dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ZbigniewB

Domyślnie Cztery krótkie pytania! Pomóżcie!!!

1.Ogrzewanie gazowe. Do tego kominek z płaszczem wodnym czy rozprowadzenie ciepłego powietrza?
    2.Poddasze ocieplone (20cm wełny)! Ocieplać jeszcze dach czy nie?
    3.Tynk cementowo-wapienny; ręczny czy maszynowy?
    4.Zbiornik na deszczówkę! Ile m3?
    Pozdrawiam i ... dzięki za pomoc!!!

Domyślnie

Na pierwsze ci moge poradzic kominek jak juz to z plaszczem wodnym. Rozprowadzanie powietrza kanalami powoduje ze beda Ci sie szybciej brudzic pokoje. Kominkeim z plaszczem wodnym ogrzejesz sobie wode i mieszkanie. Co do tynków sa rózne zdania ja bym osobiscie wolal tynki cementowo wapienne.

Domyślnie Re: Cztery krótkie pytania! Pomóżcie!!!

1. Mam z rozprowadeniem powietrza (DGP 2 sezony - pokoje bardzo się nie brudzą - nie mogę powiedzieć, że przy anemostatach jest idealnie czysto). Inni mogą powiedzieć coś innego. Na pewno jedno i drugie rozwiązanie ma + i -.
    2. Mam tyle samo wełny. Słyszałem, że obecnie dają więcej. Ale czy to się opłaca - poszukaj wypowiedzi w arch.
    3. Maszynowo robiony tynk = niewątpliwie szybsze wykonanie. U mnie ręcznie - kilka dni, u mojego kolegi maszynowo robili chyba 2 dni.
    4. Wahałem się czy tego nie zrobić, ale stwierdziłem, że nie ma sensu wydawać kasy na zbiornik, pompę, itp. W jednym sezonie do celów ogrodowych idzie mi około 15 m3 wody = około 40 złotych na rok. Deszczówka idzie przez studnię chłonną do wód podskórnych.
    Pozdrawiam Cinek

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

Domyślnie

2. Ocieplenie stropu powinno się zaczynac od 25 cm. Najlepiej przeliczyć budynek cieplnie.
    3. Tylko maszynowy.Szybkośc i dokładnośc wykonania. Mniejsza podatność do pękania.

Domyślnie

Jeśli i tak robisz wodną instalację do gazowki, to najlepiej kominek z płaszczem.
    chcesz więcej informacji o kominkach i ogrzewaniach kominkowych;
    http://www.kominek.info.pl
    redagują fachowcy z 15-letnim doświadczeniem

Domyślnie

W czerwcowym numerze muratora jest o tym artykul.
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

Domyślnie

Cytat Napisał Sp5es
    2. Ocieplenie stropu powinno się zaczynac od 25 cm.
    W projekcie mam 20cm.
    Chcę dać Ursę 15+5 nakrokwiowo.
    Za mało?

Domyślnie

Cytat Napisał Sp5es
    3. Tylko maszynowy.Szybkośc i dokładnośc wykonania. Mniejsza podatność do pękania.
    Sp5es,
    co do szybkosci to zgodze sie w stu procentach, ale co do jakosci to juz nie tak bezwarunkowo. Mieszanka bedzie duzo bardziej jednorodna, bo maszyna miesza caly czas tak samo, ale i tak wszystko zalezy od tej reki, ktora, tynk wyrownuje i zaciera, wiec tu moze sie trafic artysta, ktory zrobi tynk reczny gladki jak stoi i partacz, ktory zrobi fale dunaju z tynku nalozonego z maszyny. Niemniej jednak jak tez jestem za maszynowymi ze wzgledow podanych powyzej.
    Pozdrawiam
    Jankes
    "Za duzy ten dom budujemy ,kochanie...."
    slowa mojej Zony.

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

Domyślnie

Cytat Napisał pattaya
    Cytat Napisał Sp5es
    2. Ocieplenie stropu powinno się zaczynac od 25 cm.
    W projekcie mam 20cm.
    Chcę dać Ursę 15+5 nakrokwiowo.
    Za mało?
    URSA ma w ofercie wełnę o różnym oporze cieplnym. Przed zakupem sprawdź i kup cieplejszą. Różnica parametru lambda pomiędzy odmianami może przekraczać 30%.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

Domyślnie

Zgadza się.
    Mam taki zamiar.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia