiać trwałości półeczki wykonanej w lekkim systemie (EPS czy XPS)...

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Karton-gips to według mnie najlepsze rozwiązanie, a jeśli nie chce tego przez lata zmieniać, to chyba warto włożyć w to trochę pracy i solidnie wszystko przygotować, prawda?
    Tego nie pomalujesz (:

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Saskian Zobacz post
    Karton-gips to według mnie najlepsze rozwiązanie, a jeśli nie chce tego przez lata zmieniać, to chyba warto włożyć w to trochę pracy i solidnie wszystko przygotować, prawda?
    Masz jakieś złe doświadczenia z elementami tego typu wykonanymi z XPSa?
    Ja z kolei spotkałem się z opiniami ludzi, którzy mieli styczność z jednym i drugim rozwiązaniem i twierdzą, że karton-gips, to kiła, a pomalowany XPS przeżyje dom (jeśli tylko ktoś mechanicznie go nie uszkodzi, ale to i karton-gipsowi grozi). Dodatkowo karton gips dostanie nie daj Boże odrobinę wilgoci (bo w dachu mała nieszczelność zawsze może się zdarzyć) i jest duży problem. Na XPS nie zrobi to żadnego wrażenia. Niestety rozwiązania z XPS nie są tanie...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony